Отримати кредит з поганою кредитною історією — міф чи реальність?

Кредит з поганою КІ
Кредит з поганою КІ

У момент, коли Ви звертаєтеся в банк для оформлення кредиту починає формуватися Ваша кредитна історія, яка надалі буде супроводжувати і впливати на всі кредитні угоди. Кредитна історія є докладним звітом про те, як Ви виплачували свою позику і як дотримувалися умови кредитного договору. Якщо всі платежі проводилися в строк і не було затримок, то формується позитивна КІ, з якої можна взяти практично будь-який кредит. У разі ж, якщо були затримки або кредит не був погашений, в кредитній історії робляться відповідні позначки і в наступних позиках людині може бути відмовлено.

З точки зору банків ідеальним клієнтом є той, у кого не було прострочень по платежах, кредит був закритий без штрафів і у кого не було достроково виплаченого кредиту. Повірте, дострокове погашення, також як і затримки виплат, негативно позначається на кредитному рейтингу. Поганий же кредитною історією є та, в якій присутні всі вищевказані порушення.

 

Навіщо потрібна кредитна історія?

Кредитна історія є запорукою надійності клієнта. Банки дуже уважно ставляться до КІ своїх клієнтів і деякі відмовляють у кредитах навіть при найменшому порушенні клієнта раніше. Якщо ставитися до виплати кредиту безвідповідально, то можна зіпсувати свою репутацію. Наприклад, навіть прострочення на пару днів більше ніж 3 рази за рік вже стане причиною присвоєння клієнту статусу боржника, саме тому потрібно вносити платежі в строк зазначений в договорі і не днем ​​пізніше.

Погана кредитна історія може значно обмежити або закрити доступ до будь-якими кредитами, адже вона є першим фактором для прийняття рішення про схвалення заявки на кредит або її відмову. Однак є мікро фінансові організації, які мають більш м’яку політику кредитування і вони видають позики навіть особам з поганою кредитною історією.

 

Допомога в отриманні кредиту з поганою кредитною історією

Першим способом вирішити проблему буде спробувати виправити свою кредитну історію. Потрібно пам’ятати, що КІ зберігається за останні 2 роки використання кредитних коштів. З цього випливає рішення — взяти невеликий споживчий кредит, наприклад, на покупку телевізора. У підсумку за рік Ви виплачуєте один кредит, а відповідно за 2 роки — 2 кредити. Все це вноситься в кредитну історію, і вуаля — вона стає позитивною, але тільки за умови, що ці кредити будуть виплачені у відповідності з усіма вимогами кредитного договору.

Другий спосіб — оформити кредитну карту. Як правило, банки, для залучення більшої кількості клієнтів, охоче «роздають» кредитні картки, при цьому вимогу до кредитної історії клієнта не сильно жорсткі, а часом на неї і зовсім закривають очі. У банках, де вимоги до клієнта більш суворі, швидше за все теж оформлять «кредитку», але кредитний ліміт буде обмежений меншою сумою.

Третій варіант — звернутися в МФО (мікро фінансову організацію). У таких установах кредити видають практично всім, але і умови там гірше ніж в банках. У цьому випадку потрібно бути готовим до того, що відсотки будуть набагато вище ніж в банку, але і отримати кредит не складе труднощів і для цього Вам не буде потрібно заставу і поручителі. Найнадійнішими МФО в Україні є:

  • Глобал Кредит
  • Надія України

Четвертий варіант — звернутися до приватного інвестора. Цей варіант передбачає, що Ви звернетеся до дошки кредитних оголошень і знайдете там підходящого позикодавця, який буде готовий дати Вам позику під вигідні йому умови. З найбільш поширених сайтів з оголошеннями можна відзначити:

  • CreditBoard від Maanimo
  • Damvborg

П’ятий спосіб отримати кредит з поганою кредитною історією — це звернутися до кредитного брокера. Такі люди надають допомогу в отриманні кредиту саме з поганою кредитною історією. Кредитний брокер виступає посередником між клієнтом і потенційним кредитором, а в якості аргументів благонадійності платника підтверджує його теперішнє позитивне фінансове становище. Як правило, кредитні брокери мають багато зв’язків і контактів, вони допоможуть знайти правильні шляхи врегулювання ситуації, що склалася. Платою за роботу кредитного брокера зазвичай є відсоток від отриманої суми кредиту.

 

Як отримати кредит в банку з поганою кредитною історією?

Якщо Ви все-таки вирішили взяти кредит саме в банку, то Вам потрібно бути готовим до певних труднощів. Ці труднощі будуть пов’язані з тим, що банки неохоче видають кредити ненадійним позичальникам, тому як вони несуть значні ризики. Саме тому умови кредитного договору в такому випадку будуть дуже жорсткими, але взяти кредит все-таки можливо. Так чого ж чекати клієнту, який хоче отримати кредит з поганою історією в банках України?

  1. Високий річний кредит. Для того, щоб знизити ризики банк швидше за все збільшить відсотки за користування кредитними коштами та його розмір може досягати 40% в рік.
  2. Надійний поручитель. Зазвичай для надання кредитів банки не вимагають поручителів, але в разі коли позичальник має погану кредитну історію поручитель знадобиться обов’язково. Таким чином банк нівелює ризик невиплати боргу по кредиту.
  3. Зобов’язання. Найкращим гарантом повернення кредитних коштів для банку є застава, який надає позичальник. Тому як в разі припинення платежів заставне майно переходить у володіння банку і може бути продано в рахунок боргу.

Підбивши підсумок, можна сказати, що взяти кредит з поганою кредитною історією цілком можливо, але доведеться бути готовим до подолання певний труднощів. Так, наприклад, Ви не відразу знайдете організацію, яка видасть позику на вигідних, або хоча б наближених до вигідних, для Вас умовах кредитування. А якщо Ви хочете заощадити свій час, то можна звернутися до кредитного брокера, який надасть допомогу в отриманні кредиту з поганою кредитною історією і візьме всі проблеми на себе, зрозуміло за комісію.

Ссылка на основную публикацию