Кредит для багатодітної сім’ї

Кредит багатодітній сім'ї
Кредит для багатодітної сім’ї

Кредити — одна з найактуальніших тем на сьогоднішній день для багатодітних сімей, особливо з урахуванням економічної кризи. Банки посилюють кредитні програми, більше приділяють часу перевірки благонадійності позичальників, тоді як населення сильно потребує кредитуванні в сьогоднішній непростий час.

 

Як отримати кредит для багатодітної сім’ї?

Адже погодьтеся, в нинішній час банки відмовляють у видачі коштів клієнтам і без дітей. Відразу визначимо пару нюансів:

По-перше, мова йде про грудних дітей або дітей шкільного віку. Розглядати студентів після 16-ти років глузду ми не бачимо, хоча такі сім’ї також мають право називатися багатодітними. Тобто ми закликаємо на питання банку про наявність дітей одразу обумовлювати не тільки їх кількість, але і вік.

По-друге, має велике значення дані про розлучення. Якщо потенційний клієнт має надійну сім’ю, з одного боку для банку це привабливо, оскільки є сімейний бюджет. Однак у випадку розлучення банк просто оцінить суму аліментів і вашого доходу. Якщо клієнт в змозі оплачувати кредит після всіх вирахувань, то питання про кількість дітей значення не має.

По-третє, ми розглядаємо тільки банку (не фінансові організації), як джерело найдешевших кредитів.

 

Спробуємо розглянути кілька варіантів кредитування для багатодітних сімей:

1. Кредит на купівлю нерухомості. Донедавна один з найактуальніших кредитів. Кредит довгостроковий і високоризиковий, хоча й ставки за таким кредитом відносно низькі. Видаючи такий кредит, банк в першу чергу керується факторами вартості застави, вашим рівнем доходу, а також початковим внеском. Тобто, для банку важливо, щоб ви зараз змогли внести% від вартості квартири, а також мали можливість його погашати.

Фінансовий аналіз позичальника складається з двох частин: економічний і якісний. У першому випадку банк врахує сумарний дохід всієї родини, відсутність кредитів в інших банках, позитивну кредитну історію. У другому випадку банк враховує вік клієнта, наявність дітей, стабільність роботи.

Умовно кажучи, вартість квартири 50000 у.о., дохід сім’ї складає 1000 у.о. Виходячи з цього банк бере до уваги витрати сім’ї на комунальні послуги, харчування та товари повсякденного вжитку, які вже закладені в програму (програмне забезпечення) банку (взяті на основі середньостатистичних даних і скориговані на невеликій уменьшающий коефіцієнт). На одну дитину банк закладає витрати, наприклад, 100 у.о. Бачачи, які витрати на обслуговування майбутнього кредиту, і який залишок вільних коштів позичальника, банк визначає суму мінімального внеску для клієнта і термін кредитування. І вже справа клієнта, погоджуватися чи ні.

Таким чином, у даному випадку наявність дітей впливає вельми побічно. Але є невелика каверза, який сильно не люблять банки: прописка маленьких дітей у кредитних квартирах. Законодавство у даному випадку стає на бік позичальників, хоча випадки виселення з маленькими дітьми бували неодноразово.

2. Кредит на купівлю автомобіля. У даному випадку автомобіль виступає забезпеченням по кредиту. У випадку, якщо клієнт не платить кредит, автомобіль просто вилучається після накладення на нього арешту. Гарантією погашення витрат стане первинний внесок. Таким чином, як і в першому випадку, кількість дітей не має принципово, тим більше якщо ви заручилися фінансовим поручительством. У рідкісних випадках банки можуть просити невеликий додатковий заставу.

Єдиний нюанс, де може вплинути наявність дітей — партнерські програми. Щоб збільшити зростання продажів, банки йдуть назустріч дилерським центрам, пропонуючи кредити за пільговими умовами. Під пільговими мається на увазі ставка в розмірі 5-10% на рік за умови погашення кредиту протягом року; невеликий початковий внесок і т.д. Однак, розуміючи ризики того, що багатодітна сім’я скоріше віддасть гроші на годування, лікування, навчання дітей, банки навряд чи дадуть можливість скористатися такими пільговими програмами.

3. Споживчі та карткові кредити. Найчастіше дорогі карткові кредити лунають в доважок, ризик неплатежу вже закладений у вартість кредиту. Тому, якщо мова йде про дорогі продуктах, банк їх видасть. Але чи потрібний кредит за вартість 40-70% річних?
А ось у видачі дешевих кредитів банк може і відмовити. Відсутність забезпечення, фактор багатодітності — великий банк не зацікавлений у видачі позики. Втім, зневірятися не варто, а має сенс спробувати щастя в дрібних банках, вони більше зацікавлені у своїх клієнтах. До слова, якщо ви покажете дохід, якого цілком вистачить для обслуговування короткострокового (до 6-ти місяців) кредиту, то банк займ видасть.

Багато в чому все залежить від людського фактора. Нам не зустрічалися програми банків, в яких би стояло обмеження по кількості дітей, а значить вся справа в тому, наскільки вийде переконати менеджера і кредитний комітет у своїй платоспроможності.

Таким чином, підведемо невеликий підсумок. Кредит для багатодітної сім’ї отримати можна, кількість дітей не є серйозною перешкодою, якщо:

  • у вас є позитивна кредитна історія. Банки довіряють надійним клієнтам, і якщо ви раз вже проявили лояльність і благонадійність щодо банку, то він вам довіриться аналогічно;
  • у вас є поручителі або тверда застава. Для банку застава — це куди більш вагомий аргумент, щоб видати вам позику, ніж кількість дітей або родичів;
  • у вас стабільний високий дохід. Якщо банк розуміє, що вам можна довіряти, оскільки ви з великою впевненістю виплатите борг, то кількість дітей для банку не принципово.

І в ув’язненні скажемо, що, якщо вам потрібні гроші, ви точно розумієте, що без них ніяк не обійтися, то не думайте про те, що може стати перепоною для банку. Просто йдіть і дізнавайтеся всі питання у менеджера банку. Телефонуйте за гарячим лініям, шукайте відгуки людей про банк на сайтах. Одним словом, не будуйте для себе перепон, а просто дійте!

Ссылка на основную публикацию