Як вигідно купити нове авто в кредит

Поради для покупки авто в кредит

Як правильно брати кредит?

Кризис багатьох вибив з колії. Навіть якщо справи зараз йдуть добре, мало у кого знайдеться достатня сума на покупку нового автомобіля. Автокредит вже більше десяти років – один з найпоширеніших виходів із ситуації, коли потрібна машина, а повної суми на її покупку немає.

Вибір фінансової установи, яка надасть автокредит, – відповідальне завдання. Від того, якими будуть умови фінансування, залежить марка, модель, комплектація машини, та й сама можливість своєчасно, а ще краще достроково погасити позику. З’ясовуючи ситуацію з автокредитуванням на сьогоднішній день, ми дізнались деякі нюанси покупки нового авто в кредит і що потрібно враховувати при цьому.

 

У пошуках автокредитора

Кредитор-постачальник. Розглядаючи покупку нового автомобіля, враховуйте, що в деяких установах термін може розтягтися на місяці, тому що потрібного вам автомобіля просто немає в наявності. Тому вибирайте кредитора, який безпосередньо пов’язаний з дилерами і автосалонами. У цьому випадку ви можете отримати більш швидке позитивне рішення.

Страхування – обов’язкова умова кредитування. Суми страховок можуть бути різними, часом вони досить великі. Вимога ж відразу сплатити річний страховий поліс лягає чималим фінансовим навантаженням на плечі позичальника. Набагато вигідніше, коли суму річної страховки можна розбити помісячно. Далеко не всі пропонують помісячну виплату, але у деяких організацій така можливість є.

Комісії. Орієнтуйтеся не тільки на процентну ставку, але й на комісії, які можна відразу не побачити. Наприклад, комісія за зняття коштів. Уявіть, що гроші вам нараховують на карту, але внести платіж потрібно в касу готівкою. При знятті грошей з картки знімається комісія. При зарахуванні грошей на розрахунковий рахунок продавця автомобіля також може зніматися комісія. Якщо автосалон не є партнером банку, таке буває досить часто. Можлива одноразова комісія за видачу автокредиту а також оплата за обслуговування кредитного рахунку. Будьте уважні! Плата за обслуговування рахунку часто вилучається не разові, а щомісяця. Таким чином, може набігти близько 3% річних.

Пам’ятайте, що при підрахунку суми платежів треба враховувати всі комісії, які вам потрібно буде сплатити, і тільки після цього приймати рішення про вибір автокредитора.

 

Що необхідно для отримання автокредиту?

Дохід. Щоб стати клієнтом банку, потрібно мати постійний дохід, до того ж, легальний, «білий», який можна підтвердити документально. Якщо ви надасте банку довідку про доходи або декларацію, де буде вказана сума, яка підтвердить вашу платоспроможність, це величезний плюс для вас, як потенційного позичальника.

Застава. Якщо у вас є житло, інша машина або цінності, які банк може розглянути в якості застави, рішення про автокредиті, швидше за все, буде позитивним.

Гарна кредитна історія – обов’язковий пункт, без якого Вам дорога в позичальники закрита. Врахуйте, що сьогодні банки мають можливість перевірити історію не тільки у своєму закладі, а й в інших.

Перший внесок. При заявці на кредитування покупки нового автомобіля перший внесок практично завжди і скрізь обов’язковий. Він може становити від 10 до 25%, залежно від класу автомобіля і фінансової установи. Нульовий перший внесок буває, але вкрай рідко. За відгуками, часто при ньому вартість кредиту обходиться позичальникові дорожче.

 

Як правильно брати кредит

Підрахуйте свої доходи і витрати. Головна помилка позичальників – перебільшення своїх фінансових можливостей і єдине джерело доходу. Завжди думайте про те, чи зможете ви оплачувати кредит, якщо втратите роботу чи бізнес? Щомісячний дохід повинен перевищувати суму щомісячного платежу, як мінімум, удвічі. Враховуйте, що виплата по кредиту – це тільки одна з виплат. У період кредитування ви можете відмовитися від розваг, але покупка їжі, оплата житла, транспорту, медичних послуг залишається завжди.

Зіставте свої доходи з курсом долара. Розрахуйте, як на них впливає коливання курсу валют? Перед підписанням договору обов’язково розберіться, як зміняться виплати за вашим кредитом при зміні валютного курсу?

Уважно читайте всі пункти кредитного договору. Якщо ви не розумієте якийсь із них або підозрюєте, що за даним пунктом ховається підступ, проконсультуйтеся у фахівця. Часом в умовах договору ховається багато прихованих комісій, про які клієнт просто не підозрює, але після підписання договору відмовитися від їх сплати він не може.

Якщо в автокредиті сьогодні вам відмовили, це не означає, що з мрією про машині потрібно розпрощатися. Зверніть увагу на лізинг. Ця послуга, стала недавно доступною для фізичних осіб в Україні відкриває додаткові можливості для придбання автомобілів.

Залишити коментар до запису: Як вигідно купити нове авто в кредит.