Які кредити для військових видають в Україні?

Кредити для військових в Україні
Кредити для військових в Україні

У різних країнах світу, де є збройні сили, держава надає військовим усілякі пільги. Наприклад, в багатьох країнах військові та військовозобов’язані можуть скористатися соціальною програмою пільгового кредитування і шляхом участі в накопичувальній системі і вигідно купити квартиру в кредит. Які ж пільги військовим пропонує уряд України?

Соціальний захист військовослужбовців за законом

Права військовослужбовців та військовозобов’язаних захищаються в рамках «Закону про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20 грудня 1991 року і доповнення від 4 липня 2012 року.

Згідно з цим законом, українські військові можуть користуватися усіма правами та свободами в рамках діючої конституції України. У зв’язку з характером своєї служби, яка часто пов’язана не тільки із захистом своєї батьківщини, але й прямий небезпекою для життя, військові мають право на певні пільги, компенсації і гарантії.

При цьому пільги і заохочення поширюються на такі види військовослужбовців:

  • військовослужбовців збройних сил України;
  • військовослужбовців в різні військових утвореннях (за умови, що вони були утворені в рамках українського законодавства);
  • військовозобов’язані, що увійшли до лав правоохоронних органів спецпризначення;
  • військові, які отримали інвалідність під час проходження служби;
  • військовозобов’язані громадяни, які прибули за призовом на вчення в місця зборів.

В свою чергу пільги не поширюються на членів сімей військовослужбовців та військовозобов’язаних та резервістів, які під час проходження служби здійснили злочин, адміністративне правопорушення, в тому числі, в стані алкогольного сп’яніння.

В рамках чинного законодавства військовослужбовці, військовозобов’язані та резервісти мають право на отримання низки пільг і компенсацій, включаючи надання житла їм і їх сім’ям. Проте в даному випадку пільги не поширюються на кредити. На відміну від Росії та інших країн в Україні не діють спеціальні кредитні програми для військовослужбовців. В даному випадку кредит військовим отримати можна, але на загальних підставах.
Але зате, якщо кредит був оформлений до того, як військовозобов’язаного, військовослужбовця або резервіста призвали в місце проходження служби, йому покладаються певні пільги.

Які пільги покладаються військовозобов’язаним позичальникам у разі служби?

В рамках військової операції на території України багато військовозобов’язані громадяни були покликані на невизначений термін. При цьому у багатьох громадян раніше були оформлені кредити в банках. Згідно ж з українським законодавством, вирішити дане питання можна шляхом проведення переговорів з представниками кредитних організацій і соцслубамі.

Так, наприклад, після проведення відповідних переговорів представники «Державного Ощадного банку України» («Ощадбанку») розпорядилися про введення для мобілізованих військових кредитні канікули. Про це стало відомо з офіційного звернення прес-служби даної кредитної організації до преси. Таке ж повідомлення з’явилося на офіційному сайті банку.

Зокрема в ньому йшлося про тимчасове припинення нарахування відсотків за користування військовослужбовців кредитом (бо фактично вони їм і не користуються у зв’язку з проходженням військової служби) і штрафних санкцій в період проходження військовозобов’язаного позичальника військової служби. Притому відбуватися це буде, як пояснюється в повідомленні, в «особливий період, терміни якого обумовлюються в індивідуальному режимі.

Кредитні канікули для військових

Для того, щоб кредити для військових були тимчасово заморожені, позичальникові необхідно особисто (або за сприяння відповідальної особи, що виступає від імені позичальника) приїхати в банк. Потім йому потрібно пред’явити банку оригінал довідки з військового комісаріату, військової частини, довідки, яка свідчитиме про проходження військової служби в межах певного часового проміжку. Далі позичальникові необхідно написати заяву на надання канікул і в графі термінів вказати терміни проходження служби.

Про допомогу військовослужбовцям позичальникам днями висловився і глава НБУ. Згідно з його повідомленням, комерційні і державні банки повинні увійти в становище тих бійців-заемщікорв, які не можуть фізично щомісяця оплачувати кредити в повному обсязі і в рамках чинного графіка. У прес-службі Національного банку також наголосили, що комерційні кредитні організації готові піти на поступки і запропонувати своїм клієнтам три варіанти виходу з ситуації:

  • компенсація відсотків по кредитах;
  • часткова оплата відсотків;
  • надання відстрочки погашення кредитів.

За попередніми даними, останнім часом з проханням вирішити проблеми з кредитами в Генеральний штаб Збройних сил України і Кабмін звернулося понад 2500 військовослужбовців, військовозобов’язаних і резервістів.

Крім того, про свій намір розглянути в індивідуальному порядку проблему з оплатою кредитів у мобілізованих громадян України висловилися такі банки як «OTP-Банк», «Universal-Bank», «Райффайзен банк Аваль», «Правекс-Банк» та інші. Також про те, що можуть надати позичальникам відстрочку висловилися у прес-службі «Приват-Банку». «Сторони звільняються від відповідальності у разі затримки виконання зобов’язання або невиконання своїх обов’язків за Договором, якщо вказані затримки чи невиконання виникли внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин). До обставин непереборної сили належать: війна, страйки, пожежі, вибухи, повені чи інші стихійні лиха, дії чи бездіяльність органів влади та / або управління України чи інших країн, які безпосередньо впливають на виконання Сторонами їх зобов’язань за Договором »- йшлося в зверненні банку .

Ссылка на основную публикацию