Чи можна отримати кредит з поганою кредитною історією?

кредит з поганою кредитною історією
Кредит з поганою кредитною історією

Здавалося б, недобросовісний клієнт, який не погасив вчасно кредит, не має жодних шансів отримати його знову. Однак це не так. Всі ми знаємо історії, коли людина, що має середню зарплату, примудрився набрати кредитів на кілька мільйонів, незважаючи на прострочення і затримки. Чому?

Кредитна історія може бути різною. Спробуємо поставити себе на позицію банку: так, йому невигідно давати кредити сумнівним клієнтам. Але з іншого боку: чим менше видано кредитів, тим менше обертів, і, відповідно, менше прибутку в результаті.

Саме тому банки розносять клієнтів за ступенем надійності. Одна справа — взяти кредит на кілька сотень тисяч, не загасити його взагалі і ухилятися від будь-яких розмов з менеджерами банку. І зовсім інша — погасити кредит із затримкою. Знову ж таки, важливо знати, з якої причини сталася затримка? Клієнт втратив роботу, захворів, зіткнувся з іншими життєвими труднощами, які позначені документально? Або ніяких вагомих причин для затримок не було? Крім того, історія — це далеко не все. До уваги приймаються і інші показники благонадійності клієнта: його доходи, їх стабільність, життєва ситуація, наявність поручителів та ін.

 

Особливості нульової кредитної історії

Як не дивно, нульова кредитна історія набагато гірше, ніж історія з недоліками. Несподівано? Безсумнівно. Але давайте поставимо себе на місце кредиторів. Що краще: не знати про потенційного клієнта взагалі нічого або знати, що він вже брав кредити, можливо, не завжди вчасно їх гасив, але, врешті-решт, повертав борг? Звичайно, тут мови не йде про злісних неплатників, справи яких побували в суді. Але більшість банків готові пробачити деякі недоліки в існуючій кредитній історії. І вкрай насторожено ставляться до клієнтів з нульовою кредитною історією, особливо, якщо їх інші характеристики сумнівні (низький дохід, відсутність постійної роботи).

Таким чином, навіть з поганою кредитною історією є шанси на отримання кредиту. Банк Південний пропонує широкий вибір кредитних схем. Рішення про видачу кредиту приймається в індивідуальному порядку, з урахуванням всіх характеристик клієнта.

Ссылка на основную публикацию