Який мінімальний вік позичальника в Україні

Який мінімальний вік позичальника
Який мінімальний вік позичальника

Ні для кого не секрет, що кредит сьогодні отримати можуть далеко не всі бажаючі. І мова не в тому, що не всі мають офіційне працевлаштування, а справа в певних обмеженнях за віком, які встановлюють банки України. Так який же мінімальний вік позичальника по кредиту? І яку роль у різних кредитних програмах відіграє даний вік?

Який мінімальний вік позичальників?

Видача кредиту — це не така проста процедура, як може здатися на перший погляд. Для цього, вважають представники банків, позичальник повинен бути повнолітнім і відповідати за свої вчинки. До того ж, клієнт, бажаючий взяти кредит, зобов’язаний відповідати платоспроможному віком. Незважаючи на те, що паспорт в Україні можна отримати з 16 років, відповідно до встановлених стандартів, мінімальний вік позичальника становить 21 рік.

І нехай деякі громадяни вже в 19 років стають успішними підприємцями, їх невідповідність мінімального віку може стати причиною відмови в кредиті. А все тому, що більшість банківських представників вважають, що в 19 років важко знайти постійний і легальний вид заробітку, саме тому при зверненні в даному віці клієнт найчастіше почує негативну відповідь, ніж позитивний.

Починаючи з 21 року, потенційні позичальники можуть сміливо подавати документи на кредит, але при цьому представники банків звертатимуть увагу на наявність стажу роботи (як мінімум він повинен становити 3 місяці на одному і тому ж місці роботи). Але при цьому заявку від клієнтів, мінімальний вік для кредиту у яких відповідає встановленим нормам, в більшості випадків менеджери візьмуть охоче. Тим більше що подача заявки через інтернет набагато спрощує задачу.

Згідно зі статистичними даними, банки охочіше видають кредити громадянам, вік яких становить від 24 і до 45 років. Крім того, важливу роль у вирішенні банку — схвалити або відхилити кредитну заявку буде грати не тільки мінімальний вік для кредиту, але і різновид кредиту, який бажає отримати позичальник.

Споживчі позики в Україні

Споживчі кредити є самими поширеними видами позики, які найчастіше беруть українці. Як правило, вони оформляють товарні кредити, беруть позики готівкою, оформляють цільові позики на навчання, ремонт та інші потреби. При цьому, подати заявку на споживчий кредит в банку можуть громадяни від 21 року.

Наприклад, подібні позики видає «Альфа-Банк». Заявку на споживчий кредит можуть громадяни України, вік яких становить від 21 і до 70 років. Подати заявку можна в онлайн-режимі, вказавши свої ПІБ, номер ІПН, номер мобільного телефону, паспорт, а, також вказавши наявність або відсутність працевлаштування, регіон проживання та найменування групи товару, який клієнт надалі планує купити за кредитні гроші.

У цій же кредитної організації можна оформити кредит готівкою. Для цього потрібно вказати наступні дані:

 • Розмір щомісячного доходу;
 • Термін кредитування;
 • Суму кредиту;
 • Бажаний спосіб оповіщення (це може бути дзвінок менеджера банку, або відповідь, спрямований по електронній пошті);
 • ПІБ;
 • Номер контактного телефону;
 • Номер паспорта та ІПН;
 • Вид зайнятості (працюю, не працюю, вчуся);
 • Бажання застрахуватися від нещасного випадку або від тимчасової втрати працездатності.

Сума позики в даному випадку буде залежати від виду зайнятості платоспроможного клієнта і від розміру його щомісячного доходу.
Ще однією перевагою кредитування з 21 року буде наявність робочого стажу не менше 6 місяців на одному місці роботи. Притому, банки найбільш лояльно ставляться до клієнтів, у яких є платіжні карти тієї кредитної організації, в яку вони звернулися. Так, наприклад, можна отримати споживчий займ на будь-які потреби в «Укрсоцбанку», UniCredit Bank ™. Сума кредиту за даною програмою складе до 150 000 гривень на строк до 5 років. Розмір процентної ставки буде дорівнює — 29-33% річних, а сума одноразової комісії — 2% від суми споживчого кредиту.

Для оформлення кредиту в цьому кредитній установі клієнту знадобиться крім стандартного пакета документів (паспорта, ІПН, довідки з місця роботи) підкріпити свою платоспроможність поручительством третіх осіб. Це можуть бути подружжя, батьки і чи є інші родичі.

Крім того, варто врахувати, що, незважаючи на затверджений мінімальний вік по кредиту багато банків встановлюють власні вікові рамки для позичальників. Так, наприклад, оформити споживчий кредит готівкою в «Ренесанс Кредит» банці можуть громадяни України, вік яких дорівнює 25 рокам. Саме з цього віку в даному банку можна отримати кредит готівкою на термін до 60 місяців, на суму до 50 000 гривень і без довідки про доходи.

Також, починаючи з 25 років, громадяни України можуть отримати від даного банку кредит в торгових мережах, з якими активно співпрацює кредитна організація. До них відносяться мережі «Ельдорадо», «Фокстрот», «Цитрус», «Алло», «Проторія» та інші.

Кредит готівкою на будь-які цілі можуть оформити громадяни, які досягли 21 року в «Авант-Банку». Тут можна отримати кредит на навчання, на купівлю побутової техніки, на подорожі, на весілля і т.д. Сума даного позики становить до 75 000 гривень на термін до 48 місяців. Якщо ж 21-річний громадянин планує взяти кредит на суму до 150 000 гривень, то йому буде необхідний поручитель.

Студентські кредити для учнів громадян

Дещо простіше йде справа з оформленням кредитних карт. Так в «Альфа-Банку» оформлення кредитної картки можливо, починаючи з 21 року. Всі бажаючі можуть подати заявку онлайн на карту Gold «Максимум». Для цього їм знадобляться дані паспорта, ІПН і для працюючих громадян назву організації, в якій вони працюють.

Однак є й спеціальні пропозиції банків, які не потрапляють під правило мінімального віку по кредиту. До них відносяться кредитна карта Юніора, розроблена з фінансової освітній програмі «ПриватБанку». Оформити подібну карту можуть школярі від 6 і до 17 років. Метою програми є навчання фінансової грамотності дітей шкільного віку. За допомогою даної карти вони зможуть розпоряджатися кишеньковими грошима і навчаться витрачати гроші правильно. Крім того, при оформленні картки батьки самі можуть вибрати для неї кредитний ліміт, наприклад, рівний 300 гривням.

Іноді банки укладають договори з вищими навчальними закладами і, потрапивши в таке, студент відразу ж отримує безкоштовну студентську картку, за допомогою якої він може оплачувати послуги гуртожитки (якщо вони платні) або платити за навчання. Наприклад, саме таку карту отримують студенти вузів, які співпрацюють з «ПриватБанком».

«Ренесанс Кредит» дозволяє оформляти кредитні картки клієнтам у віці від 25-ти і до 70-ти років. Відкрити картковий рахунок у «Першому Українському Міжнародному Банку» можуть громадяни, вік яких становить 25-60 років, трудовий стаж дорівнює не менше 12-ти місяцях, а розмір щомісячного офіційного доходу становить мінімум 800 гривень.

Великі кредитні позики в Україні

До великим кредитним позикам в Україні відносяться автокредити та іпотека. Оформити автокредит та іпотеку в «ПриватБанку» можуть громадяни країни, у віці від 21 і до 70 років. Однак перш ніж схвалити заявку клієнта на автокредит представники банку звертатиме увагу на наступні моменти:

 • На форму зайнятості позичальника (чи працює він чи навчається);
 • Чи є клієнтом «ПриватБанку»;
 • Чи працює офіційно і як довго;
 • На наявність позитивної кредитної історії;
 • Чи є у клієнта інші кредити в сторонніх банках;
 • Чи відповідає розмір щомісячного доходу клієнта сумі щомісячного платежу і т.д.

Крім того, буде відігравати велику роль вартість автомобіля, розмір авансу, тип транспорту (легкове або вантажне авто, автобус), сума позики і термін кредитування. Схожі вимоги банк висуває клієнтам, що бажають оформити іпотечний кредит.
Від 21-го року можна оформити автокредит та іпотеку. Для цього спочатку потрібно розрахувати попередню вартість кредиту і заповнити анкету в режимі онлайн.

Не змінює своїм вимоги «Перший Український Міжнародний Банк», оформити іпотеку і автокредит, в якому можна лише, починаючи з 25-ти років. Іноді свої кредитні програми придумують автодилери або забудовники, і оформити кредит за такими програмами можуть громадяни від 21-го року, але за умови додаткового страхування, або при внесенні великої суми першого внеску.

Так, наприклад, можна взяти в кредит від дилерів Infiniti. Для цього громадяни, вік яких дорівнює 21-му році, а робочий стаж дорівнює не менше 12-ти місяцях, повинні внести суму першого внеску в розмірі 30% від вартості авто. Якщо ж дані громадяни мають робочий стаж менше року, то сума внеску збільшується до 50%.

Чи допоможуть вирішити вікову проблему альтернативні кредитні організації?

Знайти підходящу кредитну програму нелегко. Для цього необхідно затратити багато часу. Але зробити це набагато простіше, якщо звернутися до кредитних брокерів, які надають сприяння у пошуку кредитів для офіційно працевлаштованих громадян, для офіційно непрацюючих, для студентів, пенсіонерів та приватних підприємців. Правда за їхні послуги доведеться заплатити, але зате вони допоможуть підібрати підходящий займ навіть тоді, коли клієнт не відповідає мінімальному віковому межі.

В даному випадку допоможуть і мікрофінансові організації. Вони, як правило, більш лояльно ставляться до клієнтів і видають кредити всього за 15-20 хвилин, хоча і під високі відсотки. Наприклад, компанія «Українська мікрофінансова мережа» видає «кредити до зарплати» громадянам від 21 і до 60 років. Термін кредитування становить 7-14 днів, а сума позики — 400-1600 гривень. Відсоткова ставка по даній позиці дорівнює 2% в день. Оформляється кредит подібного типу за паспортом та ІПН.

Інша мікрофінансова організація «ШвидкоГроші» видає кредити за паспортом і кодом громадянам від 21-го і до 60-ти років, терміном на 7-14 днів. Відсоткова ставка в даній організації також становить 2% в день, а сума кредиту — 400-1500 гривень.

Як варіант можна звернутися до приватних інвесторів. Інша справа, що це найбільш небезпечний варіант звернення, тому як, як правило, приватних інвесторів знаходять по оголошеннях на дошках оголошень або в газетах. До того ж часто кредити подібні інвестори видають під заставу нерухомості або автомобіля. При цьому якщо клієнт не зможе з якихось причин погасити позику, то він без питань позбутися свого заставного майна. Отримати такий займ можуть громадяни від 21-го року, на строк до 10 років, під 24-30% річних (рідше під 2-2,5% в день). Сума позики може бути різною, в залежності від вартості заставного забезпечення.

У висновку скажемо, що, незважаючи на певні обмеження у віці, отримати кредит можна і в 18 років. Однак при цьому ви повинні бути цілком впевнені в тому, що зможете його погасити!

Ссылка на основную публикацию