Куди вкласти гроші в 2015 році?

Куди вкласти гроші в 2015 році?

Куди вкласти гроші?

Ви, як і багато людей під час кризи, ставите питанням: «як цього року вигідно вкласти гроші і отримати максимальний прибуток?» Спробуємо розібратися.

Куди вкласти гроші?

1. Банк. Більш надійного інструменту, ніж депозит, на сьогоднішній день ще не придумали. Завдяки різних депозитних програмах інвестор може вибрати безліч різних варіантів: будь процентні ставки, будь-які терміни і т.д. В рамках певної суми Центробанк гарантує повернення депозиту у випадку банкрутства банку. Втім, щоб не вибивати пізніше свій депозит, потрібно просто вибрати надійний банк. Про те, як це зробити, ми розповідали раніше.

Недолік у такої інвестиції один – сума відсотків перекриває інфляцію, а це означає, що депозит – не стільки інвестування, скільки заощадження. Можна розглянути вкладення і в інші фінансові установи наче кредитних спілок. Там відсотки будуть вище, однак і ризик втратити гроші набагато більше.

2. Дорогоцінні метали. Як показує статистика, у довгостроковому періоді (близько 10-ти років) дорогоцінні метали стабільно росли в ціні. Причому, вартість, наприклад, золота через 10 років перекриє процентні ставки за депозитом, який ви б вклали на ті ж 10 років. Зате вам не потрібно переживати про те, чи збанкрутує ваш банк. Перспективи зростання у дорогоцінних металів є.

Недоліків у золота дещо. По-перше, немає сенсу купувати його на 1-2 роки, при перепродажі отримаєте збиток. По-друге, в будь-якому випадку при його продажу золото втрачає близько 20% своєї вартості, тому мова йде тільки про довгострокової інвестиції.

Зате під заставу дорогоцінних металів можна взяти кредит, наприклад, в ломбарді. Ще одним варіантом може бути покупка ювілейних монет з дорогоцінних металів. Трохи часу в інтернеті або трохи грошей для консультації – і ви зможете купити ту монету, яка принесе вам при перепродажі 10% від вартості вже через пару місяців. Правда, доведеться витратити час на пошук колекціонерів.

3. Нерухомість. На даний момент ринок нерухомості просів досить сильно. Якщо у вас є багато грошей, ви не довіряєте депозитами, то цей варіант цілком прийнятний. У довгостроковій перспективі є всі передумови для зростання цін на будинки і нові квартири. В якості оплати за комунальні послуги можна використовувати орендні платежі, тобто просто здавати квартиру бажаючим.

Недолік один – висока вартість. Схожі варіанти: земля, гараж.

4. ПІФи. Цей варіант інвестицій ще пару років тому приносив до 100% річних, але як і всі венчурні проекти, так само швидко і сильно обвалився. ПІФи являють собою довірче управління грошима інвестора. Їхня перевага в тому, що держава на законодавчому рівні регулювала їхню діяльність, тому можна було не переживати про шахрайство, проте обвал ринку – це наслідок кризи, і від цього інвестор не застрахований.

Зараз ринок практично на дні, а значить вкладення в акції або облігації (як приватні, так і державні) можуть принести високу прибутковість. От тільки коли ринок почне рости – питання. Та й якими темпами це зростання ознаменується – теж не зовсім ясно.

Але в якості високоризикових інвестицій варіант непоганий.

5. Предмети побуту. Якщо коштів у вас небагато, з депозитами зв’язуватися ви не хочете, просто купите те, що вам необхідно для дому. Автомобіль, нова пральна машина, меблі, ремонт в будинку. Нехай це не зовсім інвестиція, але зате ви купите необхідну вам річ. До речі, це було дуже актуально під час стрибка курсу валюти, коли слідом за ним піднялися ціни і на товари.
Розгляньте варіант ремонту. Інвестиція в утеплення будинку або в техніку, що дозволяє заощадити опалення, воду чи електрику, також принесе свої плоди в довгостроковій перспективі.

6. Подорожі. Це інвестиції в емоції та враження. Гроші сьогодні є, завтра – ні, а пам’ять про нові подорожах залишиться надовго. Відпочинок потрібен організму, тому інвестиція у власний відпочинок і подорожі дозволить по поверненню працювати ще більш продуктивно.

7. Освіта. Освойте нову спеціальність. Пройдіть комп’ютерні курси, підійміть свій рівень знань іноземної мови, отримаєте права. Все це безсумнівно може знадобитися в подальшому житті. Інвестиція в освіту завжди була однією з найвигідніших, але от скористатися отриманими знаннями, на жаль, може далеко не кожен. Втім, завжди можна інвестувати в освіту, наприклад, своїх дітей. Вони вже точно зможуть ним розпорядитися!

 

Куди точно не слід вкладати гроші:

1. У валюту. Незважаючи на те, що це одне з найпопулярніших напрямків, назвати це інвестуванням нам складно. Скоріше, це панічна спроба піти від падаючого рубля. Ось тільки ми не бачимо причин, за якими в короткостроковому періоді знову стрибне курс. До того ж подумайте самі: якщо всі кинуться купувати валюту, що станеться з курсом? Вірно, він підстрибне ще більше;

2. У форекс. На кожному кроці рясніють пропозиції спробувати себе на валютній біржі. Скажімо з досвіду, отримати дохід на форексі дійсно можна. Ось тільки вчитися для цього потрібно більше 1-го року, отримуючи на початковому етапі збитки. Тим більше більшість нинішніх брокерів пропонують клієнтам не справжній форекс, а власну його демо-версію, звичайно ж штучну;

3. У мікрофінансові організації. На своїх сайтах ці невеликі компанії, які виросли немов гриби, пропонують досить привабливі відсоткові ставки за вкладами. Ось тільки скільки компанії будуть існувати, і хто гарантує повернення грошей – питання;

4. У різні компанії, що пропонують надзвичайний дохід. У 99% випадків це фінансові піраміди.
Сподіваємося, ми трохи підказали вам, куди можна вкласти чесно зароблені кошти в цьому році. Ну а який варіант вибрати з вищеописаних, вирішувати тільки вам.

Залишити коментар до запису: Куди вкласти гроші в 2015 році?.