Іпотеки на житло /квартиру в Україні (Київ, Харків, Одеса) станом на 2013-2014 рік

Іпотеки на житло квартиру в Україні

Якщо вас цікавить іпотека на житло в Україні, то слід вивчити якомога більше інформації, щоб знайти і оформити такий кредит на найоптимальніших умовах.

Так, наприклад, цікаво повідомлення про те, що позики, що оформляються з рефінансуванням в Державній іпотечній установі, стали дешевше, але їх доступність чомусь як і раніше під великим питанням. Зараз іпотечні кредити при спільній роботі з ДІУ можуть видавати дев’ять банків, що входять в першу половину сотні лідерів за показником величини активів. Слід зазначити, що повні ставки по такого роду позиках з початку цього року знизилися на два-три пункти і тепер не перевищують 17-20% на рік. Але все ж і така іпотека на квартиру досить часто виявляється непідйомною для молодих сімей.

Хоч за минулий половину місяця кабінет міністрів і виділив додаткові сто п’ятдесят мільйонів гривень для добудови незавершених житлових об’єктів, за нинішньої ситуації це ніяк не вирішує загальну проблему, навіть в частині програми іпотека Київ 2013. Наприклад, уряд прийняв рішення про фінансування завершення будівництва скандального житла, під яке раніше були вже надана довгострокова іпотека Київ, входить в сферу діючих державних програмам для молодих сімей.

Огляд іпотечних кредитів, оформлених на вторинну нерухомість у спільних з Державною іпотечною установою програмах банків

Згідно з дослідженнями, в параметрі іпотека Київ банки в серпні-вересні 2013 року такого роду кредити на покупку нерухомості пропонують лише дев’ять банків з числа основних лідерів серед фінансових установ. До речі, з початку цього року склад банків, що працюють в іпотечних програмах ДІУ, оновився майже наполовину. Так, з цього сегменту ринку пішли Кредитпромбанк і ВТБ Банк, звільнивши місце для Universal Bank, Укрінбанку, Діамантбанку та банку «Хрещатик».

Якщо розглядати реальні ставки в таких кредитних програмах, то можна помітити явну тенденцію зниження. Так, порівняно зі станом на початок 2013 року вони знизилися в середньому на два-три відсоткових пункти. Ставка січня 2013-го в цих же банках-лідерах пропонувалася як пільговий кредит спільно з ДІУ і становила 19-23,2% річних, а серпнева ставка-2013 — приблизно 17-20,3% на рік за реальними показниками.

Підставою до такого зниження став закон, за яким з 19 березня нинішнього року ДІУ було зобов’язане знизити ставку рефінансування на іпотечні житлові кредити з 18 до 15,3% на рік, що негайно позначилося на зниженні і реальних ставок на видавані іпотеки.

Це можна побачити в нижченаведених таблиць, складених аналітиками на підставі даних НБУ і ДІУ:

До закінчення літнього сезону такі ставки, що оформляються за нинішньою пільговою іпотекою, виглядають дуже конкурентоспроможно, якщо порівнювати зі ставками кредитів по вторинці, в яких позику на нерухомість може обійтися в нинішній час в 11- 28,5% реальних річних. Варто враховувати, що під 11-17% річних кредити на покупку вторинної нерухомості видають зараз всього лише два учасники фінансового ринку: Уксоцбанк (UniCredit Bank) і Ощадбанк. Якщо не враховувати ці два банки, то насправді співвідношення буде зовсім іншим: реальні ставки в 18-28,5% річних для кредитів в ніші стандартної вторинки виглядають неконкурентне поруч з 17-20,3% річних, які пропонуються для позик з ДІУ .

Проводячи аналіз іпотечної політики всіх банків, що видають як власні кредитні кошти для покупки вторинки, так і програмні спільно з ДІУ, можна побачити, що вартість кредитів за діючими програмами з ДІУ завжди на 1-7 пунктів нижче, ніж реальні ставки в стандартній іпотеці. Можна порівняти вартість іпотеки з використанням рефінансування в ДІУ в банку «Хрещатик»: ця цифра дорівнює 18,1-18,8% річних, а при звичайному позику на покупку вторинної нерухомості у цього ж фінустанови становитиме вже 25,2-26,9% на рік.

Найпривабливішу пропозицію щодо розміру мінімальної ставки по спільній з ДІУ іпотеці на початок серпня 2013 було у Діамантбанку. Воно становило цифру від 16,97% річних, при цьому аванс мав становити приблизно 30%. В трійку лідерів входять ще дві фінансові установи:

Банк «Київська Русь» з кредитною ставкою 17,13%;

Терра Банк з вартістю позики в 17,68% реальних річних.

Але все ж такі відсотки пільгової іпотеки і раніше непосильні для середньостатистичної молодої української родини. Якщо ви, наприклад, мрієте про приватну власність на двокімнатну квартиру в Києві, Одесі чи Харкові, самостійно накопичивши лише на самий мінімальний іпотечний аванс, то вам потрібно приготуватися взяти на себе зобов’язання у вигляді півмільйонного кредиту.

Зараз двокімнатна квартира площею близько 50 квадратів в середньому має по серпню цього року середньоринкову вартість в 800 тис. Грн., При мінімальному авансі в одну третину від необхідної загальної суми кредит складе близько 560 тис. Гривень. Якщо це буде кредит на десять років під 17% річних, то щомісяця потрібно буде платити близько дев’яти-дванадцяти тисяч гривень, для двадцятирічного позики ця цифра складе вісім-десять тисяч гривень. Умовою оформлення кредиту з ДІУ є ваш офіційний дохід, який зобов’язаний рівнятися мінімум подвійний сумі щомісячного платежу — приблизно 16-24 тис. Гривень.

Кредит на десять років з 17% реальними річними забезпечить вам переплату в 480-610 тис. Грн, а двадцятирічний позику з тими ж умовами з’їсть дві-три ціни квартири (від 0,96 до 1,4 мільйона гривень).

Є думка, що ставки пільгового кредитування повинні продовжувати тенденцію до подальшого зниження, тому для такого важливого рішення потрібно підібрати самий відповідний момент.

Ссылка на основную публикацию