Особливості видачі кредиту боржникам і безробітним

Кредити з поганою кредитною історією

Кредити боржникам і безробітним

Сьогодні кожна працююча людина може взяти гроші в банку на реалізацію своїх планів – будь то покупка мобільного телефону, квартири або відкриття власного бізнесу. Сума, яку банк готовий видати, залежить від доходу позичальника.

Але, в даний час, офіційне працевлаштування мається далеко не всіх, кому необхідне отримання банківського кредиту. Відсутність стабільного доходу або документів, що підтверджують його – це серйозна перешкода на шляху до отримання необхідної суми. Якщо ж у доважок ще є трохи ідеальна кредитна історія або борги за попередніми кредитами – ситуація ускладнюється. Давайте розглянемо детальніше, які реально шанси у людини, яка відчуває гостру необхідність в отриманні позики, але не відноситься до числа благонадійних позичальників.

 

Як оформити кредит, не маючи стабільного доходу?

На стабільність доходу впливає наявність або відсутність офіційного працевлаштування. Так як зараз в Україні рівень безробіття дуже високий, то саме з проблемою відсутності довідки про доходи і працевлаштування потенційні позичальники стикаються найчастіше. Але, кожна проблема має свої шляхи вирішення.

Трохи простіше, якщо Ви працюєте неофіційно – тобто дохід у Вас є, але немає можливості підтвердити його документально – у такому випадку деякі банки йдуть на поступки і можуть видати хоча-б не значну суму.

Складніше тим, у кого робота і дохід відсутні зовсім. Але складно – не означає, що варіантів вирішення питання отримання грошей зовсім немає. Перше, що потрібно зробити – звернутися до центру зайнятості, відповідно до чинної державній програмі України, безробітний має право отримати безвідсотковий кредит на розвиток власної справи. Складність отримання цих грошей полягає в тому, що програма недостатньо фінансується, і отримати гроші зможе далеко не кожен. Але спробувати все ж варто!

Другим варіантом вирішення проблеми може стати звернення брокерам, які за певну суму зможуть добитися від банку позитивного кредитного відповіді для Вас. Вартість послуги в середньому коливається в межах 2-5% від суми позики.

Тим не менш, навіть якщо у Вас немає стабільного доходу і довідки про доходи, а Ви відчуваєте реальну потребу в грошах, звернутися в банк все ж варто – завжди є невеликий шанс на отримання заповітної суми грошей. І цей шанс зростає зі збільшенням конкуренції між банками – фінансові структури готові піти на ризик видати кредит людині, яка не має підтвердження своєї платоспроможності, тільки щоб збільшити число своїх постійних клієнтів.

 

Що доступно тим особам, які не мають довідки про доходи або відносяться до категорії безробітних.

  • Самий простий і швидкий спосіб – експрес-кредит. Всього за годину, а то й менше, при наявності двох документів – обов’язково паспорта і, наприклад, посвідчення водія або ІПН, – Ви отримаєте в позики необхідну суму грошей. Плюсом даного виду кредитування є його доступність – для позитивної відповіді банку достатньо лише документів, що підтверджують особу, і не потрібно довідок про доходи. Однак за спрощену схему отримання доведеться заплатити – до 60% річних.
  • Мікрокредит, також, доступний практично кожному повнолітньому дієздатній особі. Плюсами даного виду позики є швидкість і простота його оформлення. У більшості випадків позичальникові навіть не доведеться особисто відвідувати фінансову організацію – достатньо заповнити анкету на сайті і дочекатися дзвінка фахівця, який повідомить рішення банку. Мінусом є невелика сума позики – в деяких випадках вона не перевищує 2000 грн. Рішення по Вашому кредитному ліміту приймає кредитор.
  • Кредит під заставу майна доступний практично всім, незалежно від доходу – заставне майно, в ролі якого може виступати нерухомість або автомобіль, зводить до мінімуму ризик банку безповоротно втратити свої гроші. Позики на таких умовах досить вигідні і відрізняються невисокою кредитною ставкою.
  • Кредитна карта теж доступний вид позики – вона видається практично кожному особі, яка подала заявку. Кредитний ліміт залежить від ступеня благонадійності клієнта і може бути збільшений з часом.

Якщо метою позики є відкриття власного бізнесу, потрібно обов’язково спробувати отримати безвідсоткову позику за державною програмою України. Для цього спочатку Вам потрібно звернутися в центр зайнятості й стати на облік як безробітного. Після цього отримати напрямок і пройти курси з отримання спеціальності – все це абсолютно безкоштовно і фінансується державою. Після закінчення навчання Ви повинні скласти бізнес-план на розвиток власної справи та довести його рентабельність. Гроші Ви отримаєте після юридичної реєстрації бізнесу. Через відсутність кредитної ставки, скорочені терміни на погашення боргу – повернути гроші державі потрібно протягом двох років.

Також, можна вирішити свої тимчасові фінансові труднощі зверненням до приватного інвестора – якщо Ви зумієте переконати його в рентабельності вкладення грошей в Вас, зможете розраховувати на отримання достатньої суми, незалежно від того, чи маєте Ви документальне підтвердження стабільності свого доходу.

І, звичайно ж, вирішивши взяти кредит, потрібно вивчити всі доступні для Вас варіанти – нові пропозиції з’являються зі зростаючою частотою і важливо не упустити те, що стане вигідним саме для Вас.

 

Як взяти кредит, маючи погану кредитну історію?

Якщо Ви вже брали хоча б мінімальний займ, то у Вас є своя кредитна історія – залежно від того, наскільки були дотримані умови кредитування, вона може бути позитивною або негативною. Іноді «чорні плями» можуть виникати навіть без вини позичальника – якщо по якійсь причині справа дійшла до суднового позову, довести свою невинність дуже складно.

Якщо Ваша кредитна «біографія» з яких-небудь причин має погану репутацію, то для отримання позик слід вибирати лише ті банки, які готові «закрити на це очі». Будьте готові до того, що свій підвищений ризик фінансова установа буде компенсувати більш жорсткими умовами – високою процентною ставкою, коротким терміном кредитування. Такий займ обійдеться дуже дорого, тому добре зважте всі «за» і «проти» перед його оформленням.

Щоб спростити собі життя і розширити можливості отримання кредиту, краще постаратися виправити свою кредитну історію. Відразу варто відзначити, що це досить трудомісткий і тривалий процес. Якщо немає часу або бажання вникати у всі особливості цієї справи, можна звернутися за допомогою в спеціальну організацію – за певну плату чорних плям у Вашій кредитній історії стане набагато менше, причому за досить короткий термін!

Ще одним способом отримати позику є звернення до кредитного брокера, який співпрацюють саме з боржниками. Брокер виступить у ролі посередника між Вами і фінансовою організацією, готової видати позику навіть неблагонадійним позичальникам, і допоможе в оформленні документів. Вартість подібної послуги може значно відрізнятися.

Головне, не забувайте, що навіть найскладніша ситуація не є і тупиковою, і при грамотному підході завжди можна отримати в борг необхідну суму грошей.

Залишити коментар до запису: Особливості видачі кредиту боржникам і безробітним.