Дізнатися кредитну історію онлайн

Як дізнатися кредитну історію онлайн
Як дізнатися кредитну історію онлайн

Узнайть кредитну історію онлайн в Україні — легко! Кредитна історія — це основний критерій для надання кредиту. Це інформація про всі позиках клієнта і рівні його платіжної дисципліни. Позитивна історія свідчить про те, що клієнту можна довіряти, він відповідальний і дисциплінований, тобто кредитор несе мінімальні ризики при співпраці з таким позичальником. Вся інформація про позики, погашення та простроченнях зберігається в бюро кредитних історій.

У 2005 році була створена компанія Українське Бюро Кредитних Історій. Засновниками компанії стали ПриватБанк і БікОптіма Лімітед. Сюди надходить інформація від різних банків, лізингових, страхових компаній і кредитних організацій. Бюро кредитних історій виступає посередників між позичальниками і кредиторами і надає обом сторонам послуги зі зберігання, аналізу та надання інформації.

 

Як дізнатися свою історію?

Кожна людина має право на інформацію. Якщо вам відмовили в кредиті або ви просто хочете дізнатися свою кредитну історію в Бюро кредитних історій, ви можете отримати звіт наступним чином:

  • зареєструватися на офіційному сайті Бюро Кредитних Історій і пройти ідентифікацію;
  • скористатися додатком Кредитна історія для iOs і Android;
  • скористатися вкладкою Мої рахунки / Кредитний рейтинг в сервісі віддаленого обслуговування від ПриватБанку Приват24;
  • використовувати вкладку Кредитна історія УБКІ в меню Банківські послуги в терміналах самообслуговування ПриватБанку.

Це платна послуга і коштує вона 25 гривень для будь-якого способу.

Відповідно до закону України, один раз на рік, кожен громадянин має право дізнатися свою кредитну історію безкоштовно.

 

Які дані і документи потрібні, щоб дізнатися свою кредитну історію?

Щоб дізнатися свою кредитну історію онлайн потрібно увійти в бюро. Для цього введіть номер свого чинного телефону і дату народження. Якщо цей номер фігурує в якому-небудь кредитному договорі, система автоматично ідентифікує вас. Якщо цього не сталося, то зареєструватися в Бюро можна наступним чином:

  • пройти процедуру розширеної авторизації. У спеціальну форму потрібно буде внести ІПН, ПІБ, всі паспортні дані і прикріпити ваше фото з паспортом, розгорнутим на першій сторінці. Процес авторизації займе добу, про можливість входу в Бюро ви будете повідомлені СМС;
  • підтвердити діючий (фінансовий) номер телефону в будь-якому банкоматі ПриватБанку, якщо у вас є карта Банку або звернутися для ідентифікації в будь-яке його відділення.

Щоб безкоштовно отримати дані про свою платіжної дисципліни і кредитному рейтингу, надішліть листа в Українське Бюро Кредитних Історій. У листі повинні бути: заява на отримання звіту, копії ІПН та всіх сторінок паспорта, засвідчені вашим підписом і датою.

 

Як підняти свій кредитний рейтинг і виправити кредитну історію?

Якщо так сталося, що ваша кредитна історія зіпсована або ваш кредитний рейтинг не вражає кредиторів, і ви отримуєте відмови, не варто впадати у відчай. Історію можна поліпшити, а рейтинг підняти:

  • Для автоматичного підняття рейтингу потрібно погасити якомога більше поточних договорів.
  • Негативну історію можна поліпшити дрібними короткостроковими позиками. Погашайте такі кредити вчасно або достроково, демонструючи тим самим високу платіжну дисципліну, але для початку погасите все прострочення, заборгованості, штрафи та пені, якщо вони є. Активне використання таких продуктів дозволить змінити кредитну історію.

Пам’ятайте, чим більш дисциплінованими ви повертаєте кредиторам кошти, тим охочіше вас кредитують.

Ссылка на основную публикацию