Як взяти кредит безробітному?

Позика безробітнім

Взяти кредит безробітному

Як взяти кредит без наявності офіційної роботи?

З розвитком економіки кредити перестали бути чимось незвичайним для людей. Маючи роботу, можна без особливих проблем взяти кредит на різні цілі, в тому числі і для покупок нерухомості, автомобілів, інших дорогих товарів. Тим не менше, не всі люди можуть собі дозволити таку фінансову підтримку з боку банку. Адже відсутність роботи, навіть тимчасове, робить отримання кредиту процесом досить складним. Ситуація часто може грати проти людини, а гроші бувають потрібні терміново.

 

Яким чином отримати кредит безробітному?

Відсутність роботи в Україні стає все більш глобальною проблемою, адже кількість безробітних людей постійно збільшується. Проте в реальності група безробітних неоднорідна. У неї входять і ті люди, які дійсно не мають робочого місця, і ті, хто влаштований неофіційно, але працює і отримує гроші «в конверті». Такі люди не можуть надати банку документи про власний заробіток, тому так само мають проблеми з отриманням позик.

Зараз в Україні діє соціальна програма. Відповідно до неї, будь безробітна людина має право отримати кредит від Центру зайнятості, якщо бажає розпочати власну справу. Але на практиці грошей на видачу таких кредитів не вистачає, тому подібна допомога дістається далеко не всім.

Незважаючи на складнощі, отримати гроші в кредит все ж можна. Приміром, помічниками в цьому можуть виступити кредитні брокери. Координуючи відносини між банком і клієнтом, вони часто досягають позитивного результату в короткий термін і можуть домогтися позитивного рішення по кредиту навіть без наявності офіційного працевлаштування клієнта. Однак варто розуміти, що послуги такого посередника обійдуться в розмірі від 2,5-5% від одержуваної суми кредиту.

Багато банків видадуть кредит готівкою і без посередників, якщо їх клієнт працює без трудової книжки. Це викликано зростаючою конкуренцією у фінансовій сфері. Як правило для отримання невеликої суми банку не потрібна довідка про доходи клієнта, що дозволяє отримати необхідні гроші без проблем.

Якщо ж людина зовсім не має роботи, але потребує грошей, є декілька варіантів вирішити ситуацію.

  • Експрес-кредити. Це популярний вид позики, процедура якого значно спрощена. Це дає шанси безробітним. Для отримання подібного кредиту необхідний пакет документів з паспорта і додаткового документа: водійських прав, ІПН, пенсійного свідоцтва на вибір. При цьому довідка про доходи або працевлаштуванні не потрібна. Рішення приймається в короткий термін і найчастіше – позитивне. В експрес-позиках є один істотний мінус – високі процентні ставки. Вони можуть доходити до 60% річних. Таким чином банки захищають себе від ризику невиплати, співпрацюючи з безробітними.
  • Мікрокредити. Набирає в Україні обертів вид кредитування. Цей спосіб дозволяє швидко отримати невелику суму грошей. Перевага мікрокредитування полягає, насамперед, у спрощеній процедурі. Немає необхідності в пред’явленні довідки про доходи, офіційному працевлаштуванні. При цьому процедуру можна пройти в режимі онлайн на сайті обраної фінансової організації. Після заповнення стандартної форми співробітники банку зв’язуються з клієнтом, щоб оповістити його про рішення. Мінімумальний займ може составляеть 100 гривень. Максимальна сума такої позики вирішується індивідуально, залежно від різних факторів.
  • Кредит під заставу майна. Безробітні люди, які мають нерухомість або автомобіль, можуть закласти майно для одержання кредиту. У цьому випадку такде не вимагається довідка про доходи або про місце роботи, адже банк отримує гарантії у вигляді застави і максимально зменшує власні ризики втрати грошей. До того ж, такий тип кредиту має досить низькі процентні ставки в порівнянні з експрес кредитами і мікрокредитами. Це спростить процес виплати.
  • Кредитна карта. Зараз в Україні можна оформити банківську картку без надання довідки про доходи. Наприклад, можна оформити кредитну картку від «ПриватБанк», «Альфа-Банк» і в інших банківських установах.

Є й більш складні плани отримання позики. Вони підійдуть людям, яким гроші потрібні не в терміновому порядку. Так, як ми вже згадували, можна отримати кредит на власний бізнес через Центр зайнятості. Для початку потрібно стати на біржу праці і пройти безкоштовні курси спеціалізації. По їх закінченню необхідно скласти власний бізнес-план і захистити його. Кредит на власний бізнес буде виплачений не відразу. Для захисту власних грошей Центр зайнятості видає кредити тільки по закінченню офіційного оформлення Вашого бізнесу. Проте терміни виплати, загалом, не перевищують двох років.
В крайньому випадку безробітний може звернутися до особі, яка здійснює приватне кредитування. В індивідуальному порядку буде обговорена сума, терміни і відсотки її виплати. Найчастіше таких інвесторів не цікавить наявність постійного доходу клієнтів.

За допомогою цих методів можна отримати необхідні суми грошей. Кожен зможе вибрати найбільш підходящий в його ситуації варіант.

Залишити коментар до запису: Як взяти кредит безробітному?.