Як взяти кредит для підприємців в Україні (ФОП, СПД)

Види кредитів для підприємців
Види кредитів для підприємців

Як не дивно, але навіть, незважаючи на доступне сьогодні безліч банківських програм і пропозицій, отримати кредит для підприємця в Україні залишається проблемою. Бізнесмен може розраховувати на отримання позики тільки в тих банках, де створені спеціальні програми з кредитування.

Основні умови та вимоги до позичальника-підприємця

Такі програми діють у багатьох українських банках. Наприклад, кредити готівкою для підприємців видає Приватбанк, ПУМБ, Русский Стандарт та інші. Основні умови, запропоновані до клієнта, зводяться до того, що людина повинна вести підприємницьку діяльність не менше 1 року і його справа має бути прибутковим.

Традиційно важливу роль відіграє кредитна історія позичальника: якщо мають місце прострочення по погашеним або діючими кредитами, то звертатися за новою позикою майже безглуздо, тому банк напевно відмовить. Щоб не витрачати час на очікування рішення, ви можете подати онлайн-заявку на цьому сайті. Дуже зручний сервіс, т.к. він позбавляє від необхідності особистого відвідування банку.

Мало шансів отримати кредит для СПД і за відсутності матеріального забезпечення. Звичайно, беззаставне кредитування підприємців існує, але в якості забезпечення в таких програмах виступає товар в обороті, а сума позики в даному випадку буде мінімальна. Самий кращий вид застави — це будь-яка ліквідна нерухомість, транспорт і обладнання.

Кредит для приватних підприємців і раніше залишається досить дорогим у порівнянні зі звичайними кредитами для фізичних осіб. Більшість банків встановлює процентну ставку на рівні 23% річних для позик із заставою і 30% для беззаставних кредитів. З урахуванням додаткових витрат та комісій ефективна ставка досягає 35-40% річних.

У деяких банківських організаціях існує навіть негласне розпорядження не видавати співробітникам ІП великі позики.

Види кредитів для підприємців

Підприємцям доступно кілька різних видів кредитів:

  • Експрес кредити — видаються бізнесменам готівкою без застав. Як правило, подібні позики видаються під невеликі бізнес-проекти або ж для відкритого бізнесу. Термін — до 3 років. Розмір подібного кредиту в більшості випадків визначається індивідуально.
  • Мікрокредити — видаються індивідуальним підприємцям для розвитку їхнього бізнесу. Зазвичай дані позики видаються під заставу нерухомого або іншого майна. Термін і сума кредиту залежить від оцінної вартості застави та ефективності бізнесу позичальника.
  • Кредити на покупку автотранспорту та обладнання — видаються на покупку нового або вживаного автотранспорту, обладнання, спеціальної техніки. В якості застави в даному випадку виступає майно, яке підприємець купує на кредитні кошти.
Ссылка на основную публикацию