Правила безпечних розрахунків в інтернеті

Безпека розрахунків в інтернеті
Як безпечно розраховуватись в інтернеті

Кількість розрахункових операцій в інтернеті, де використовуються різні банківські кредитні карти України, постійно зростає. Як проводити такі розрахунки у повній безпеці від фінансових шахраїв?

Щоб випадково не потрапити на прийом аферистів, власник картки повинен запам’ятати раз і назавжди, що для проведення операцій необхідно надати лише ті реквізити, які будуть вказані далі в статті. При цьому банківські фахівці настійно рекомендують з недовірою ставитися до тих інтернет-магазинам, які для здійснення операції вимагають вказати — код.

 

Інформація, необхідна для проведення операцій в інтернеті

Представники всіх банківських установ радять власникам карток надавати продавцю (заповнюючи форму в інтернеті, здійснюючи оплату за товари і послуги) тільки лише наступну інформацію:

  • номер картки, що складається з 16 цифр (вказується на лицьовій стороні картки);
  • дата остаточного терміну дії картки;
  • код, що складається з трьох цифр (вказаний на зворотній стороні картки — на смужці для підпису власника — останній тризначний код) — CVC2 / CVV2;
  • ім’я власника картки
  • сума проведеної операції.

Також слід запам’ятати, що якщо на карту повинні бути переведені гроші, то платнику достатньо надати лише номер картки (16 цифр) та ім’я власника.

 

Як не стати жертвою шахраїв

Невід’ємна частина життя громадян — це інтернет-магазин. У ньому можна придбати найрізноманітніші товари, оплатити різні послуги. Для проведення безготівкових операцій використовуються пластикові карти. Щоб не стати жертвою фінансової афери, не слід подавати такі реквізити картки:

  • PIN-код (потрібен виключно для зняття грошей готівкою в банкоматі). Запит на PIN-код в інтернеті можуть подати виключно шахраї;
  • не варто вказувати особистих даних (домашня адреса, місце роботи, номер телефону) та іншу інформацію, яка не має прямого відношення до операції;
  • не можна вказувати будь-яких додаткових реквізитів по картковому рахунку, а також пароль / логін в системі банківського обслуговування.

Експерти також настійно рекомендують віддавати переваги тільки тим інтернет-магазинам, у яких є підтверджена позитивна репутація та відгуки клієнтів, а також зазначена контактна інформація (зворотний зв’язок). Фахівці радять для розрахунків в інтернеті користуватися однією банківською картою, а не кожною по черзі (найкраще заробітною або кредитною карткою з установленим лімітом, а не депозитною), і то виключно зі свого комп’ютера (з метою збереження конфіденційності інформації).

Дотримуючись зазначених рад банкірів, клієнт неодмінно убезпечить себе і свій бюджет від незаконних дій третіх осіб.

Ссылка на основную публикацию