Що буде, якщо не платити по кредиту?

Якщо ви не виплачуєте кредит
Якщо ви не виплачуєте кредит

Оформляючи кредит в банку, позичальник бере на себе зобов’язання з повернення боргу в строк, встановлений договором. Багатьох людей цікавить, чи можна не платити по кредиту і що це за собою потягне. Насправді ситуація може скластися для позичальника не найкращим чином.

Що буде, якщо ви не виплачуєте кредит: розвиток подій

Всі банки України, будь то Приватбанк, Дельта банк або будь-який інший, працюють за схожою схемою. Спочатку з боржником зв’яжеться кредитний інспектор.
Зазвичай можна домовитися про відстрочення на місяць. Найпростіше сказати інспекторові, що ви домовилися позичити грошей у знайомих або виставили на продаж якесь майно. Зазвичай банку легше повірити в це, ніж витрачати час на довгі розмови.

Якщо ви не будете платити за кредит більше 1-2 місяців, до роботи підключиться служба безпеки банку. На вас буде надаватися серйозний тиск по телефону в грубій формі. Такі співробітники дзвонять рано вранці, у вихідні, посеред ночі. Борг може бути переданий колекторам, схема роботи така ж.

Протягом якогось часу вас будуть діставати по телефону. Потім можуть приїхати на роботу або додому. Мета всього одна — створити боржникові психологічні проблеми. Фізичне насильство застосовується дуже рідко. Також досить рідко трапляється таке, коли до стягнення залучаються співробітники міліції.

У разі якщо стягнути борг не виходить, колектор або банк звертається до суду. Досить часто банк навмисно затягує з поданням позову, щоб сума боргу збільшилася за рахунок штрафів.

Зазвичай рішення приймається на користь банку. Боржник має право оскаржити рішення. Після того як рішення суду набере чинності, у справі буде відкрито виконавче провадження. Майно боржника піддається опису і продажу з аукціону.

 

Чи можна що-небудь запропонувати банку?

Якщо немає можливості платити по рахунках, то краще не шукати спосіб, як не платити кредит банку, а постаратися вирішити проблему мирним шляхом.

Найпоширеніше рішення — продаж заставного майна. Краще зробити це самостійно, тому банки виставляють таке майно на аукціон, з якого воно йде дуже дешево.

Можна оформити реструктуризацію боргу, тобто платити тільки відсотки по кредиту, а «тіло» тимчасово заморозити. Зазвичай банки йдуть на це, але піднімають відсоткову ставку.

Можна спробувати отримати кредит в іншому місці, щоб погасити наявний борг. Відмінним рішенням стане швидкий грошовий кредит без довідок, який можна взяти, не виходячи з дому на цьому сайті.

Ссылка на основную публикацию