Як перевести кредит в інший банк в Україні?

Перекредитування в Україні
Перекредитування в Україні

Іноді кредит виявляється непосильною ношею для позичальника. Особливо це стосується великих банківських позик, оформлюваних на кілька років. Так, наприклад, до таких позиках можна віднести іпотеку, кредити готівкою, автокредити, а також деякі види кредитів готівкою. Але що робити в такій ситуації, якщо настільки велику і важку ношу у вигляді кредитних зобов’язань стало раптом важко нести? У даній ситуації вам допоможе перекредитування вашої позики в іншому банку.

У чому полягає схема перекредитування кредиту?

Схему перекредитування кредиту можна умовно розділити на кілька пунктів. Причому вона складатиметься з двох можливих варіантів. Так, наприклад, перший варіант полягає в тому, що спочатку позичальник шукає банк на території своєї країни, який надає послугу рефінансування. Після того як підходяща кредитна програма буде знайдена, клієнт йде в цей банк і оформляє кредит. Оформлення відбувається за стандартною процедурою, яка діє в банках при оформленні першого кредиту. Тобто, йому необхідно попередньо зібрати всі документи, включаючи довідку про доходи (якщо це потрібно).

Крім цього, потенційному позичальникові необхідно оголосити менеджеру іншого банку мета отримання кредиту. Далі, коли кредит буде оформлений, необхідно прийти в свій банк, де раніше був оформлений кредит, і написати заяву про дострокове погашення. Потім залишиться внести потрібну суму грошей.

Другий варіант, коли позичальник планує здійснити перекредитування споживчих або будь-яких інших великих і довгострокових позик, він звертається безпосередньо в свій перший банк-кредитор. Тут він заявляє про свій намір погасити кредит достроково і перевестися в інший банк. З цією метою він пише заяву і просить менеджера кредитного установи зробити роздруківку по залишку суми позики та відсотків.

Отримавши дану роздруківку, клієнт відправляється в інший банк і вже на її підставі оформляє вигідніший займ.

Що слід врахувати при рефінансуванні кредиту?

Перед тим, як оформляти перекредитування споживчих кредитів, необхідно звернути увагу на кредитний договір — його графу про дострокове погашення. Так, наприклад, одні банки не дозволяють погашати кредит достроково. Інші за те, що позика буде виплачений раніше терміну, можуть оштрафувати клієнта на встановлену суму грошей. Треті, допускають дострокове погашення, але після закінчення певного терміну. Приміром, погасити завчасно кредит можна тільки через пів року або рік.

Також про своє бажання розірвати договір з кредитною організацією необхідно попередити заздалегідь. У більшості випадків зробити це можна за 2-4 тижні. А для того, щоб з упевненістю сказати про повну відсутність кредитного боргу, потрібно написати заяву про дострокове погашення та здійснити перерахунок кредиту. Для зручності рекомендується взяти роздруківку по залишку на день звернення.

Коли актуально рефінансування кредиту?

Рефінансування кредиту буде актуальним в тому випадку, якщо позичальник взяв невигідний кредит і бажає його швидше погасити. Також він буде актуальний в тому випадку, коли у клієнта є багато маленьких кредитів. В даному випадку простіше буде взяти один великий кредит і з його допомогою погасити всі інші.

Вигідно буде оформити кредит в іншому банку, якщо у клієнта багато кредитних карт і йому не зручно оплачувати кілька кредитів відразу. Актуальним буде і перекредитування іпотеки, якщо, приміром, клієнт брав нецільовий кредит готівкою. В цьому випадку вигідніше переоформити кредит під заставу нерухомості, за рахунок чого ви зможете знизити суму переплати по кредиту.

У чому плюси і мінуси перекредитування кредитів?

Головний плюс перекредитування полягає в можливості позбутися проблемного кредиту або кредитів, знизити суму переплати і взяти нову позику на більш вигідних умовах. До того ж, позичальник завжди може взяти кредит на більшу суму, ніж цього вимагає попередній кредит. Для цього, наприклад, може знадобитися заставне забезпечення.

До мінусів рефінансування можна віднести той факт, що вам доведеться заново збирати всі документи і оформляти кредит. Крім того, в результаті оформлення нового кредиту у вас можуть з’явитися додаткові витрати на страховку, комісії за видачу кредиту, послуги оцінювача (якщо кредит вимагає застави і т.п.).

Де можна переоформити незручний кредит?

Ми вже говорили про те, що спочатку необхідно з’ясувати які банки працюють з рефінансуванням. Приміром, діє перекредитування в Ощадбанку. Тут можуть отримати кредит люди, що проживають на території України з пропискою і постійним місцем роботи у віці від 21 років. При цьому сума позики складе — 5000-250 000 гривень. Термін кредитування — 6 місяців-5років. Розмір відсоткової ставки дорівнює — 30% річних. Відповідь по кредиту клієнт може отримати протягом доби.

Банк ВТБ перекредитування пропонує тільки для тих громадян, у яких раніше був оформлений кредит в іноземній валюті. Дана кредитна організація дозволяє перевести незручний кредит в національну валюту. При цьому умови кредитування за даною програмою для кожного клієнта будуть індивідуальними.

Займаються перекредітованієм і такі організації, як «Альфа-Банк», «Дельта-Банк», «ФСП Кредити» та інші.

Ссылка на основную публикацию