Як не платити кредит в Україні: 3 абсолютно законних методи

Як не платити кредит в Україні

Яскраві, багатообіцяючі банери з рекламою банківських кредитних продуктів на кожному кроці намагаються переконати нас, що взяти гроші в борг надзвичайно легко і, конкретно в нашому випадку, життєво необхідно. Нерідко люди попадаються на цей маркетинговий трюк доступності і беруть на себе тривалі боргові зобов’язання навіть не замислюючись, що за якихось кілька місяців ситуація може кардинально змінитися. І ось наступає той самий момент, і ви в паніці: нічим платити кредит, що робити?

Давайте для початку розглянемо варіанти розвитку подій при вирішенні не платити кредит.

Що буде, якщо не платити кредит?

Спочатку почнуться наполегливі, регулярні дзвінки з банку вам і вашим родичам з вимогою внести щомісячний платіж. З ростом заборгованості банком можуть бути нараховані пеня і штрафи, нерідко перевищують в рази суму самого боргу.

Далі можливі два варіанти розвитку подій: деякі фінустанови вдаються до допомоги колекторних агентств, з метою «вибити» борг із неблагонадійного позичальника, а деякі відразу виставляють досудові претензії з вимогою негайно погасити борг і загрозою кримінальної відповідальності за шахрайство.

На практиці найчастіше до суду справа так і не доходить: клієнтові пропонується, як варіант, реструктуризація боргу, адже банку ні до чого тривала судова тяжба. У разі, якщо судовий розгляд вже мало місце бути і закінчилося не на вашу користь, документи про позичальника передаються у виконавчу службу. Після повторного вимоги погасити борг в 5-ти денний термін, судовий пристав має право накласти арешт на рухоме та нерухоме майно боржника, повідомити конфіденційну до цього моменту інформацію вашим сусідам, колегам по роботі, родичам; накласти заборону на виїзд за кордон і пр.

Нічим платити кредит, що робити?

Варіант 1 Реструктуризація. Полягає в полегшенні кредитного навантаження шляхом зменшення щомісячного платежу та пролонгації дії кредитного договору. Така програма для боржників присутня майже в кожному банку, вам лише необхідно звернутися на гарячу лінію фінансової установи або підійти безпосередньо до відділення банку, взявши з собою паспорт і ІСН для оформлення документів.

Варіант 2 Рефінансування. Оформлення другого кредиту для погашення існуючої заборгованості та отримання додаткових коштів на руки. Можливе лише за наявності у вас офіційного працевлаштування і незаплямованою кредитної історії.

Варіант 3 Звернутися до антиколекторів. У цій ролі найчастіше виступають юристи, які мають досвід в судових розглядах з банківськими структурами. Антиколектор візьме на себе частину неприємного спілкування з колекторською службою, при необгрунтованості загроз і зловживанні повноваженнями останніх складе за вас скаргу в міліцію, НБУ або прокуратуру. Послуги антиколектора, природно, не безкоштовні.

Якщо жоден з перерахованих вище методів вам не підходить, залишається лише один вихід — не платити кредит.

Як не платити кредит законно: 3 документальні підтвердження методу

  1. Запуск процедури банкрутства для фізичних осіб-підприємців. Якщо позичальник буде визнаний банкрутом відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», його майно реалізується через торги на аукціоні і ділиться між що заявили претензії кредиторами. При звичайній процедурі вилучення застави, клієнт банку може залишитися боржником. А наведеного вище випадку суд звільняє боржника від додаткових виплат.
  2. Визнання недійсним кредитного договору на підставі Цивільного Кодексу України. Наприклад, при різкій зміні обставин (падіння курсу гривні і т.п.)
  3. Якщо справа стосується валютного кредиту, в силу вступають ст.99 Конституції, ст.35 Закону «Про Національному Банку України», згідно з якими гривня — єдиний законний засіб для проведення платіжних операцій на території України, тому всі позики в іноземній валюті можуть бути визнані недійсними .

Яке б з рішень ви не прийняли, просто не платити кредит, ховаючись від банків, не вийде. Всі дії повинні проводитися під контролем досвідченого юриста, інакше навіть несуттєвий борг на кредитній карті може привести до тривалих судових розглядів.

Ссылка на основную публикацию