Які документи потрібні для оформлення кредиту?

Список документів для отримання кредиту
Документи для оформлення кредиту

Ви хочете взяти кредит у банку? Щоб ця процедура відняла менше часу і сил і мала більше шансів на успішне завершення, слід заздалегідь ознайомитися з тим, які документи можуть знадобитися Вам для отримання кредитних коштів.

Незважаючи на велику кількість діючих комерційних банків, пакет документів, необхідний для отримання позики, можна назвати стандартним. Тобто, практично в кожному банку від Вас зажадають одне і те ж. Тим не менш, деякі банки можуть даний пакет трохи спрощувати або ж включати в нього додаткові довідки. Щоб позбавити себе від «задоволення» загрузнути в паперовій тяганині, бажано попередньо відвідати сайт обраного банку (або отримати інформацію будь-яким іншим зручним способом) — це дозволить Вам максимально підготуватися до оформлення кредитного договору.

 

Основний список документів для оформлення кредиту:

 • Паспорт — оригінал і копія. (Якщо є прострочення по термінах вклеювання фотографії чи інші проблеми, документ може бути визнаний недійсним.)
 • Копія трудової книжки, обов’язково завірена.
 • Ідентифікаційний номер. Оригінал і копія.
 • Довідка про розмір заробітної плати за встановлений банком період — залежно від вимог фінансової структури і величини кредиту, необхідний термін може варіюватися в межах від трьох місяців до двох років.
 • При необхідності — другий документ, що підтверджує особу — в якості нього може бути використаний, наприклад, закордонний паспорт.

Більшість документів з даного переліку знадобляться Вам при оформленні позики в банку. У деяких випадках, певним категоріям населення потрібно буде додаткові документи або довідки. Наприклад:

 • Пенсіонерам — пенсійне посвідчення;
 • Студентам — договір або контракт з навчальним закладом;
 • Чоловікам призовного віку — військовий квиток. Пред’явлення даного документа показує, наскільки велика ймовірність призову позичальника. Військовий квиток вимагають далеко не всі банки.

Список документів, необхідних для отримання кредиту, значно збільшується, якщо мова йде про поручительство або заставне майно. У першому випадку потрібно окремий пакет документів від особи, що виступає поручителем або гарантом угоди. У другому випадку — документи, що підтверджують Ваше право власності на майно, яке стане заставним. В якості застави може бути використані цінні документи або акції, нерухомість, автомобіль або інший вид транспорту, що потрапляє під вимоги банку.

 

Основні фактори, що впливають на рішення банку по видачі кредиту.

 • Вік — зазвичай, займ видається особам, що досягли 21 року. Винятком є ​​освітній кредит, мінімальний вік для якого становить 16 років. Найпростіше отримати позику на освіту в ГосЕвроБанке, Ощадбанку або Газпромбанку.
 • Величина заробітної плати — виходячи з стандартної схеми розрахунку, дохід повинен бути таким, щоб позичальник мав можливість віддати 40% заробітку щомісячно. Особливо строго це правило дотримується при отриманні в кредит великої грошової суми.
 • Час роботи на одному місці — мінімальний період з моменту працевлаштування, зазвичай становить 6 місяців. Тим, хто розраховує на позитивну відповідь на отримання великого позики на тривалий період, краще мати довгострокову роботу зі стабільною заробітною платою.

Вимоги та умови банків періодично оновлюються і змінюються, тому, перш ніж нанести візит фінансовій установі, буде корисно попередньо вивчити їх вимоги до позичальників. Незважаючи на те, що закони і правила, включаючи економічні, досить «сухі», людський фактор в даній справі має вагомий доля. Тому важливо надати максимальну кількість документів, що дає Вам право потрапити в категорію чесних і надійних позичальників.

Ссылка на основную публикацию