Дзвонять і погрожують колектори, що робити?

Матеріальний стан громадян поступово погіршується, що призводить до збільшення прострочень по кредитах.

Найчастіше, кредитні заборгованості, які банк не в силах повернути своїми силами, передаються в колекторські установи.

У такій ситуації, позичальник банку може виявитися в непростій ситуації, коли працівник колекторської компанії може перевищувати свої повноваження.

Кредітофф зібрав рекомендації фахівців, які допомагають правильно поводитися, коли дзвонять колектори.

Рекомендації адвоката Р.К .:

Спочатку, коли вас турбують колектори, необхідно попередити, що розмова поставлений на запис, тому колектора потрібно вказати ПІБ та посаду. Також попросіть сказати, назва компанії, звідки надійшов дзвінок і на яких правах відбувається вам дзвінок, які документи підтверджують повноваження організації. Якщо колектор не бажає дати повноцінні відповіді на вищенаведені питання, тоді продовжувати спілкуватися немає сенсу.

Дуже часто колектори дзвонять на роботу і видаються під посадами співробітників поліції. У цій ситуації план дій аналогічний першому: ви попереджуєте, що розмова поставлений на запис, питаєте ПІБ, посада і відділення поліції. Після цього попросіть передзвонити вам через час, коли ви уточните правдивість даних в зазначеному відділенні поліції або прокуратурі.

Якщо подзвонив вам вказав всі необхідні дані, ви можете попросити надіслати вимоги в письмовій формі. Скажіть, що ваша відповідь надійде також в письмовій формі.

У разі, якщо дзвінок здійснюється в неробочий час (раніше 9.00 або пізніше 18.00), тоді порушуються ваші права. Це відноситься і до відмови вказати своє ім’я та прізвище, посаду і назву компанії, від якої проводиться дзвінок.

Права позичальника захищені Кримінальним кодексом, а саме: примусове виконання цивільно-правових обов’язків, перевищення посадових повноважень, вимагання тощо, виходячи з поведінки і загроз колекторів.

Якщо ваші права явно порушуються, вам загрожують колектори, необхідно записати номер телефону і час дзвінка, потім звернутися в поліцію і написати заяву.

Найважливіше, при явному нехтуванні ваших прав не мовчати, а звертатися відповідні органи.

Помічено, що вже подані заяви в правоохоронні органи не залежуються, а передаються на досудовий розгляд. Сьогодні збуджено певну кількість кримінальних розглядів по колекторським організаціям, які вже дійшли до суду і швидше за все, працівники колекторських компанії і їх начальство понесе кримінальне покарання.

Рекомендації адвоката В.К .:

Дуже часто відбуваються ситуації, коли вам дзвонить людина, яка представляється колектором компанії і вимагає негайно сплатити кредит. У деяких випадках, ви взагалі можете не бути боржником, так як у вас не оформлений кредит, в іншій ситуації, у колектора вже є рішення суду для оплати заборгованості.

Пам’ятайте, є у вас прострочення по оплаті кредиту чи ні, якщо колектори дзвонять знайомим і на роботу з вимогою виплатити гроші, ці дії незаконні, тому що існує певний порядок для виконання рішення суду.

Багато осіб звертаються зі скаргами, що колектори дзвонять по боргу, загрожують матеріальними розправами, позбавленням майна і т.п. При цьому подібні дзвінки можуть здійснюватися в нічний час або по десятку разів на день.

Таким чином, колектори дзвонять родичам, друзям і співробітникам і турбують не тільки самого боржника (якщо він є таким), а й сторонніх людей.

Необхідно знати, що подібні дії колекторів переслідуються за законом і класифікуються як примусове виконання цивільно-правових обов’язків по ст. 355 Кримінального кодексу.

У деяких випадках, колектори під час дзвінка намагаються не вимагати, а «нагадувати» про існуючу заборгованість і, що у разі несвоєчасної сплати боргу, особа матиме проблеми.

Якщо ви хочете позбутися від колекторів, тоді слід знати, як з ними спілкуватися:

  • Слід з’ясувати, чому колектор, представник банку або кредитор дзвонить вам і звідки має інформацію про вашу заборгованості. Чи існує реальне судове рішення? Чи мають вони договір про переуступку кредиту?
  • Запропонуйте колектору написати свої вимоги письмово, не потрібно повідомляти свої особисті дані, адже у представника банку повинні бути Вашу електронну адресу, ім’я та прізвище.

Після цього ніяк не реагуйте на дзвінки колекторів. Якщо ситуація не вирішується за вищенаведеною схемою, тоді потрібно прийти до адвоката, який надасть кваліфіковану допомогу в складанні заяв в поліцію і застосуванні інших правових дій для вирішення ситуації, що склалася.

Якщо ваша заборгованість до 30 тисяч гривень, зрозумійте, що вам не варто так турбуватися з приводу дзвінків. У кредитних контор навіть немає таких функцій і обов’язків у співробітників, щоб кудись виїжджати, шукати боржників і тим більше застосовувати до них якісь незаконні методи впливу. Подивіться на приклад типових вимоги в вакансії колектора:

Все зводиться до дзвінків по базі боржників, але ніяких виїздів та іншого!

Ссылка на основную публикацию