Можливі причини відмови при відправці онлайн заявки на кредит

Відмова  на кредит
Відмова на кредит

Що таке онлайн заявка на отримання кредиту в банку — це сервіс для отримання попереднього рішення від банку. Заповнення заявки і відправка її в певні фінансові структури є безкоштовною, ні до чого не зобов’язує, послугою. У разі якщо жоден кредитний продукт вам не підходить, у вас завжди є можливість відмовитися від подальшої перевірки банком Вашої заявки.
Якщо Ви вже подавали заявку в даний банк на інших інтернет ресурсах і отримали відмову, то не варто відправляти заявки в один і той же банк постійно. Оскільки банк візьме на розгляд тільки ту заявку, яка надійшла першою. Усі наступні будуть відхилені.
На повторний розгляд Ви зможете подати заявку в середньому тільки через 45 днів (у деяких банків цей період може бути розрахований від 1 до 6 місяців). При повторній відправці заявки в той же банк, наприклад, через тиждень — Ваша заявка не буде прийнята до уваги банком, і Ви тільки продовжите період ігнорування дублюючої заявки ще на 45 днів.

Типові помилки при заповненні онлайн заявки на отримання кредиту в банку, які можуть призвести до відмови по кредиту:

1. Невірно вказано номер телефону. Правильність заповнення телефону дає Вам більш високі гарантії, що з Вами зв’яжеться представник банку для консультації та продовження оформлення кредиту. Так як в деяких банках ідентифікація заявки проходить не тільки за номером телефону, але і по ІПН (ідентифікаційним податковим номером), то при помилковому введенні телефонного номера і правильному податковому номері Ви не зможете відправити вже виправлену заявку в банк менш ніж через 45 днів (термін залежить від конкретного банку). Так як в цьому випадку вона буде автоматично класифікуватися як дублююча, і розглядатися банками не буде.
Як правило, представники банку повинні зв’язатися з Вами протягом 1 години після відправлення онлайн заявки в робочий час. Також дзвінок може надійти протягом дня (все залежить від завантаженості кредитних центрів). Рекомендуємо до надходження дзвінка від оператора знаходитися біля телефону, в районі з гарною зв’язком. Оскільки банк може подзвонити Вам максимум 3 рази.

2. Невірно вказано ІПН (ідентифікаційний податковий номер). Ондолжен містити не менше 10 цифр. В заявках, в яких присутня дане поле, ІПН є одним з основних класифікаторів попередньої перевірки. Якщо Ви неправильно ввели ІПН, а решта даних коректні, то у Вас є ще одна можливість відправити заявку. Але при правильно введеному ІПН — можливості змінити інші поля заявки немає.
У більшості банків перевірка по ІПН здійснюється автоматично — як за своїми клієнтським базам, так і через БКІ (бюро кредитних історій). Попередня відповідь по таким заявкам Ви можете отримати практично відразу.

3. Тип зайнятості. Вибираючи варіанти «декретну відпустку», «тимчасово не працюю» Ви звужуєте можливість отримання кредиту в конкретному банку, так як банки практично не видають кредити даними категоріям громадян. Пункт «працюю неофіційно» в більшості банків теж є відмовним. Але в рідкісних випадках у небагатьох банків є кредитні карти, які можливо отримати з неофіційним працевлаштуванням.
СПД — можуть розраховувати на отримання кредиту лише у випадку ведення бізнесу мінімум від 6 місяців (у деяких фін. Установ від 1 року). На підтвердження роботи Вашого бізнесу, банки можуть зажадати такіедокументи: свідоцтво про держ. реєстрації СПД, свідоцтво про платника податків, довідка 4-ОПП, декларація бажано за остан. звітний період, договір оренди приміщення або права власності, договори з постачальниками, оборотка за рахунком — якщо працюєте по безналу.
У працівників, які працюють на СПД, також можуть зажадати підтверджуючі документи, наприклад, довідку з місця роботи, довідку про доходи.

Пенсіонери можуть отримати кредит, головне — щоб на момент закінчення терміну договору йому було не більше 65 років. У деяких банках допускається вік до 69 років, але сума виданого кредиту складе не більше 20 000 грн.

Інвалідам 1 і 2 групи в отриманні кредиту буде відмовлено. Ці категорії є ризиковими, а банки не стануть брати на себе додаткові витрати. Оскільки в разі невиплати кредиту даними людьми за законодавством банк не може подати в суд на цю категорію інвалідів, так як вони вважаються непрацездатними.

Мета кредиту. Багато банки не дають кредити на лікування, розвиток нового, неіснуючого бізнесу, перекредитування (у деяких банків під перекредитування виділені окремі програми) так як вважають такі категорії позичальників високо — ризиковими. При цьому, як правило, кредити готівкою є без заставними і не вимагають жорсткого контролю за цільовим використанням коштів, як у випадку з кредитами де майно, що купується виступає заставою. Більш звичними (менш ризикованими) цілями використання кредитних коштів у банків є — покупка техніки, покупка меблів, ремонт, освіту. Під час відпускних компаній, банки проводять кредитні акції, під час яких можливе взяти кредит на відпочинок. Якщо жодна з цілей не підходить то в онлайн заявці можна вибрати пункт «інше», але під час заповнення анкети в банку, виберіть одну з менш ризикових цілей. При отриманні такого кредиту, банк не контролює витрату Ваших кредитних коштів, тому Ви можете витратити їх саме на те, що Вам потрібно.

Сума кредиту. Рекомендуємо переконатися в тому, що Ви зможете виплачувати запитувану суму кредиту, і щомісячний платіж буде Вам по кишені, в розрахунках Вам може допомогти наш кредитний калькулятор, де Ви зможете прорахувати свої данние.Также Ви можете скористатися тими значеннями, які є на сторінках кредитних пропозицій . Вам достатньо лише змінити суму, термін кредиту і підібрати підходящий варіант.

Щомісячний платіж не повинен перевищувати 30-50% від Вашого сукупного доходу (якщо є сім’я, то враховуються доходи і витрати сім’ї). Варто враховувати, що більшість банків розглядає доходи, які Ви можете підтвердити документально.
Якщо у Вас рівень доходу нижче прожиткового мінімуму, то ймовірність отримання кредиту дуже низька, але все одно рекомендуємо Вам звертатися безпосередньо в банк, оскільки є можливість отримання кредиту під заставу (нерухомості або авто), а також кредит з поручителем.

Банки розраховують можливий місячний платіж приблизно так:
Місячний платіж по кредиту
=
ваші доходи (заробітна плата, відсотки з вкладів, дохід з акцій і облігацій, тобто будь-які доходи, які Ви можете підтвердити документально)
«-»
обов’язкові витрати (продукти, одяг, комунальні, орендна плата, навчання, лікування, розвага, атакож можливі платежі за іншими кредитами, також зазор на можливі витрати …).

Виходить приблизна сума, яку Ви зможете виплачувати на місяць. Множимо її на термін кредитування в місяцях і віднімаємо відсотки від цієї суми. Звертаємо увагу, що дана сума є орієнтовною і не є константою, оскільки приклад наведений вище є загальним алгоритмом розрахунків і у більшості банків є додаткові коефіцієнти для підрахунків.
Прохання не запитувати великі суми, якщо у Вас практично не залишається вільних засобів крім погашення щомісячного платежу. Бо в разі непередбачених витрат у Вас може не вистачити грошей на його погашення, і банк може почати нараховувати Вам пені і штрафи.

Ссылка на основную публикацию