Огляд ринку банківських послуг

Огляд ринку банківських послуг
Ринок банківських послуг

Перспективні сфери послуг

 1. Споживче кредитування. Впровадження нових продуктів, а також можливості оформлення кредитів онлайн, плюс до цього зменшення бюрократії при оформленні кредитів може призвести до зростання в цій сфері. З іншого боку, девальвація національної валюти сприяла збільшенню портфеля неповоротних кредитів. Звідси — високі ризики і різке подорожчання цього виду послуг для населення. Досить велика частина населення може просто не підійти під критерії платоспроможності, висунуті банками.
 2. Ринок депозитів зараз скорочується і перебуває у кризі. Причина — недовіра до національної валюти, висока інфляція і, як наслідок, переведення грошей у валютні активи. Пропоновані програми не мають особливого попиту у населення.
 3. Відхід з банківської сфери України ряду іноземних банків насправді — благо для сектора, оскільки виникає хороша можливість консолідувати кошти і зайняти спорожнілу нішу.
 4. Активне просування систем інтернет-банкінгу, віддаленого доступу до управління рахунком, у тому числі за допомогою додатків до смартфонів — перспективна тенденція на даному ринку.
 5. Можливість використання електронних каналів для надання та продажу банківських послуг — цікава пропозиція, але його реалізація залежатиме від інвестицій в інфраструктуру, яких на сьогоднішній день в прийнятному обсязі немає.
 6. Боротьба за великих корпоративних клієнтів-позичальників посилюється, що може сприяти формуванню справедливих цін на даний вид послуг при реальній конкуренції серед банків.
 7. Кредитування малого та середнього бізнесу на сьогоднішній день нерентабельно через високу вартість ресурсів, а також невизначеності в умовах економічної кризи.

 

Лідери і аутсайдери

Найнадійнішими на початок червня 2014 були Укрексімбанк, Ощадбанк, Приватбанк. Всі вони входять до п’ятірки найбільш надійних банків України. Саме вони диктують напрям розвитку ринку. Збитки, понесені у першому кварталі року, не вплинули на їхній статус.

Є ряд банків, що належать до другої і третьої групи за класифікацією Мінфіну. В основному, це міцні галузеві банки. Прикладом може послужити Експрес Банк. За рейтингом активів він знаходиться на 71 місці з 169, за рейтингом надійності займає 53 місце з 56 за версією Мінфіну. Україна має розвинене залізничне господарство і мережа, і саме цей банк покликаний обслуговувати даний сегмент інфраструктури країни.

 

П’ятірка найбільш збиткових банків:

 1. Брокбізнесбанк;
 2. Райффайзен банк Аваль;
 3. Банк Форум;
 4. Банк Даніель;
 5. ОТП банк.

У цих банків досить серйозні проблеми, в найближчому майбутньому деякі з них можуть покинути ринок.

 

Цілі визначені, завдання поставлені

В умовах економічної і політичної нестабільності триває криза в банківській сфері України. Незважаючи на це, ринок банківських послуг розвивається, є можливість вийти з кризи з мінімальними втратами.

Ссылка на основную публикацию