Чи можуть за кредит забрати будинок, куплений на материнський капітал?

Чи можуть за кредит забрати будинок
Чи можуть за кредит забрати будинок

Материнський капітал — безумовно, гарна підмога для тих матерів, які народжують вже другого (третього, і так далі) дитини. Законом визначено, що материнський капітал (фін. Допомога, яка видається матері) повинен застосовуватися на створення житлових умов для дитини або оплати його навчання. Іншими словами, на материнський капітал можна придбати будинок, підвищити рівень житлових умов (збільшити житлоплощу за рахунок купівлі більшого будинку) або побудувати нове житло.

 

Як використовувати «материнські гроші» в іпотеці?

В цілому, материнський капітал витрачається виключно на обумовлені законом мети. По частині іпотеки і кредитів кошти з капіталу можна витрачати на оплату першого внеску, або ж погасити заборгованість по вже існуючій іпотеці. Кошти з мат. капіталу забороняється витрачати на погашення кредитів по іншим цілям. Такі гроші видаються саме для дитини, тому при покупці нерухомості, дитина вписується в число її власників. З цим виникають певні труднощі, адже якщо ви взяли іпотечний кредит до отримання мат. капіталу, в право власності дитина може вступити тільки після погашення кредиту. З іншого ж боку, банк не видасть кредитні кошти на ту житлоплощу, в якій прописаний неповнолітній дитина. Будинок, куплений на мат.капітал можуть забрати, якщо дитина не є його власником, а житло оформлено на боржника.

 

У яких випадках не можуть забрати будинок, куплений на мат. капітал?

Існує ряд випадків, коли такий будинок забрати не можуть. Найперше — якщо будинок є єдиним житлом боржника, його не можуть стягнути ні за яких умов. Також нерухоме майно, яке купили на мат. капітал не можуть забрати, якщо воно потрапляє під категорію неподільного майна. У тому випадку, якщо будинок можна якимось чином розділити (здійснити операції купівлі-продажу на розмін кількох будинків поменше, або розділити сам будинок на дві частини), з позичальника можуть стягнути тільки його частину. Частина, яка належить дитині не може бути вилучена. При цьому, на стягнення навіть частини будинку обов’язково потрібно рішення суду. Аналогічне рішення буде потрібно для того, щоб накласти арешт на житло до з’ясування обставин справи. За дитину при розгляді справи обов’язково повинні заступиться органи опіки, які не дадуть вилучити майно. Саме тому дуже важливо своєчасно зробити дитину власником нерухомості, що купується (вписати дитину в договір при покупці).

Ссылка на основную публикацию