Повернення кредиту без поруки

Повернення кредиту без застави чи поруки
Кредит без поруки та застави

Чим може забезпечуватися повернення кредиту, що не має поруки та застави?

У наш час для того, щоб отримати кредит, не обов’язково надавати банку такі гарантії, як заставу і поручительство. «Кредити без забезпечення» видають виходячи з платоспроможності клієнта. Однак крім такої очевидної вигоди для позичальника, і оформлення таких кредитів передбачає певні види забезпечення.

 

Високі процентні ставки

Вже згадувані «кредити без забезпечення» забезпечуються за допомогою високих процентних ставок. У середньому, відсотки по «кредитами без забезпечення» будуть на 5-10% вище звичайних. З чим це пов’язано? Звичайно ж з ризиками банку, які видають кредит без гарантій з боку позичальника. До того ж, через підвищеної ризикованості таких кредитів, банки обмежують їх суми та терміни.

 

Неустойка

Пені і штрафи — безумовно, є одним з головних видів забезпечення кредитів без застави та поруки. Якщо позичальник недобросовісно виконує свої кредитні зобов’язання, а саме має місце прострочення платежу, банк нараховує йому пеню. Сума простроченого платежу (певний відсоток від боргу), після якої відбудеться нарахування пені, міститься у кредитному договорі. Штрафи — це неустойки, що стягуються неодноразово. Сума штрафу, як правило, встановлена ​​у твердій формі (можливі й на основі процентних співвідношень).

Пені і штрафи — зручний інструмент впливу на позичальника, адже вони компенсують можливі збитки банків від «кредитів без забезпечення». Клієнти намагаються уникати неустойок, оскільки це загрожує для них неприємностями і великими заборгованостями (суми неустойок по «кредитами без забезпечення» перевершують за вартістю неустойки за звичайними кредитами).

Утримання майна

Як повернути кредит без поручітельстваСуть такого способу забезпечення кредиту — в зберіганні банком речі, належить позичальникові. Якщо останній не виконує свої кредитні зобов’язання, банк має право утримувати майно, поки позичальник не поверне борг банку.

Не слід плутати утримання із заставою, адже ці два способи забезпечення кредитів абсолютно різні. По-перше, удерживаемому банком майну не властиво право слідування, тобто після передачі цієї речі третій особі, банк втрачає всі права на її утримання. Із заставою ж, все навпаки. По-друге, право на утримання не прописано в кредитному договорі і грунтується лише на факті наявності даного майна у банку.

Такий спосіб забезпечення кредиту вигідний обом сторонам: банк може використовувати річ позичальника як гарантію виплати боргу і утримувати її, а позичальник — не хвилюватися з приводу прав власності на віддане майно.

 

Банківська гарантія і завдаток

Буває, що клієнта не влаштовує сума «кредиту без забезпечення» .Для того щоб обійти ці обмеження, потрібно отримати банківську гарантію або дати завдаток. Завдаток — це додаткова гарантія по виплаті кредиту. Якщо клієнт ігнорує свої кредитні зобов’язання, банк може утримувати дану грошову суму на своєму рахунку. Якщо ж у банку виникнуть проблеми і він не зможе далі виконувати обов’язки кредитора (збанкрутує), завдаток повертають позичальникові у подвоєному розмірі. Клієнту також повернуть кредит, якщо він повністю поверне банку борг.

Банківська гарантія- теж є свого роду страховкою для кредитора, але тут цю страховку здійснюють вже не гроші, а документ, виписаний на певну суму. Якщо позичальник не буде виплачувати кредит, банк має право скористатися цим документом для оплати боргу. Чималу роль грає в таких ситуаціях те, що обумовлену кількість грошей неможливо перевищити — відповідальна за «банківську гарантію» організація виплатить кредитору тільки зазначену в папері суму.

Ссылка на основную публикацию