Вибір банку для кредиту

Як вибрати банк, щоби вигідно отримати кредит

Вибір банку для кредиту

Вибір банку для отримання кредиту дійсно важливий для потенційного позичальника, однак не настільки, як при виборі банку для депозиту. Тим не менш, помилка у виборі може істотно відбитися на вашому бюджеті. І справа не в тому, чи виберете ви найкращі умови кредитування, а в тому, яке обслуговування кредиту ви отримаєте в подальшому. Тому звернемо увагу на деякі фактори, що впливають на вибір банку:

  1. Репутація банку. Сарафанне радіо відмінно робить свою справу. На форумах в інтернеті ми можете дізнатися безліч відгуків про банк, а значить зрозуміти його політику по відношенню до позичальника. Погодьтеся, буде дуже неприємно дізнатися про те, що при найменшій простроченні банк передасть вашу заборгованість колекторам?

До аналізу негативних відгуків потрібно підходити з розумом. Позитивні відгуки рідко хтось залишає чинності ліні, а ось поскаржитися на банк – свята справа. А так як для всіх задоволеним не будеш, негативні відгуки будуть про кожному банку. Питання в тому, як банк на них реагує. По-перше, на великих форумах є представник банку, який, незважаючи на Black List, намагається відповісти на претензії клієнтів. По-друге, якщо ви бачите, що на різних форумах клієнти скаржаться на одну і ту ж проблему, прислухайтеся, можливо проблема дійсно має місце.

  1. Технічний супровід. Якщо ви прийшли в банк тільки лише за кредитом, будучи впевненими в те, що тут кращі умови кредитування, але не звернули увагу на інші послуги, ризикуєте отримати неякісне обслуговування. Адже вам точно знадобиться довідка про відсутність заборгованості після виплати кредиту. Вам потрібен буде поточний рахунок (часто його змушують відкрити при взятті кредиту). І якщо виявиться, що довідку дають тільки через три дні і взагалі в іншому відділенні, ви навряд чи будете раді, крім того деякі банки відкривають рахунки швидко, а закрити рахунок Вам буде коштувати цілого робочого дня, а то й двох.

У нашій практиці була ситуація, коли банк, позиціонуючи себе одним з найбільших, дійсно є одним з лідерів кредитування, мав недосконалу операційну систему, яка в сукупності з людським фактором приводила до помилок у нарахуванні відсотків за кредитами клієнтам (зокрема по овердрафтах). А так як система нарахування була складною, клієнт може і здогадувався, що йому нарахували більше відсотків, проте довести фізично це він не міг. До слова, навіть співробітники банку зсередини не змогли виправити цю помилку з нарахуванням.

Висновок: чим прозоріше і відкритіше робота банку, тим більше він привабливий для обслуговування.

  1. Розташування банку і наявність офісів по місту. Незважаючи на розвинені інтернет-технології, віддаленість банку від позичальника не завжди зручна. Ми б не радили повністю віддаватися інтернету, отримуючи і оплачуючи кредит таким чином. Так ви ризикуєте наштовхнутися на додаткові комісії при перерахуванні грошей, а також на шахрайство, якщо є недосвідченим користувачем. Наприклад, фішингові сайти тільки й чекають, щоб ви помилково зайшли на такий сайт, прийнявши його за оригінал. Відповідно переказані кошти ви більше не побачите.

Крім того, в момент отримання кредиту вам у кожному разі доведеться зайти в банк. Надалі ви можете погашати кредити і через інші банки або віддалено, однак необхідність зайти у відділення і, можливо, не один раз все-таки зберігається. Якщо воно буде поруч – Вам буде зручніше.

  1. Вертикальний рівень банку. Банки діляться на Головний офіс, Дирекцію, відділення та точки. Отримання кредиту на точці (тобто в магазині, де ви купуєте товар), кредит може виявитися дорожче, ніж у відділенні за рахунок закладеної комісії магазину. Та й взяти там можна тільки споживчий кредит. Відділення самостійні, але без узгодження Дирекції та Головного офісу ніяких знижок вам не нададуть. Повноваження Дирекції куди більші. У певних рамках вони можуть відхилитися від кредитної політики структури, але ви повинні усвідомлювати те, що і бажаючих звернутися саме в Дирекцію теж багато, а значить потрібно запастися терпінням.

В принципі, це все, на що ми б хотіли звернути увагу при виборі банку для кредиту. Ще раз акцентуємо увагу на тому, що при кредитуванні важливі умови самої угоди, а й на інші фактори очі закривати не варто.

Залишити коментар до запису: Вибір банку для кредиту.