Іпотека нюанси

Іпотека на житло
Іпотека на житло

Вирішення питання про взяття іпотечного кредиту — серйозний і відповідальний крок. І наважуючись підписати договір з банком і тривало співпрацювати, дотримуючись фінансові зобов’язання, кожен повинен пам’ятати про нюанси даного процесу.

У першу чергу необхідно визначитися з вибором житла. Сьогодні багато банків охоче кредитують вторинне житло. Чому ж новобудови не так популярні для укладення угоди? Тому як, купуючи житло, що знаходиться на етапі будівництва, клієнт купує тільки право на нього. Банки кредитують первинне житло, яке зводить акредитований забудовник.

По-друге, різниця між кредитами на вторинне і первинне житло становить 2% на користь вторинного.

По-третє, необхідно знайти — при виборі первинного житла — банк, який видає кредити на придбання житла у конкретного акредитованого забудовника. Вибір вторинного житла зобов’язує знайти банк, який прийме до розгляду ваші документи і схвалить призначену суму позики.

Не варто забувати про процентну ставку, розмір початкового внеску, терміни кредитування. Приймайте тільки вигідні для вас умови: саме вам щомісяця потрібно виплачувати кредит, залишаючи половину доходів на утримання сім’ї — харчування, придбання одягу, комунальні послуги. Банк цікавиться вашою платоспроможністю, а ви — його надійністю.

Пам’ятайте про довгостроковість іпотеки, беріть кредит в тій валюті, в якій отримуєте зарплату: курсова різниця може зашкодити вашій фінансової стабільності.

Визначайте і вказуйте в договорі такі параметри:

  • термін кредиту;
  • процентна ставка;
  • щомісячний платіж;
  • максимальна сума позики;
  • дострокове погашення.

Запитайте у банківських працівників про можливості здешевлення кредиту. Поцікавтеся про страхування життя, здоров’я та житла, що купується, узгодьте вибір страхової компанії.

І останнє, витрати по реєстрації і комісія за видачу кредиту покладаються на позичальника.

Ссылка на основную публикацию