Мікрокредитування: всі за і проти

Мікрокредитування: за і проти
Мікрокредитування переваги та недоліки

Переваги та недоліки мікрокредитів.

Останнім часом бурхливо зростає пропозиція мікрокредитування. У геометричній прогресії, з’являються все нові і нові організації, що пропонують кредит на досить невеликі суми. З документів — потрібно тільки паспорт. Ні довідок, ні поручителів. Бажаєте доставку грошей додому? Немає проблем!

Чим же приваблює все більшу кількість людей даний вид кредитування? Адже без попиту, як відомо, немає і пропозиції. Давайте розберемося. Почнемо з позитивних моментів.

Перший. Як правило, ці організації розташовуються в крокової доступності від вашого будинку. Це має значення, особливо для людей старшого віку. Пішли в магазин за покупками, а там проводиться акція, є можливість вигідної покупки, але потрібної суми немає з собою в наявності, а зарплата або пенсія через тиждень? А візьміть невеликий кредит! Через 7 днів і повернете!

Другий. Для укладення договору мікрокредитування не потрібно жодних документів, крім паспорта. Це важливо, оскільки кожен, хто зіткнувся з необхідністю отримання кредиту на досить велику суму, знає, який оберемок різних документів, на отримання кожного з яких витрачається досить багато часу, потрібно надати банку. І не факт, що результат по кредиту, після всіх витрачених зусиль, у підсумку, виявиться позитивним. Тут же ви завжди зможете отримати потрібну вам суму, при мінімумі витрачених зусиль і часу. Адже, за часом, вся процедура отримання мікрокредиту рідко коли перевищує 20 — 30 хвилин.

Третій. Є такий банківський термін, як кредитна історія, в якій відбиваються всі дані по коли-небудь отриманим вами кредитах. Трапляються в житті різні ситуації і якщо Ви коли-небудь допустили невиплату по кредиту, то новий вам вже не видадуть. Причому це стосується практично всіх банків, так як вони обмінюються цією інформацією між собою.

А мікрокредит ви зможете отримати практично завжди, незважаючи на неважливу, або, відверто кажучи, погану кредитну історію, так як необхідність перевірки Вашої платоспроможності та кредитної історії відсутня. У деяких ситуаціях це стає найважливішим критерієм для людини, що терміново потребує  певної суми грошей. Заодно, не допускаючи більше прострочень по поверненню кредиту, ви зможете виправити свою кредитну історію, що надалі може зіграти для вас хорошу службу.

 

Основні позитивні моменти мікрокредитування ми розглянули, настала черга негативних.

Перший. Самим основним негативним моментом, є, звичайно ж, дуже висока ставка по видаваних кредитах, яка може доходити до декількох сотень відсотків річних. Тому, якщо вирішили оформити мікрокредит, ви повинні дуже чітко собі уявляти, коли його повністю повернете і яку суму вам належить переплатити. В іншому випадку, намагаючись вирішити одну проблему, ризикуєте отримати нову. Оптимальний термін мікрокредиту становить один, максимум два тижні. На більший термін не має сенсу оформляти через величезні переплати. Якщо потрібен більш тривалий термін повернення кредиту, то мікрокредитування — не Ваш варіант.

Другий. Дотепер на ринку існують організації, що не викликають довіри, або займаються відвертим обманом своїх клієнтів, яким не пощастило почати з ними працювати. Тому, щоб уникнути проблем, укладайте договір з організацією, в якій вже отримували мікрокредит ваші знайомі, друзі або родичі. Якщо таких не знайдеться, обов’язково почитайте в інтернеті відгуки інших людей про різних організаціях. Це займе деякий час, але зате існує велика ймовірність убезпечити себе від шахраїв.

На цьому розгляд основних моментів за і проти мікрокредитування закінчено, можна сказати одне — даний вид кредитування має право бути. У якихось складних ситуаціях він здатний полегшити життя людини.

Ссылка на основную публикацию