Спадкування кредиту в Україні

Спадкування кредиту

Спадкування кредиту

З моменту смерті спадкоємцем можливо так зване «відкриття спадщини», і протягом 6-ти місяців спадкоємець має право подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини або ж відмову.

Нюанс правонаслідування в тому, що спадкоємець приймає на себе не тільки майно, а й обов’язки померлої людини, про що багато хто навіть не підозрюють. Уявляєте, яким буде ваше здивування, коли виявиться, що померла людина мав безліч непогашених кредитів, про які ви не знали? Однак не знання законів від відповідальності не звільняє.

При вступі в спадщину нотаріус може зробити запит в деякі банки з метою уточнення наявності тих чи інших рахунків а також незакритих кредитів. Також нотаріус може проаналізувати майнові реєстри на предмет обтяження банками застави. Але ці всі заходи не дадуть 100% -ї гарантії. Через час банки самі нагадають спадкоємцю про те, що у його родича були кредити.

 

На жаль, повністю себе від цього убезпечити складно, але деякі знання необхідно мати:

  • З моменту смерті людини, яка взяла кредит, банки зобов’язані зупинити нарахування пені, штрафів та відсотків до моменту вступу спадкоємця в законні права. Банки користуються неписьменністю клієнтів і продовжують вимагати оплату. Нам знаком випадок, коли банк не міг зупинити нарахування відсотків з технічних причин в силу особливості плану рахунків, позичальник смиренно погашав відсотки за померлого родича все 6 місяців;
  • Банки можуть просити підписати додаткову угоду зі спадкоємцем ще до його вступу в права спадщини. Їхні дії навмисно, і при підписанні такої угоди помилку допустить сам спадкоємець. Висновок: піддаватися на умовляння банку не варто. До слова, дізнатися про те, що позичальник помер, банки можуть без проблем;
  • Якщо смерть настала в результаті нещасного випадку, впору поцікавитися, а чи не було у позичальника страховки? При оформленні споживчих кредитів страхування життя оформляється практично у всіх банках.

Якщо вступивши в права спадкування, ви випадково дізналися про наявність кредиту, хвилюватися не варто. Так, його тепер доведеться гасити вам. Але з банкам завжди можна домовитися про реструктуризацію, відмовитися від зайво нарахованих платежів.

У разі відмови спадкоємцем від свого права спадкування банки звертають стягнення на майно, якщо таке було в заставі. Втім, вони це можуть зробити і в разі вступу в спадщину.

 

Що робити спадкоємцю, якщо він знає про наявність кредиту:

  • отримати документи про смерть позичальника;
  • повідомити дану інформацію банку, передавши копію свідоцтва про смерть. Тим самим ви поставите крапку в нарахуванні відсотків і пені;
  • звернутися до нотаріуса з метою написання заяви і через півроку вступити в законні права;
  • домовитися з банком про подальші платежах по кредиту, можливо, змінивши деякі умови договору.

При відмові від спадщини і подальших претензіях банку, необхідно надати банку нотаріальне підтвердження відмови і забути про кредит назавжди.

Сподіваємося, дана інформація була для вас корисною. З метою отримання доходу банки часто користуються фінансовою неграмотністю своїх клієнтів. Читайте наші статті, щоб не потрапити на вудку до банків, а ми зі свого боку будемо намагатися висвітлювати тільки найгостріші, найактуальніші питання у взаєминах банків і клієнтів.

Залишити коментар до запису: Спадкування кредиту в Україні.