Що таке ануїтетні і диференційовані платежі?

Що таке ануїтетні і диференційовані платежі?

Ануїтетні або диференційовані платежі

Зважившись взяти кредит, майбутній позичальник в першу чергу прораховує суму переплати – чим вона менша, тим вигідніше умови кредитування. Однак підсумкова сума, яку доведеться віддати банку, залежить не лише від відсоткової ставки, а й від терміну позики і схеми його погашення.

 

Схем повернення кредиту буває дві:

  1. Аннуітентна: протягом усього терміну кредитування Ви платите однакову суму;
  2. Диференційована: сума платежу поступово зменшується.

У деяких випадках, при отриманні кредиту готівкою, клієнт має право самостійно вибрати більш вигідну для себе схему виплат. Перед тим, як взяти кредит у банку, обов’язково розберіться з поняттями ануїтетних і диференційованих платежів, і виберіть максимально зручний для себе варіант – це допоможе Вам заощадити гроші і зробить умови кредитування не такими обтяжливими.

Платежі з відновлюваної лінією є відмінною рисою карткових позик – необхідність вносити певну суму виникає тільки у разі використання кредитних коштів. Решта видів готівки позик мають чіткий графік платежів, який є частиною кредитного договору. У графіку вказана мінімальна сума, яку неодмінно повинен внести позичальник у встановлені терміни. Самостійне збільшення платежу і дострокове погашення кредиту, в більшості випадків, вітаються. А от якщо внесена сума менше заявленої в договорі – мова йде вже про порушення позичальником кредитних умов, що може спричинити за собою штрафні санкції з боку банку.

Графік погашення кредиту – документ, в якому розписані всі платежі, які неодмінно повинні бути проведені до терміну, вказаного там же. Щомісячний платіж складається з двох частин – це повернення кредитних коштів і кредитна ставка. Підсумкова сума переплати може відрізнятися в залежності від того, диференційовану або аннуітентную схему виплати вибрав позичальник. Пам’ятайте, що порядок виплат встановлюється до підписання кредитного договору, і в середині терміну кредитування Ви вже не зможете його змінити.

Більш зрозуміла і практична аннуітентная схема платежів – протягом усього терміну кредитування позичальник вносить рівну суму, що дозволяє йому більш точно планувати свої витрати і уникати відхилень від графіка. Але рівним в цій схемі залишається тільки щомісячний внесок – поділ цієї суми на саме тіло кредиту і відсотки банку міняється від першого платежу до останнього. Спочатку, більшу частину забирає процентна ставка, а вже в кінці терміну кредитування відбувається погашення основного позики.

При диференційованою схемою платежів розрахунок щомісячного внеску відбувається по-іншому, сума позики розділяється на кількість місяців, а вже потім до цього числа додають відсотки на залишок боргу. Так як спочатку основна частина внеску йде на погашення саме кредиту, залишок якого стає все менше, внески в кінці терміну кредитування стають менше.

Важливо відзначити, що беззаставні готівкові кредити можна погашати виключно за аннуітентной схемою. Якщо ж мова йде про іпотеку або кредиті готівкою, переважніше вибрати, якщо є така можливість, диференційовані платежі – загальна сума переплати стане значно менше.

Залишити коментар до запису: Що таке ануїтетні і диференційовані платежі?.