Проблемні банки України сьогодні: актуальний список

Проблемні банки України
Проблемні банки України

Проблемні банки в Україні в 2014 і 2015 році — це реалії ринку банківських послуг. Стаття про те, чому в країні зростає кількість таких банків. Наводиться актуальний список існуючих, а також потенційних, які можуть в будь-яку хвилину бути ліквідовані.

Поява проблемних банків в Україні — звичний процес. Українська економіка нестабільна, загострюється за рахунок політичних криз. Вони стають серйозною економічною проблемою. Стабільні великі банки все ж існують, навіть при сформованій ситуації. Краще орієнтуватися на ті, які користуються гарною репутацією. Перед укладенням депозитного договору необхідно знайти інформацію про банк, порадитися з тими, хто вже мав депозити, і залишився задоволений банківським обслуговуванням. На жаль, число проблемних банків зростає.

Основні ознаки проблемних банків.

Існує Закон України про банки №4452-У1, прийнятий в 2012 році, в якому дано визначення проблемних банків.

Проблемний банк — той, щодо якого Національний банк прийняв рішення, керуючись своїми нормативними актами. Фінансова діяльність банку повинна бути прозорою і зрозумілою для клієнта. Нацбанк використовує мікро і макроекономічні показники для того, щоб зрозуміти ситуацію, що склалася на ринку банківських послуг. Разом з тим, таке рішення є банківською таємницею.

Проблемні банки України 2014. Що їх відрізняє?

 • Існує зменшення обсягу капіталу на 10% протягом місяця (календарного терміну)
 • Не виконуються вимоги за договорами з боку вкладників і кредиторів
 • Порушується законодавство України
 • Порушуються вимоги щодо надання достовірної звітної інформації
 • Немає системи управління ризиками банківської системи.

Якщо ви — підприємець або потенційний клієнт, керуючись деякими правилами, можна зрозуміти, чому не слід звертатися в той чи інший банк. Наслідки можуть бути плачевними.

Отже, проблемні банки України можна виділити з наступних причин:

 • Підвищені ставки по депозитах
 • Банк активно залучає кошти клієнтів, але при цьому не надає кредити, виникає ситуація нестабільності

Помічено, що більшість збанкрутілих банків — структурні підрозділи, що належать холдингам, заточені під певний бізнес. Здійснюють фінансування тільки певної галузі. Чим загрожує така ситуація? Розглянемо будівельний бізнес. Власник банку використовує кошти для розвитку банку, коли в галузі починаються проблеми, не можуть виконати зобов’язання перед клієнтами.

Що можна порадити?

Дізнайтеся, хто стоїть за керівництвом банку, чи використовує власник банку фінансування якої-небудь галузі.

Пропонуємо кілька нехитрих порад, які можуть визначитися з вибором банку:

 • Вам подовжують депозитний договір, не видаючи суму депозиту під різними приводами
 • Використовується хитрість — за місяць до погашення депозиту, пропонують більш привабливі пропозиції, наприклад, більш високі відсотки на депозит
 • Вклади не видаються під різними приводами
 • Надають інформацію про те, що неможливо розірвати депозитний договір на будь-яких умовах
 • Річний звіт про діяльність банку відсутня у відкритій пресі
 • Має місце скорочення персоналу, перебої із заробітною платою

У 2014 році тимчасові адміністрації призначені Нацбанком в дев’яти українських банках.

Список проблемних банків України 2014:

 • Родовід
 • Київ
 • Трансбанк
 • Одеса-банк
 • Урпромбанк
 • Причорномор’я
 • Західіномбанк

Українські підприємці (Партія малого та середнього бізнесу в Україні) вивели списки чорних банків. Найголовніше, цього року було висловлено недовіру Національному банку. Підприємці відзначили, що останнім часом склалася непроста ситуація із заморожуванням рахунків, непрозоре використання кредиту МВФ, відзначені неконтрольовані злети курсу долара і євро. Список недовіри включав і ті банки, які припиняли видачі вкладів за депозитами з закінченими термінами договорів, займалися вибиванням кредитів, підвищенням ставок за доларовими кредитами.

Чому гроші люблять тишу?

Найближчим часом ліквідація банків торкнеться тих, хто має відношення до сім’ї екс-президента В.Януковича.

На думку Глави Нацбанку С.Кубіва, 14 українських банків відмивали 142 млрд.грн, помічені в спекуляції на валютному ринку.

Зараз у ЗМІ говорять і про тих банках, які мали відношення до фінансування терористів. Ситуація в східних регіонах України заслуговує на увагу. Банківські установи працюють з ризиками.

Як вважають фахівці, найголовніший удар в цьому році для українських банків — падіння курсу гривні. На цьому тлі неплатежі стали серйозною проблемою. Позичальники почали порушувати графіки погашення кредитів. Система банківських установ зазнала серйозних збитків. Частка неповернення кредитів цього року в загальному обсязі кредитування досягла 55%. Панічні настрої вкладників відбилися на ситуації в цілому. Швидше за все, якщо політична ситуація не зміниться, список проблемних банків України зростатиме.

В даний час банки намагаються знизити витрати на малоприбуткові філії, витрати на адміністрування та рекламну діяльність.

Ссылка на основную публикацию