Кредит для молодої мами

Як отримати кредит молодій мамі
Кредит для молодої мами

Отже, Ви — молода мама. Декретна відпустка … Ніколи не замислювалися, чому декретну відпустку називається відпусткою … Ви не знаходите? Адже відпустка — це час відпочинку, це той період в житті, коли ми забуваємо про проблеми нескінченної повсякденної рутини, яка вічно хоче нас поглинути.

Відпустка — це той час, який ми намагаємося присвятити собі, своїм рідним і близьким людям, коли ми займаємося своїм здоров’ям і відновленням сил. Саме слово «відпустка» утворене від дієслова «відпускати», значить, ми повинні відпускати все погане геть і насолоджуватися життям повною мірою. Але реалії нашого життя не завжди дозволяють нам це зробити, особливо якщо це стосується декретної відпустки, в якому нас чекають турботи, клопоти і безсонні ночі.

Безумовно — поява в сім’ї дитини — це величезне щастя, але, як на додаток до цього щастя, нас очікує багато питань, що вимагають фінансового дозволу. Нам треба купити пелюшки, сорочечки, пляшечки, ліжечко, пеленальний столик, столик для годування, ходунки і т.д. Цей список можна продовжувати до нескінченності. Усі батьки хочуть дати своїй дитині все найкраще, починаючи з пелюшок, ліжечок і закінчуючи навчанням у вищому навчальному закладі. На жаль не всім це під силу, особливо в наш настільки нелегкий час. Що ж тоді робити? А що якщо мама вдруге пішла в декретну відпустку та фінанси потрібні не тільки на молодшого малюка, але ще й старшого треба вчити? А якщо сусіди затопили? А якщо мама одиночка? І цих «а якщо …» достатньо. До кого ж звертатися за фінансовою допомогою? До друзів? У них свої проблеми. До батьків? Знову? …

І тоді ми згадуємо про банки та їх послугах, таких, як кредит. Але тут у нас знову багато питань і сумнівів. Тому ми і читаємо зараз цю статтю, і дуже сподіваємося, що вона допоможе розібратися в настільки делікатному питанні.

Отже, чи може отримати кредит молода мама? Давайте розглянемо всі можливі варіанти.

Кредитні картки

Це один з найпростіших способів оформлення кредитів на невелику суму. Її може оформити мамоча в декреті практично в будь-якому банківському відділенні при наданні довідки про соцзабезпечення. Ми скажемо вам по секрету: категорія «молода сім’я», вважається однією з вдалих для банків. Зараз спробуємо пояснити: ця категорія добре розширює постійну клієнтську базу банків, тому саме родина намагається впевнено стати на ноги і підняти своїх дітей, створюючи для цього необхідні умови: купівля комп’ютера, оплата навчання, різноманітних курсів, ремонт будинку або покупка житла та інші потреби, які в сім’ї не закінчуються.

Зі сказаного робимо висновок: банк зацікавлений дати молодій мамі кредитну карту, навіть не дивлячись на те, що рівень її доходу низький (дитячі) навіть при відсутності офіційної трудової зайнятості.

Якщо ви вирішили оформляти кредитну карту, то ми радимо вам вивчити банки і їхні вимоги, тому в кожному банку вони можуть відрізнятися. Наприклад, є банки, які оформляють кредитні карти тільки за паспортом позичальника.

Тепер зупинимося на мінусах кредитної картки для молодої мами:

 • Деяким банкам потрібно надавати підтвердження того, що позичальник перед декретною відпусткою пропрацювала 12 місяців. Але бувають такі випадки, коли мама виходить в декрет з неофіційної роботи, з навчання або взагалі не маючи трудового стажу, ось в подібних випадках шанс на отримання кредитної картки дуже знижуються.
 • Ще один важливий мінус — це відсоток за використання грошей з кредитної картки, і він, на жаль, один з найвищих у споживчому кредитуванні.
 • Сума на кредитки, яку вам надає банк борг, невелика, швидше за все — мінімальна. Тому що, мама в декреті — це все одно, що непрацюючий студент або людина з мінімальною заробітною оплатою. А це для банку ризик.

Що ж нам необхідно робити, щоб підвищити свої шанси і отримати кредитну карту?

 • По перше, це ваша кредитна історія. І чим вона ідеально, тим краще для вас. Кредитна історія — це інформація про ваші кредитах, і про їх погашення.
 • Термін оформлення кредитки — чим ближче до закінчення вашого декретної відпустки, тим більше шансів на отримання її.
 • Набагато простіше і набагато більше шансів отримати кредитну карту в тому банку, де ви отримували зарплату або соцзабезпечення. У цьому випадку, навіть процентна ставка за використання позикових коштів може бути знижена.
 • Можна зробити дуже хитрий хід, він полягає в те, що ви оформляєте кредитну карту ще до відходу в декретну відпустку. Адже банку абсолютно не потрібно знати, що через кілька місяців ваша довідка про доходи стане недійсною.

Якщо ви оформили картку до декретної відпустки, то банк не змінюватиме своїх умов, і вони залишаться за вами. І ви зможете скористатися грошима в будь-який зручний вам час. Якщо ви захочете оформити кредитну картку відразу в двох банках, то це можливо, але чи потрібно. Спершу, дуже добре подумайте. Найчастіше, жінки зустрічаються з кредитом вперше саме в декретній відпустці, тому доходи у нас різко опустилися вниз, а потреби на витрати — різко зросли.

Споживчі кредити

Переходимо тепер до споживчих кредитів. Отже, споживчий кредит — це кредит, який ми беремо для придбання предметів споживання (квартира, машина, телевізор і т.д.). Отримати даний вид кредиту на невелику суму не складно. Зазвичай він оформляється в точках продажів (у магазинах, супермаркетах) і гроші готівкою не видаються, а дається той товар, який ви оформили в кредит з відстрочкою платежу. Або ж банк надає позику на ваші споживчі цілі. Такі кредити оформляються, найчастіше, по одному лише паспорту. А згадувати про те, що ви перебуваєте в декреті необов’язково.

Є ще один простий варіант — «експрес-кредити» і «кредити за двома документами», де немає необхідності підтверджувати трудову зайнятість і довідку за формою 2 ПДФО (податок для фізичної особи). Це документ, в якому зазначено відомості про джерело вашого доходу, заробітної плати і утримані податки. Зазвичай ведеться роботодавцем за рік.

Мінуси для обох варіантів однакові:

 • Сума кредиту невелика
 • Високий відсоток

Ми з вами розглянули два види кредитів, якщо їх проаналізувати, то перший варіант вигідніше (за умови пристойної суми на кредитній карті і 55 денного пільгового періоду, що пропонують деякі банки, наприклад Альфа-Банк).

Якщо говорити про великі суми і кредити готівкою, то тут все набагато складніше. Розраховувати на суму більше 50 000 грн молодій мамі в декреті не варто. Але при оформленні такого розміру коштів знадобляться додаткове забезпечення: застава ліквідного майна (квартири, авто, будинки), або залучення надійних поручителів і созаемщиков. І навіть не дивлячись на це, процентна ставка для мами в декреті, буде вище, ніж для звичайного позичальника, тому що банк страхує себе від високих ризиків підвищеною відсотковою ставкою.

Автокредити

Нинішні матусі в декреті дуже сильно відрізняються, навіть від тих матусь, які були в декреті років десять тому. Ви запитаєте чому? Відповідь очевидна — модернізацією. Матусі намагаються крокувати в ногу з усіма гаджетами і не відставати, а також продовжують вести активний спосіб життя. І, як раз, для цього способу життя важливу роль відіграє автомобіль. За останні два роки автокредити користуються попитом, тому банки і автосалони розробили цілий ряд спільних програм для більш легкого оформлення даного кредиту без обов’язкового підтвердження свого доходу, що набагато спростило цю процедуру. Відсутність даної довідки не впливає на процентну ставку, вона залежить від валюти кредиту, його терміну і типу авто (нове або позичена).

Деякі банки пропонують оформити кредит без довідки про доходи за умови, якщо ви зробите початковий внесок, наприклад — 30% і більше.

Якщо копнути глибше, то банк з автокредитами практично нічим не ризикує — по-перше, автотранспорт залишається в заставі на весь період кредитування; по-друге — позичальник, набуваючи авто відразу її страхує, часто — це одна з умов кредитування.

Тепер про мінуси:

 • Автокредит — задоволення не з дешевих
 • Вартість страховки обійдеться досить дорого
 • Без початкового внеску не обійтися

Висновок для молодої мами: мріяти не шкідливо, шкідливо не мріяти.

Іпотека

Ще один вид кредитування — дуже строгий, шкідливий і примхливий. Іпотека вимагає обов’язкового підтвердження дохід, поручителів і має до позичальника багато вимог. Тому молодій мамі оформити іпотеку буде нелегко.

Правда, на сьогоднішній день існує багато кредитних продуктів, завдяки яким мами в декреті можуть отримати пільги та субсидії.

Давайте розглянемо нюанси, які можна використати на свою сторону при оформлення іпотеки:

 • Якщо в сім’ї народилася друга дитина, то покладені материнські виплати, можна використовувати для погашення старого кредиту (якщо такий є), щоб взяти іпотеку або ж для початкового внеску.
 • У багатьох банках є програма «Молода сім’я», яка надає позичальникам за іпотечними продуктами знижки та пільги.
 • Є ще одна цікава іпотечна програма, на жаль, про неї мало хто знає. Вона називається «Молодій родині — доступне житло». Завдяки цій програмі мама в декретній відпустці зможе купити житло за пільговою ціною або ж отримати грошову субсидію (35-40% розрахункової вартості житла) на оформлення іпотеки. Дана програма підійде і матерям одиначкам, молодшим 35 років.
 • І останнє, обов’язково розгляньте регіональні або міські житлові програми (напевно знайдете щось варте).

Висновок

Якщо ви вирішили брати кредит, то наберіться терпіння, а також підготуйте всі необхідні папери. Ця процедура, для матусь в декреті, нелегка, але можлива. Головне, не падайте духом і Ви зможете отримати кредит в декреті або під час догляду за дитиною. Однак, добре подумайте перед тим, як брати кредит, щоб у майбутньому не втратити свідомість після листа від колекторів.

Ссылка на основную публикацию