Кредитори шукають за пропискою або за місцем перебування?

Кредитори шукають
Кредитори шукають

У житті кожного позичальника може настати час, коли він буде не в змозі сплатити заборгованість по кредиту перед банком. І ось тоді ребром постане питання — за якою адресою представники кредиторів прийдуть вибивати борги — за пропискою або проживанню.

Як правило, більшість приставів і представників кредитора працюють суто за адресою фактичного проживання боржника і рідко коли навідуються за адресою прописки. Тим не менш, це не означає, що Вам слід ховатися від них за місцем прописки, адже при значній сумі боргу вони мають право відшкодувати заборгованість допомогою опису майна, а зроблять вони це якраз за місцем фактичного проживання. Втім, описувати майно пристав не має ніякого права, якщо боржник напише в опису, що дане майно не належить йому. Природно, на слово позичальникам ніхто не вірить, тому потрібні докази, що дане майно і правда є власністю іншої особи. Це можуть бути чеки, гарантійні талони або інші документи, які допоможуть встановити справжнього власника майна.
Багатьох позичальників також цікавить питання — а що буде, якщо змінити місце проживання і не поставити до відома банк? Не рекомендуємо цього робити з двох причин: по-перше, банківські працівники візьмуться обробляти Ваших родичів, доставивши їм купу турбот, а по-друге в кожному типовому кредитному договорі в розділі «Обов’язки сторін» мається пунктик, який свідчить, що позичальник зобов’язаний повідомляти банк про зміну місця проживання, в іншому випадку банк отримує право вимагати виплати кредиту достроково і в повному обсязі.
Тому, якщо у Вас з тих чи інших причин виникли труднощі з погашенням кредиту, краще зверніться відразу в банк і скажіть, як є насправді. Напевно Вам запропонують варіант відстрочки по кредиту або відсотками, за час якої Ви зможете трохи поліпшити свою платоспроможність.

Ссылка на основную публикацию