Оформлення іпотеки: на що звернути увагу?

Оформлення іпотеки
Оформлення іпотеки

Своє житло — не міф, а реальність!

Середньостатистичному громадянину країни придбати житлову нерухомість за рахунок власних заощаджень практично неможливо. Звичайно, можна збирати гроші, але невідомо, скільки часу для цього може знадобитися. Найбільш оптимальний вихід зі сформованої ситуації — взяти кредит під заставу нерухомості в Києві.

Станом на сьогоднішній день, оформити іпотеку можна практично в будь-якій банківській установі, при цьому, навіть на строк до 30 років. Об’єктом купівлі по іпотеці виступає житлова нерухомість на первинному або на вторинному ринку, як в багатоповерховій будівлі, так і в індивідуальних будовах (приватні будинки і котеджі).

 

Вимоги до позичальника

У зв’язку з тим, що розмір кредиту на купівлю житлової нерухомості досить великий, банк не може ризикувати. Виходячи з цього, до будь-якого клієнта, запланованих оформити іпотеку, фінансові компанії висувають певні вимоги.

Позичальник на момент подачі заявки повинен бути повнолітнім громадянином України і мати стабільний щомісячний дохід у розмірі, необхідному для обслуговування боргу. Якщо заробітна плата позичальника не дає можливості взяти кредит під заставу квартири в Києві, в такому випадку неодмінно знадобиться фінансова порука третіх осіб.

Фахівці рекомендують перед безпосереднім зверненням до відділення конкретної банківської установи обов’язково провести невеликий порівняльний аналіз іпотечних пропозицій різних організацій. Для цього зовсім не обов’язково відвідувати офіси всіх наявних у місті банків, оскільки всю необхідну інформацію можна дізнатися в інтернеті або у кредитного брокера, а також у менеджера установи в телефонному режимі.

Визначившись з банком-кредитором, тарифи по іпотеці якого підходять вам, можна приступити до збору документації. Стандартний пакет, необхідний від позичальника, практично ідентичний в різних фінансових організаціях, складається з:

  • анкети-заяви клієнта;
  • копій паспорта громадянина України та довідки про присвоєння ІПН (позичальника, чоловіка / дружини, поручителя, продавця нерухомості);
  • довідок з місця роботи про доходи за 6 місяців (позичальника, чоловіка / дружини, поручителя) і, якщо є, документа, що підтверджує додаткові доходи всіх учасників угоди;
  • документів на майно, що купується (Свідоцтва права власності, Витяги з Реєстру права власності, Витяги з Реєстру обтяження нерухомого майна, Технічного паспорту, Домової Книги, Довідки про відсутність заборгованості по комунальних платежах, Звіту про ринкової вартості нерухомості).

Вищевказаний список в окремих банках може незначно відрізнятися. Також слід запам’ятати, що чим повніше і швидше буде зібраний пакет необхідних документів, тим швидше можна оформити іпотеку.

 

Первинний або вторинний ринок нерухомості?

Ті громадяни країни, які ще не стикалися з іпотечним кредитуванням, не знають, що є невелика різниця в тому, на якому ринку нерухомості купується житло. Враховуючи махінації забудовників з житлом останнім часом, банки все більш охоче кредитують саме куплю на «вторинці».

Якщо ж клієнтові сподобалася квартира в будинку що зводиться або вже побудованому багатоповерховому будинку, слід запастися терпінням, оскільки процес підготовки необхідної документації, а також процес введення в експлуатацію житла, що купується займає досить багато часу. До того ж, банки неохоче йдуть на фінансування купівлі житла в будівлі що зводиться  (зважаючи на те, що воно не може бути взято в заставу, оскільки ще немає Свідоцтва права власності). У такому випадку позичальникові знадобиться надати в заставу іншу нерухомість, а це додаткові витрати часу і грошей.

Оформити іпотеку можна двома способами:

  • знайти житло і під нього оформити позику;
  • оформити кредит і зайнятися пошуком нерухомості.

На перший погляд різниці немає, але це не зовсім так. У першому випадку час оформлення позики займе набагато менше часу, ніж у другому, оскільки на розгляд кредитного комітету подається повний пакет документів (у тому числі документи на нерухомість).

Другий варіант дає клієнтові можливість вибрати будь-яке житло на узгоджену з банком суму. Тут банк аналізує фінансовий стан клієнта, чоловіка / дружини, поручителя і приходить до висновку, борг якого розміру може обслуговуватися клієнтом.

Іпотечним кредитуванням користуються у всьому світі. Єдине, що слід пам’ятати позичальникові перед зверненням в банк: потрібно бути твердо впевненим у своєму фінансовому стані не тільки сьогодні, але і в перспективі (бажано до закінчення терміну дії кредитної угоди).

Ссылка на основную публикацию