Безвідсотковий кредит

Пільговий (безвідсотковий) кредитБезвідсоткове або пільгове кредитування передбачає видачу кредитів на особливих — пільгових для позичальника умовах. Такими умовами можуть бути: більш низька процентна ставка, відсутність комісії або додаткових платежів (страхових компаній, незалежним оцінювачами майна), більш тривалий термін кредитування, відсутність початкового внеску або нижчий його відсоток і ін.

Найбільш поширеним видом пільгового кредитування є надання банківськими установами власникам банківських карток пільгового періоду кредитування. Найчастіше це період становить 55 днів, протягом яких власникам банківських карт надається можливість користуватися кредитом (максимальний розмір, якого індивідуальний і залежить від декількох факторів) без сплати відсотка за користування кредитом.

Поширеною формою пільгового кредитування є участь державних структур різного рівня в кредитних програмах:

  • освітніх;
  • іпотечних;
  • спрямованих на підтримку бізнесу (наприклад, аграрного, малого або середнього);
  • кредитування впровадження енергозберігаючих технологій, як приватних осіб так і ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку);
  • надання кредитів на пільгових умовах готельним групам населення: учасникам АТО, переселенцям, молодим або багатодітним сім’ям та ін.

Участь держави в пільговому кредитуванні поряд з описаними пільговими умовами кредитування, може припускати і погашення частини кредиту. Прикладом такого пільгового кредитування є урядова програма «теплих кредитів», що передбачає відшкодування з держбюджету:

  • 20% суми кредиту (але не більше 12 тисяч грн.) На покупку не газових / неелектричних котлів для приватних осіб;
  • 35% суми кредиту (але не більше 14 тисяч грн.) На покупку енергоефективного обладнання для приватних осіб;
  • 40% суми кредиту (але не більше 14 тисяч грн. З розрахунку на одну квартиру) для ОСББ / ЖБК, як для юридичних осіб для загально будинкових заходів.

Умови пільгового кредитування можуть бути запропоновані спільно банками і виробниками для стимулювання попиту — як за послугами кредитування так і придбання товарів. Поширені пропозиції пільгового кредитування покупки автомобілів конкретного виробника на пільгових умовах, надання таких умов спонсорується виробником або може бути спільної з банком програмою.

Також пільгове кредитування може бути при міжнародному кредитуванні для фінансової підтримки міжнародних або державних програм, в разі надзвичайних ситуацій.

Ссылка на основную публикацию