Як виправити погану кредитну історію або видалити її?

Погана кредитна історія
Погана кредитна історія

Кредитування стало постійним супутником нашого повсякденного життя і складно уявити собі людину, яка не має хоча б однієї кредитної картки. Але разом з цим дуже багато людей шукають шляхи, як видалити або виправити погану кредитну історію, через яку вони часом не можуть взяти нову позику. Зіпсована КІ може бути з вини клієнта, який регулярно прострочував платежі і не виконував кредитні зобов’язання. Але може бути й таке, що КІ погана з вини банку, який несвоєчасно надав інформацію про погашення кредиту в Українське бюро кредитних історій.

УБКІ або Українське бюро кредитних історій — це установа, яка веде облік кредитних історій клієнтів різних банків, лізингових і страхових компаній, а також кредитних спілок та інших фінансових організацій нашої країни. Тут Ви можете дізнатися свою кредитну історію просто подавши заявку.

Як очистити кредитну історію якщо винен банк?

Якщо Ви взяли виписку зі своєї кредитної історії і побачили там неточні дані, то ви можете подати заявку на виправлення кредитних даних. Для цього Вам необхідно заповнити заяву про внесення змін або доповнень і вказати в ньому всі дані, які Ви вважаєте Невірогідно. Бюро протягом декількох днів проводить перевірку Вашої кредитної історії, відправляючи запит в джерела формування КІ. У разі підтвердження зазначених даних Бюро виправить всі неточності Вашої КІ, а в разі не підтвердження даних залишить все як є і повідомлять Вам про результати.

Якщо не було внесено жодних змін і не вдалося очистити кредитну історію, але Ви впевнені, що банк припустився помилки, тоді слід звернутися безпосередньо в банк або оскаржити КІ в судовому порядку.

Видалити кредитну історію: правда чи шахрайство?

На сьогоднішній день новим видом бізнесу стало «Видалення кредитної історії». Якщо Ви введете в інтернеті запит «як видалити кредитну історію», то знайдете багато пропозицій типу «очистити кредитну історію за 1 день» або «видалю кредитну історію недорого». В такому випадку передбачається, що якийсь суб’єкт за винагороду видалить кредитну історію з бази даних або внесе в неї коригування і все це за 1 або кілька днів. При цьому Вам не потрібно буде вносити ніяку передоплату, а якщо захочете обдурити і не заплатите за роботу, то Ваша КІ буде остаточно зіпсована або повернеться в первинний вигляд.

Такі пропозиції чистої води шахрайство, так як видалити кредитну історію або будь-які дані з бази УБКІ неможливо. Система безпеки даної організації дуже сувора і доступ до даних мають лише кілька людей, дії яких фіксуються і підтверджуються. Всі зміни можуть бути внесені тільки з офіційного дозволу банку, який надавав кредитну історію. А банк, в свою чергу, може подати запит лише після офіційної заяви клієнта.

Ще одним фактом підтверджує, що це шахрайство є те, що неможливо видалити кредитну історію за 1 день. Так як такі організації позиціонують себе як посередників між клієнтом, банком і Бюро кредитних історій і беруть на себе роботу по перевірці даних про кредити і пошуку можливих варіантів виправлення КІ, то одним днем ​​тут просто не обійтися. Така процедура займає як мінімум тиждень, а то і більше. Так що будьте пильні, шахраї не зможуть видалити кредитну історію, а гроші Ви втратите!

Як виправити кредитну історію самостійно?

Як би там не було, виправити погану кредитну історію можна, але потрібно деякий час і невеликі вкладення.

По-перше, Ви зможете очистити кредитну історію за допомогою товарного кредиту, купивши якусь побутову техніку в розстрочку в магазині. Як правило, такі кредити оформляються дуже швидко і перевірка проводитися поверхнева. Взявши такий кредит і виплативши його своєчасно, щоб виконувати всі умови кредитного договору, Ви тим самим зможете очистити кредитну історію і покажете свою надійність банку.

Другий спосіб очистити кредитну історію буде трохи затратнее і триваліша за часом, але воно того варте. Для початку Вам буде необхідно замовити дві нові кредитні карти на суму близько 20 000 грн кожна, бажано в двох різних банках. Як правило всі кредитні карти зараз мають пільговий безпроцентний період користування на протязі 55 днів, який ми і будемо використовувати.

Другим кроком буде реєстрація електронного гаманця GlobalMoney, за допомогою якого ми будемо робити платежі. Реєстрація електронного гаманця потрібна для того, щоб було неможливо відстежити платіж. Зареєструвавшись, необхідно поповнити електронний гаманець на необхідну Вам суму. При цьому Вам буде потрібно заплатити комісію про, 5%. Після чого необхідно вивести ці гроші, поклавши їх на карту іншого банку.

Отже, що ми маємо, на першій карті, з якої ми виробляли переклад, вийшов нульовий баланс, а на другий, на яку переводили, кредитний ліміт цілий плюс 20 000 гривень зверху. У цей час банк власник карти, з якою Ви зняли гроші, передає інформацію про те, що Ви скористалися кредитом в Українське бюро кредитних історій, а також вказує дату обов’язкового платежу. Вичікуємо 14 днів.

Через два тижні ми беремо другу карту і гасимо порожню кредитку, при цьому також оплачуючи комісію. Тепер перша карта закрита і кредит погашений і все це за 14 днів. Після цього Вам необхідно повторити всю процедуру тільки з іншою кредитною карткою.

Ссылка на основную публикацию