Як взяти кредит без кредитної історії? (Перший кредит)

Як взяти перший кредит?

Як взяти кредит без кредитної історії?

Економічна криза змусила банки дещо по іншому подивитися на свою кредитну політику. Якщо ще кілька років тому банки активно хапалися мало не за кожного клієнта, паралельно нав’язуючи додаткові послуги, не факт, що корисні для клієнта, то зараз ситуація кардинально змінилася. Тепер банки ретельно і виважено підходять до політики кредитування, скрупульозно розглядаючи платоспроможність кожного клієнта. Адже від цього залежить те, чи зможе банк розплатитися перед своїми вкладниками, які також стали більш вибагливі у виборі банку для розміщення депозиту. Зараз видача кредитів в різні боки казна кому довіри комерційному банку не додає.

Звичайно ж отримати кредит зараз людині з позитивною кредитною історією куди простіше, ніж з негативною. Але наскільки це проблематично для того, хто вирішив скористатися кредитом вперше, тобто людині, що фактично не має кредитної історії?

Для початку розберемося, що таке кредитна історія як така взагалі. За своєю суттю це дані про всіх видах кредитів, погашенні, якості обслуговування позики, якими користувався позичальник коли-небудь. Вивчаючи кредитну історію, можна дізнатися чи були у клієнта судові розгляди з банком, чи була прострочення по траншах і наскільки відповідально клієнт підходив до оплати кредиту.

У різних країнах система контролю за кредитною історією клієнта побудована по-різному. Наприклад, в Україні єдина база таких позичальників тільки починає формуватися, але відбувається це зі скрипом. Зараз у країні існує мінімум чотири розрізнених бази про позичальників, об’єднати які поки не представляється можливим. Власники цих баз – комерційні банки, а вони не сильно жадають ділитися такою інформацією з конкурентами. Втім, спроби створити єдине Бюро вже починають давати свої плоди, оскільки тепер є можливість відстежити кредитну історію позичальників, що користуються послугами небанківських фінансових організацій (ломбарди, кредитні спілки тощо). Поки ж банки перевіряють позичальника по своїх каналах, користуючись особистісними зв’язками.

У Росії система зберігання інформації про позичальників більш структурована. Єдиної Кредитне Бюро містить у собі інформацію про паспортні дані клієнта (відповідно і про дані юридичної особи), а також дати, суми, терміни кредитних програм, якими користувався клієнт, з урахуванням якості обслуговування боргу. Другий розділ кредитної історії зберігає інформацію про те, хто, коли і за яких умов цікавився кредитною історією позичальника.

Тепер повернемося до споконвічного питання: чи легко отримати кредит з чистою кредитною історією? Однозначно легше в порівнянні з кредитною історією, в якій є темні плями. Втім, як їх відбілити ми вже розповідали в попередніх статтях. Банки зацікавлені у своїх клієнтах, тому при чистій кредитної історії вони звернуть увагу на інші істотні фактори:

  • Дохід. Якщо ви маєте офіційний підтверджений дохід, який до того ж стабільним протягом останніх 6-12 місяців, це буде істотним плюсом;
  • Наявність майна, застави. При беззаставних програмах наявність власного майна – незаперечний плюс, однак, як тільки у банку буде можливість убезпечити себе заставою, він цим тут же скористається. Додатковою гарантією для банку може стати і порука;
  • Співробітництво. Якщо ви вже тривалий час співпрацюєте з банком і вперше вирішили взяти кредит, то банк безумовно буде до вас лояльний. Прикладом такої співпраці може бути депозитні програми, розрахунково-касове обслуговування, зарплатні проекти підприємства, на якому працює потенційний позичальник.

У зону ризику потрапляють в першу чергу або літні або молоді потенційні позичальники. Першим банк відмовить у видачі кредиту унаслідок низького доходу і похилого віку, другим – унаслідок нерозсудливості, відсутності доходу. Але це тільки загальний випадок. При необхідності потрібно пробувати подавати заяву в банк, і фінансова організація буде в індивідуальному порядку розглядати можливість видачі кредиту клієнту.

Зауважимо, що відсутність кредитної історії причиною відмови може не бути, а от тимчасова затяжка у розгляді заявки – запросто. Перевіреного позичальника банк буде розглядати швидше, буквально пару днів, а клієнта з чистою кредитною історій – починаючи від кількох днів, закінчуючи тижнем. Також позитивна кредитна історія сприяє більш низькими відсотковими ставками. Адже в ній банк закладає свій ризик.

Як варіант вирішення проблеми, ми б запропонували потенційним клієнтам просту схему. Якщо ви розумієте, що у вас попереду є необхідність отримання великого кредиту (автокредитування, іпотека) і ви хочете бути впевнені, що банк вам не відмовить, а тим більше запропонує більш лояльні умови, оформіть картковий кредит. Його дають багатьом, без застави та зайвої бюрократії. Зніміть гроші і через місяць повністю погасите кредит. Так, ви програєте на сумі відсотків, але повірте, вони окупляться сторицею, якщо вам вдасться умовити банк прокредитувати вас за пільговою ставкою, апелюючи до позитивної кредитної історії.r

Залишити коментар до запису: Як взяти кредит без кредитної історії? (Перший кредит).