Банківські депозити і кращі пропозиції по ним

Банківські депозити Україна
Банківські депозити

Відмінності між різними видами банківських депозитів

В залежності від побажань потенційного вкладника, він може підібрати для себе саме той банківський депозит, який задовольнить потреби в повній мірі. Так, наприклад, депозити Дельта Банку бувають:

  • накопичувальні;
  • ощадні;
  • універсальні;
  • в дорогоцінних металах.

Кожен із зазначених видів вкладу має свої відмінні характеристики. Так, накопичувальний депозит дає клієнтові можливість систематично поповнювати відкритий рахунок, але без права часткового або повного зняття грошових коштів, аж до закінчення всього терміну дії угоди.

Ощадні депозити — одні з найбільш вигідних видів банківських вкладів. Тут клієнт має право часткового зняття грошей, навіть незалежно від систематичності виплати нарахованих відсотків. Правда, вкладник не має права поповнювати відкритий депозитний рахунок.

Банківські вклади, звані універсальними, об’єднали в собі особливості перших двох. Тобто, клієнт має право періодично поповнювати свій рахунок, а також, при необхідності, частково знімати необхідну суму грошових коштів, незалежно від систематичності виплати нарахованих відсотків.

Останній вид депозиту — внесок у дорогоцінних металах. Тут клієнт відкриває рахунок у дорогоцінному металі (в основному, це платина, золото або срібло), а після закінчення терміну вкладу отримує нараховані відсотки. У країні такий банківський продукт серед населення поки ще не дуже розвинений.

 

Динаміка процентних ставок за червень-липень 2014

Експерти, проводячи моніторинг ринку банківських депозитів, прийшли до висновку, що за останній місяць річна процентна ставка за грошовими вкладами незначно змінилася. Такі зміни можна спостерігати не тільки за депозитами у гривні, але і в іноземній валюті в цілому.

Виходячи з даних звіту з моніторингу, ставка за депозитами в гривні (на 12 міс.) Зросла на 0,05 п. П. (Процентний пункт) порівняно з червнем 2014 року. Для банківських вкладів на інші терміни ставка змінилася так: до 3 міс. п. п. впав на 0,65, строком 3-6 міс. п. п. знизився майже на 0,61.

Якщо говорити про депозити в доларах США, ставка зросла на вклади строком понад 12 міс. У даному випадку розмір п. п. склав 0,01. А от ставка на інші вклади знизилася, і найбільш чітко це можна спостерігати на депозитах строком до 3 міс. (п. п. впав на 0,43), на термін 3-6 міс. негативна динаміка п. п. склала 0,28.

Що ж стосується банківських вкладів в Євро, позитивну динаміку в зростанні ставки спостерігати можна лише за депозитами строком вище 12 міс. В даному випадку п. п. збільшився на 0,02. По термінах інших банківських вкладів п. п. знизився на 0,42 (терміном до 1 міс.) І на 0,39 (терміном до 3 міс.).

 

Кращі пропозиції по банківських депозитах у гривні

Сьогодні в країні найвища річна процентна ставка по депозиту у гривні. До того ж, банківський вклад у вітчизняній валюті користується найвищим попитом у населення країни, оскільки у більшості громадян заробітна плата видається в гривні, а не в іноземній валюті.

Різні фінансові компанії пропонують своїм клієнтам різні ставки за вкладами. Так, банк ПриватБанк може запропонувати фізичним особам продукт «Депозит Плюс» під 22,00% на рік, валюта депозиту — гривня, мінімальний термін — 12 міс., з щомісячною виплатою нарахованих процентів і з можливістю щомісячного поповнення рахунку. Мінімальна сума депозиту становить 1000 гривень.

Найбільш вигідними і доступними для населення країни фахівці називають наступні гривневі грошові депозити на 12 місяців:

«Дельта Банк» і «ВТБ Банк» — 22,50%;

«Альфа Банк» — 22,25%;

«Київська Русь» — 22,00%;

«Авант-Банк» — 23,75%;

«Платинум Банк» — 23,50%.

Варто відзначити, що розмір річної відсоткової ставки за депозитом може трохи відрізнятися від базової. При підписанні угоди стає вибір за вкладником. Він повинен вирішити, чи буде виплата нарахованих процентів щомісячною або наприкінці терміну депозиту; чи буде присутня щомісячна капіталізація чи ні та інші нюанси.

Ссылка на основную публикацию