Кредит в ломбарді

Умови отримання ломбардного кредиту

Кредит в ломбарді

З усіх видів кредитування приватних осіб ломбардний кредит – самий невигідний і незручний для клієнта, проте, незважаючи на всі його недоліки, все одно продовжує користуватися популярністю. Чому? Спробуємо не тільки відповісти на це питання, але і розповісти про те, що необхідно для оформлення ломбардного кредиту.

Ломбарди – небанківські фінансові організації, що видають споживчі кредити на короткі терміни під заставу рухомого майна. Джерелом кредитних коштів є статутний капітал власників ломбардної мережі, тобто особистий капітал власника. Процентні ставки за такими кредитами можуть досягати 1-2% в день, зате тут ніхто не буде перевіряти вашу кредитну історію, а саме оформлення займе максимум 15-20 хвилин. Зауважимо, що співробітниками ломбардів є не самі досвідчені люди, які аж ніяк не мають сертифікатів професійних оцінювачів, а це означає, що ваш заставу буде оцінений в копійчану вартість.

 

Ломбардні кредити мають сенс у кількох випадках:

 • грошові кошти потрібні негайно;
 • погана кредитна історія заважає отримати кредит в банку;
 • ви впевнені в тому, що погасите кредит в короткий термін;
 • у вас є ліквідну заставу, що має високу вартість.

Втім, кредитні спілки, карткові кредити банків або мікрофінансові організації також можуть дати займ, до того ж беззаставний. Тому будемо трохи суб’єктивні, але висловимо точку зору про те, що ломбарди цікаві тим, хто або заволодів майном незаконно і тепер намагається його таким чином збути, або отримав предмет, який абсолютно не потрібен (наприклад, у спадок ювелірний виріб, ломбарди їх скуповують по розумною ціною). В якості отримання позики з подальшим викупом застави такий кредит може бути цікавий тільки при ставці не більш 1% на день.

 

Предметом застави для ломбарду може бути:

 • ювелірні вироби, дорогоцінні метали. Найбільш частий вид застави і найбільш високооценіваемий;
 • антикваріат. Приймається далеко не у всіх ломбардах через складнощі в проведенні миттєвої оцінки;
 • побутова техніка. Доставка такої техніки в ломбард лягає на плечі позичальника, а тому доцільність такої застави сумнівна;
 • автомобілі та обладнання. Цим займаються промислові ломбарди, але і такий варіант застави не зовсім зрозумілий, оскільки, навіть з поганою кредитною історією, завжди можна домовитися з банком про позику під таку заставу.

Оцінка застави проводиться на місці укладання угоди. Досвідчений оцінювач повинен відповідати параметрам, що потрапляють під нормативні документи. Це як мінімум проходження школи, складання державних іспитів, проходження практики близько року, отримання сертифікату. Звичайно ж співробітники ломбардів мають максимум місячну підготовку в цьому напрямку, де якість навчання залишає бажати кращого. Тому оцінювач не ризикуватиме надмірно оцінювати заставу, а тому середня сума кредиту – 20-30% від реальної вартості застави. Втім, при заставі дорогоцінних металів або ювелірних виробів ця сума може становити 70-80% від вартості брухту.

Принцип нарахування відсотків бажано уточнити в самому ломбарді. По-перше, це щоденне нарахування, по-друге, далеко не факт, що відсотки будуть нараховуватися на залишок заборгованості (як в банку).

 

Припустимо, ви зважилися на отримання кредиту в ломбарді. Ваші дії:

 • Підписання договору. Основні пункти стандартні: реквізити обох сторін, сума, термін, відсотки за користування, умови повернення, оціночна вартість застави та його точний опис і т.д.
 • Передача застави.
 • Отримання кредиту готівкою.

Погашення ломбардного кредиту відбувається також у ломбарді готівкою з паспортом, після чого ви отримуєте заставу назад, підписавши документ про те, що не має е претензій до зовнішнього вигляду, функціональної роботі застави.

Якщо у вас не вистачає суми грошей на повне погашення кредиту, ви можете сплатити відсотки і пролонгувати договір, але врахуйте, що при цьому понесете фінансові втрати. Якщо ви не сплатите кредит взагалі, ломбард деякий час буде нагадувати вам про необхідність оплати, пропонуючи оплатити штрафні санкції, а потім просто виставить заставну річ на реалізацію. Багато ломбардів мають свої інтернет-магазини, які рясніють пропозиціями про покупку вживаних речей.

 

Недоліки ломбардного кредитування:

 • Вартість кредиту порівнянна зі ставками найдорожчих у цьому сегменті мікрофінансових організацій, тільки ще й необхідність надання застави.
 • Незначні суми кредиту до видачі, короткі терміни кредитування.
 • Головний біль із забезпеченням.

 

Переваги ломбардів:

 • Можливість отримання позики в невеликій сумі, яку в банках можна отримати хіба що при картковому кредитуванні;
 • Швидкість оформлення. Навіть у мікрофінансових організаціях ви будете чекати отримання коштів від 1-го до 24-х годин;
 • Мінімум документів для отримання (паспорт) незалежно від платіжної дисципліни.

Умови у кожного ломбарду досить індивідуальні, тому має сенс навіть на сайтах компаній ознайомитися з різними акційними пропозиціями (наприклад, незастосування санкцій в перший тиждень прострочення), процентними ставками, умовами передачі застави і т.д. У певних ситуаціях пропозиції ломбардів можуть виявитися досить конкурентоспроможними, однак без раціонального прагматичного підходу ломбардними кредитами краще не користуватися.

Думаємо, ми змогли трохи допомогти вам розібратися у видах кредитування, і тепер ви знаєте, які кредитні пропозиції підійдуть вам найбільше. Вдалих вам фінансових рішень!

Залишити коментар до запису: Кредит в ломбарді.