Чи легко зараз взяти кредит в Україні?

Взяти кредит в Україні

Кредит в Україні

Сьогодні з шаленим курсом долара і переддефолтним станом країни, багатьох став цікавити питання: «Чи легко зараз взяти кредит громадянину України»? Відповімо двояко: і легко і складно водночас. Чому? Про це нижче в нашій статті.

Взяти кредит: де і як?

Передусім згадаємо, які установи в нашій країні взагалі видають кредити. У першу чергу – банки і різні кредитні спілки. Потім ломбарди і мікрофінансові організації. Якщо пошукати оголошення в інтернеті, то можна навіть залучити приватний займ.

Варто згадати і цілі, на які видається більшість кредитів. У першу чергу це кредити на поточні потреби «до зарплати» і кредити на покупку побутової техніки. Потім вже йдуть автокредити і кредити на нерухомість. І звичайно ж рефінансування. Крім того, необхідно визначитися в якій валюті Ви хочете отримати кредит.

 

Чи легко зараз взяти кредит в Україні?

  1. В іноземній валюті кредит зараз отримати вкрай складно. Ми вибірково переглянули програми декількох великих банків, але валютних кредитів серед них не виявили. Інші організації тим більше видачею валюти не займаються. А тому єдиний варіант отримання валютного кредиту – приватний займ.
  1. Отримання кредиту, наприклад, на покупку автомобіля або техніки зараз не видається занадто складним. На прогнутій ринку авто дилери та продавці техніки придумують все нові і нові акції щоб залучити нових клієнтів. І навіть, якщо банки відмовлять у видачі кредиту, завжди є лізингові компанії, з якими проблем найчастіше не виникає.
  1. Ринок кредитування житла на даний момент завмер, тому отримати такий кредит буде складно. Зате банки активно розгорнули програми рефінансування валютних кредитів на житло в гривневі, правда, далеко не за найкращими умовами.Кредит на нерухомість зараз можна взяти від самих забудовників.
  1. І нарешті, споживче кредитування. Воно також залишилося цілком доступним для населення, але з деякими невеликими коригуваннями, а про них нижче.Відповідаючи на запитання саме в розрізі споживчих кредитів, скажімо так: «Легко, але дорого».

Ера дешевого кредитування, яке банки пропонували повсюдно, пройшла з настанням кризи і масової неплатоспроможності населення. Тепер же банки стали більш перебірливі, аналізуючи кредитну історію і платоспроможність клієнта вздовж і впоперек. Відмови у видачі кредитів стали дуже частим явищем. Тому взяти кредит у банку – складно.

З жорсткістю вимог на ринку кредитування стали з’являтися нові організації, які запропонували клієнтам доступні кредити без зайвого нервування і втрати часу. Такі організації отримали назву «мікрофінансові».

Головна перевага таких компаній – можливість отримати кредит, не виходячи з дому, заповнивши заявку в інтернеті. Тут немає прихованих комісій або підводних каменів, відсоток відмови дуже малий, а кредит приходить на картку протягом декількох хвилин, або годин (залежить від банку, через систему якого компанія зараховує гроші).

Щоб отримати кредит у банку, вам потрібно витратити свій час, відвідавши відділення, надати безліч документів і в результаті отримати відмову, про причину якого банк вам не повідомить. Причому термін розгляду документів може затягнутися більше, ніж на добу. Заглянувши на сайти мікрофінансових організацій, ви підберете собі оптимальний тариф, суму кредиту і відправите заявку. Вже через кілька хвилин ви отримаєте дзвінок від оператора, який уточнить цікавлять його. Вже протягом години ви будете знати, затверджена чи ваша заявка.

Максимальна сума кредиту, яка може бути доступна для отримання в мікрофінансових організаціях, порівнянна із середнім лімітом банківської кредитної карти, але терміни значно менше. Для людини, перший раз користується послугами такої он-лайн компанії, термін коливається від 2-х до 4-х тижнів максимум з можливістю лонгації. Надалі терміни можуть бути збільшені до півроку.

Єдиний недолік мікрофінансових компаній – вартість кредиту, яка може досягати 500-900% річних. Однак це своєрідна плата за доступність кредиту в будь-який момент на всі випадки життя, що дозволяє отримувати гроші, не виходячи з дому і не менш просто здійснювати погашення кредиту.

І все-таки додамо про можливість отримати приватну позику у фізичної особи. Знайти кредиторів нескладно, вони, як і мікрофінансові компанії, масово вийшли в світ лише кілька років тому. По-перше, процентна ставка тут буде нижчий, ніж у мікрофінансових організацій, але доведеться віддавати заставу. У заставу зазвичай оформляється нерухомість, тому як вона вже точно нікуди не дінеться, на відміну від автомобіля. По-друге, користуючись послугами приватної позики, завжди можна обумовити індивідуальні умови. Тут немає максимальних термінів кредитування або максимальної суми кредиту, все вирішується індивідуально.

Однак і ризики нарватися на шахраїв дуже великі. Часто приватні позики видають, щоб у правовому полі заволодіти нерухомістю. Крім того, у разі прострочення вирішувати питання швидше за все доведеться не в судових інстанціях.

Думаємо, ви для себе вже зрозуміли чи легко зараз взяти кредит в Україні – під невеликий відсоток це в цілому не просто, але цілком можливо. Під завищений відсоток кредит можна взяти в будь-яку хвилину.

У наступних статтях ми продовжимо розповідати про тонкощі та особливості кредитування а також надаватимемо найбільш вигідні пропозиції кредитування на нашому сайті.

Залишити коментар до запису: Чи легко зараз взяти кредит в Україні?.