Інвестиційний кредит — довготривала співпраця з банком

Інвестиційне кредитування
Інвестиційне кредитування

Оптимальний продукт, за допомогою якого будь-яка компанія, що має досвід ведення бізнесу, може отримати необхідну їй суму грошових коштів для розвитку або відкриття нового проекту — це інвестиційний кредит. Дана позикова пропозиція покликана забезпечити фінансами клієнта на підставі наданого в банк, наприклад, в Банк Прайм докладного бізнесу-плану.

 

Цільове призначення інвестиційного кредитування

Інвестиційне кредитування може бути надано компаніям і підприємствам самих різних форм власності та організації. Представник бізнесу, який бере в банківській установі інвестиційний кредит, може використовувати отримані ним кошти в наступних напрямках:

 • фінансування реконструкції та / або розширення основних виробничих і невиробничих фондів підприємства;
 • придбання різного роду техніки або обладнання;
 • фінансування довгострокових проектів сільськогосподарського призначення;
 • фінансування будівництва.

Необхідно відзначити, що в залежності від конкретної мети кредиту, терміну, суми, валюти та об’єкта забезпечення, кредитна організація може в індивідуальному порядку призначити розмір річної відсоткової ставки, комісій, страхових платежів та інше.

 

Варіанти інвестиційного кредитування

Інвестиційний кредит, залежно від побажань і можливостей позичальника, а також від підготовленого ним бізнес-плану, може бути наданий у вигляді наступних фінансових програм:

 • кредитна лінія;
 • лізинг;
 • проектне кредитування.

В рамках кредитної лінії інвестиційний кредит може видаватися позичальникові окремими траншами, але в загальній сумі не більше встановленого ліміту. Лізинг — це можливість для підприємства отримати на визначених умовах у користування різноманітне обладнання, транспортні засоби та спеціальну техніку. Проектне кредитування — спеціальна позикова пропозиція, орієнтована на довгострокове фінансування діяльності фірми в рамках наданого в банк бізнес-плану.

Оформити інвестиційний кредит у Райффайзен Банку Аваль можна виключно на чітко позначені цілі, з конкретними термінами окупності проекту, планового фінансового результату і потоку грошових коштів від випуску продукції чи наданих послуг.

 

Основні вимоги до позичальників в рамках інвестиційного кредитування

Основна вимога, яка висувається абсолютно до всіх позичальників, які бажають скористатися інвестиційним кредитуванням, — це досвід ведення підприємницької діяльності та її прибутковість. Необхідно пам’ятати, що ніяка фірма не зможе отримати грошей під бізнес-план, якщо він працює у збиток.

До основних документів, які слід надати в банк для оформлення інвестиційного кредиту, слід віднести:

 • установчі документи;
 • копії документів, що ідентифікують особу керівника і головного бухгалтера;
 • бухгалтерська звітність (баланс по останньому звітному періоді, звіт про прибуток і збитки);
 • список кредиторів;
 • кредитна історія (якщо є).

Якщо позичальником виступає приватний підприємець, знадобиться надати дані з книги обліку доходів і витрат, а також копію декларації про доходи. У банк необхідно подати бізнес-план, після чого він повинен бути захищений позичальником на кредитному комітеті.

Інвестиційне кредитування є найбільш оптимальним при реалізації проектів на тривалі терміни. Основна перевага даного виду кредитування — те, що в якості джерела повернення отриманих позикових коштів розглядається абсолютно вся господарська діяльність компанії, а не тільки лише заплановані доходи від проекту.

До слова, переважаюча більшість банківських установ пропонують своїм клієнтам при інвестиційному кредитуванні відстрочку з виплати тіла кредиту. До того ж, позикові організації в якості застави оформляють не те майно, яке вже є майном клієнта, а те, яке купується на кошти, отримані в кредит.

Варто відзначити, що скористатися інвестиційним кредитом зможуть тільки ті позичальники, які надали в банк максимально докладний бізнес-план. А це означає, що у експерта, який проводить аналіз проекту, не повинно виникнути ніяких питань; документ повинен показати всю картину бізнесу, з усіма позитивними і негативними моментами.

Ссылка на основную публикацию