Як вибрати оптимальну депозитну програму

Вибираємо депозит

Оптимальна депозитна програма

Не секрет, що сьогодні банки є найнадійнішими фінансовими інститутами в плані примноження грошей, що пропонують збереження ваших грошей під певний відсоток. Достаток банків та їх депозитних програм змушує губитися навіть професійних економістів. Тому, щоб ви могли визначитися, який же депозит і в якому банку найбільш оптимальний, ми вирішили дати вам кілька порад.

  1. Вибираємо банк. Ні в якому разі не варто гнатися за високими процентними ставками, а тим більше сподіватися на те, що Фонд гарантування вкладів або страхування виплатить вам всю суму. Вибираючи банк, в першу чергу дивимося на те, хто його власник. Вітчизняні банки більш схильні політичним і економічним ризикам, хоча ставки у них вище. У другу чергу вивчаємо діяльність банку та відгуки про нього.
  2. Вибираємо депозитну програму. Тут же перший порада: не звертайте увагу ні на помітні назви програм, ні на ставки в самій рекламі, а уважно вивчайте умови самого депозиту. Нам знайомі випадки, коли в рекламі банк говорив про ставці 25% річних. За фактом же виявлялося, що в перший місяць депозиту ставка 13%, у другій – 14% і по наростаючій.

Другий момент, на який звертаємо увагу, терміни депозиту і умови зняття як самого депозиту, так і відсотків. Не так давно максимальні ставки спостерігалися в багатьох програмах на 1 рік, зараз ці параметри у кожного банку свої. Якщо припустити, що проблеми у банку навряд чи виникнуть блискавично, ми б радили розглядати тільки короткострокові програми – до 6 місяців.

Зняття відсотків може бути як щомісячне, так і по кінця терміну. Ставки в депозитних програмах другого типу вище, і на них ми б і радили орієнтуватися. Навряд чи ви будете кожен місяць ходити за відсотками на відділення банку.

  1. Уважно читаємо умови депозитного договору. У договорі уважно перевіряємо свої реквізити та умови депозиту. Зверніть увагу перед підписанням на умови дострокового зняття коштів: яка сума втрат у відсотках при цьому? Нам знайомі випадки, коли банк не виплачував нараховані відсотки зовсім.

Уточніть, що відбувається з депозитом після його закінчення. Наприклад, ви не встигли потрапити у відділення банку день в день після завершення договору. Одні банки повертають депозит на карту або на транзитний рахунок. Такий депозит ви можете забрати без проблем і по події часу. Інші автоматично лонгується депозит, що ускладнює можливість його зняття, особливо, якщо умови депозиту: «Зняття в кінці терміну».

Початковий вибір банку та депозитних програм варто Дове інтернету, безпосередньо аналізуючи банківські сайти. Вибрали сподобався депозит? Приходьте оформляти договір в найближчому відділенні банку. Майте на увазі, найчастіше зняти депозит і відсотки можна тільки в тому ж самому відділенні.

Підводячи підсумок, скажемо, що, на нашу думку в сьогоднішній ситуації в нашій країні найбільш оптимальним є короткостроковий депозит на 1-3 місяці з виплатою відсотків в кінці терміну і можливістю автоматичної лонгації у банку з іноземним капіталом. Нехай відсотки по таких вкладах не будуть максимальними, але це буде найменш ризикований варіант, при якому ви зможете повернути всі свої гроші з нарахованими відсотками.

Для диверсифікації ризиків можна розбити суму депозиту на кілька частин і внести в різні банки. Найменша сума повинна бути в найбільш «ризиковому» банку. Найбільша – у найменш ризиковому.

Ми впевнені, ви зможете прийняти оптимальне рішення, ну а ми й надалі готові з радістю допомагати вам нашими фінансовими порадами!

Залишити коментар до запису: Як вибрати оптимальну депозитну програму.