Система SWIFT: історія, правила відправки та отримання платежів

Що таке система SWIFT

Система SWIFT

Всі ми хоча б раз на місяць відправляємо будь-які платежі. Приміром, оплачуємо комунальні послуги, здійснюємо міжбанківські перекази, отримуємо гроші від родичів із зарубіжних країн. Все це можливо завдяки платіжним системам, які надають нам технологічні можливості для реалізації наших потреб. Сьогодні мова піде про систему міжнародних платежів SWIFT, що здійснює платежі у всіх напрямках.

SWIFT – одна з найстаріших платіжних систем в світі, суть роботи якої полягає у виконанні міжбанківських оплат і передачі будь-яких даних фінансового плану незалежно від країни вхідного або вихідного платежу

Дата створення платіжної системи – 1973-й рік, і першими її учасниками стали понад 200-т банківських організацій з 15-ти країн по всьому світу. Сьогодні система об’єднує понад 10000 фінансових корпорацій, розташованих у більш ніж 200 країнах. Головний офіс керівництва системою розташовується у фінансовій столиці Європи – Брюсселі.

Кількість щоденних транзакцій в системі СВІФТ обчислюється мільйонами. Для того, щоб стати повноправним учасником платіжної системи банк повинен володіти виконувати певні вимоги, при задоволенні яких фінансової організації присвоюється унікальний ідентифікатор, код, який визначає особисті параметри учасника в системі.

Сьогодні система СВІФТ займає лідируючі позиції у забезпеченні платежів всіх типів між юр. і физ.лицами. За допомогою даної платіжної системи фізичні особи можуть проводити платежі як за допомогою відкриття індивідуального поточного рахунку, так і без. У порівнянні з конкурентами платіж через СВІФТ займає при передачі більше часу, проте має меншу вартість. Перевагою системи є її широке поширення: якщо інші платіжні системи не завжди мають в тій чи іншій країні кореспондентські рахунки, то час проходження платежу може затягнутися.

Тарифікація на відправлення та отримання грошових коштів в системі СВІФТ визначаються індивідуально кожним банком-учасником системи. Тому в залежності від країни вартість платежів може відрізнятися. Зазвичай, комісія оплачується обома сторонами транзакції: як одержувачем, так і відправником. Але навіть за таких умов тарифи у порівнянні з системами миттєвих платежів будуть нижчими.

Грошова одиниця, у якій здійснюються платежі, в основному дол. США або євро. Гранична сума відправки регламентується на законодавчому рівні країни, в якій здійснюється угода.

 

Для здійснення переказу СВІФТ вам необхідно наступне:

  • найменування банку-отримувача і його унікальний свифт-код;
  • найменування банку-кореспондента і його унікальний свифт-код (бажано);
  • рахунок отримувача;
  • прізвище, ім’я та по батькові, іноді можуть знадобитися паспортні дані.

Усі реквізити необхідно заповнити з абсолютною точністю англійською мовою. Взяти їх можна в одержувача і, в ідеалі, бажано отримати скан-копію, щоб реквізити були заповнені максимально точно.

Для відправлення платежу потрібно потрапити в банк, що входить в систему СВІФТ, вибрати варіант відправки, пройти ідентифікацію особи, оплатити необхідну комісію і внести суму платежу.

 

Як отримати SWIFT платіж:

переконатися в тому, що гроші вже зараховані на ваш рахунок або прийшли на транзитний рахунок банку, в якому ви збираєтеся отримувати платіж. Зробити це можна в телефонному режимі, зателефонувавши операціоністу банку;
якщо платіж надійшов, вам потрібно зайти у відділення банку зі своїми документами і, сплативши комісію на вимогу співробітника банку, забрати гроші.

Видача грошей здійснюється в тій валюті, в якій надійшов переказ, за ​​умови якщо вона є національною або вільноконвертованій на території країни-одержувача. Якщо ви очікуєте велику суму переказу, має сенс свідомо письмово про це попередити банк, тому як його каса може не розташовувати необхідною сумою грошових коштів.

Думаємо, ми трохи підказали вам, як правильно поводитися, якщо у вас в перспективах отримання або відправлення грошових коштів. Інший раз грамотний підхід до платіжних систем дозволить вам заощадити не тільки гроші, але й час. І ми сподіваємося, що з нашою допомогою у вас це вийде набагато ефективніше.

Залишити коментар до запису: Система SWIFT: історія, правила відправки та отримання платежів.