Чи можна оформити споживчий кредит без страховки?

Споживчий кредит без страховки
Споживчий кредит без страховки

Більшість тих, хто звертається за кредитом в банк, як правило, дізнаються про страховку від оператора, що оформляє позику. У цьому немає нічого дивного, адже банк піклується про своїх клієнтів, надаючи додатковий захист на випадок непередбачених ситуацій. На ділі ж все не так просто. Крім основних кредитних послуг, банківська установа завжди пропонує страховку. Людина виплачує щомісячні внески, які перекриють витрати в страхових ситуаціях. Гроші в автоматичному режимі списуються з рахунку клієнта банку, потім переводяться на рахунок страхової компанії. Що стосується останніх, то вони завжди є партнерами кредитної установи, яка забезпечує приплив нових клієнтів страховикам. Подібні операції вигідні не тільки банку, але і страхової компанії.

Що бере позику повинен знати, що жоден банк не має право нав’язувати страховку. У договорах не споживчі кредити можна знайти пункт «відмовитися від страхування». Будь-хто може скористатися такою можливістю, звичайно якщо вважає, що йому послуги страхової компанії не потрібні. Бувають ситуації, коли менеджери загрожують невидачею кредиту, якщо клієнт відмовиться оформити додаткову страховку. Цим вони свідомо вводять в оману. На це їх мотивує начальство, умови роботи, тому як з кожного, хто підпише страховку, банк отримає відсотки, а менеджер, відповідно, бонус до заробітної плати.

Правда полягає в наступному — за законом ніхто не має права блокувати видачу кредиту за те, що було отримано відмову від страховки. Можна сміливо вказувати в договорі «відмовитися від страховки», подавши заявку на отримання. Більш того, можна сказати оформлювачеві, що інформація про обов’язкове страхування невірна, звернувшись після цього до завідуючого відділенням банку. Важливо знати, знання законів банківських операцій дозволить убезпечитися від дрібних порушень, які допускають банківські службовці. Метою останніх є одне — розкрутити клієнта на максимальний пакет послуг.

Сума страховки зазвичай мізерна, але списується з рахунку клієнта банку щомісяця. Про вигідність страхового договору говорити складно, адже все залежить від внеску, а також умов компанії-партнера. Варто відзначити, страхування здоров’я і життя є не таким вже й поганим способом інвестування в майбутнє. Будь-яка людина може зіткнутися з проблемами, де додаткові фінансові кошти не будуть зайвими.

Ссылка на основную публикацию