Як можна отримати відстрочку по виплатах за кредит

Відстрочка за кредит

Банки завжди готові йти назустріч клієнтам — фінансовій установі завжди вигідніший позичальник, який може обслуговувати кредит, ніж боржник. Тому при виникненні труднощів з погашенням кредиту, багато банків готові до діалогу з клієнтами в пошуках взаємовигідного рішення. Головне в такому випадку — це своєчасне звернення в банк.

Коли ж потрібно звертатися?

Сигналами того, що вам потрібна допомога банку у перегляді умов обслуговування кредиту — це систематична нестача коштів перед черговим платежем. І навіть якщо прострочення так і не настає, але ви постійно доодалжіваете на погашення або віддаєте свої останні гроші, краще прийти в банк і проконсультуватися з фахівцем. Співробітник банку проаналізує ситуацію, і, якщо є висока вірогідність того, що клієнт може незабаром мати проблеми з погашенням кредиту, — запропонує варіанти вирішення.

Відстрочку виплати по кредиту, як і інші види реструктуризації (зміна графіка погашення з класичного на ануїтетний, пролонгація терміну дії договору), позичальник може отримати, звернувшись до банку з відповідною заявою. До заяви необхідно додати документи, що підтверджують неможливість виконувати свої зобов’язання в обсязі, зазначеному в кредитному договорі. Такими документами, наприклад, можуть бути: довідка про заробітну плату, з якої явно видно зменшення щомісячного доходу, або повідомлення з військкомату про призов у збройні сили України у зв’язку з мобілізацією (сьогодні актуально як ніколи).

Які програми з реструктуризації існують

На сьогодні банки пропонують кілька варіантів реструктуризації кредитної заборгованості:

— Зміна графіка погашення кредитної заборгованості (переоцінка заставного майна не вимагається):
наближення дня платежу за кредитом та / або процентами / комісіями до дня отримання основних грошових потоків Позичальника;

Заміна кінцевої дати погашення кредиту:
Цей варіант реструктуризації дозволяє знизити навантаження по кредиту шляхом збільшення терміну дії договору кредиту, при якому платежі розподіляються пропорційно до нового терміну кредитування.

— Відстрочка погашення платежів основної суми боргу по кредитній операції:
Для більш суттєвого зменшення щомісячного / щоквартального платежу Банк може запропонувати Позичальнику відстрочення погашення щомісячних / щоквартальних платежів за основною сумою боргу в повному або частковому розмірі терміном до 12 місяців. У цей період Позичальник відповідно до умов додаткового договору до договору кредиту платитиме лише відсотки / комісії та може не здійснювати платежів з повернення основної суми боргу кредитною операцією.

— Відстрочка погашення платежів нарахованих доходів (відсотками, комісіями) по кредитній операції:
Часткова відстрочка сплати нарахованих відсотків / комісій за кредитом може застосовуватися одночасно з повною відстрочкою погашення щомісячних платежів по основній сумі боргу на період дії такого відстрочення. Графік інших платежів по кредиту при цьому складається таким чином, що протягом періоду сплати відстрочених відсотків Позичальник зобов’язаний щомісячно сплачувати платіж по кредиту, частина загальної суми відстрочених процентів та суму поточних відсотків.

— Зменшення розміру процентної ставки:
Зменшення відсоткової ставки / комісії за кредитом (здійснюється на тимчасовій основі).

— Рефінансування поточної заборгованості за договором кредиту:
Рефінансування поточної заборгованості за договором кредиту здійснюється шляхом укладення договору про надання кредиту (траншу) на рефінансування поточної заборгованості (основної суми боргу, нарахованих відсотків і комісії) за кредитом, що реструктуризується.

Варіанти залежать від умов кредитного договору. Важливо також враховувати, що на реструктуризацію можуть розраховувати в основному позичальники, по кредитам яких ще не виникла заборгованість.

При цьому важливо розуміти, що можна отримати відстрочку по виплаті тільки основного боргу (тіла кредиту) і максимальний термін такої відстрочки, як правило, не перевищує 6 місяців (у виняткових випадках до 12 місяців). Що нараховуються щомісяця відсотки і комісії необхідно буде оплачувати в повному обсязі в будь-якому випадку.

Досить часто виникають ситуації, коли позичальник не в змозі оплачувати навіть щомісяця нараховані відсотки і комісії.
В таких випадках необхідно звертатися в банк із заявою не лише про відстрочку платежу, але і про зниження процентної ставки або комісії по кредиту. Однак практика показує, що банки неохоче йдуть на зниження процентних ставок по кредиту і комісій, і навіть якщо вдається отримати таке рішення від банку, то воно буде носити тимчасовий характер. Процентну ставку можуть знизити на строк не більше 6 місяців. При цьому необхідно буде вносити зміни в нотаріальні договору застави (іпотеки), що виллється в додаткові витрати для позичальника.

Оформити реструктуризацію клієнта допоможе кваліфікований менеджер банку, який проведе з ним переговори для визначення умов реструктуризації. Потім досягнуті домовленості затверджуються на засіданні колегіального органу банку, і далі відбувається підписання пакета документів, що регламентують зміну умов погашення кредиту.

Ссылка на основную публикацию