Що необхідно знати при розрахунках картками за кордоном?

Розрахунок картками Visa і MasterCard за кордоном
Розрахунок карткою за кордоном

Переваги кредитних карток всім вже давно відомі. Однак якщо ви вирішили провести відпустку в Європі, Азії, Америці, необхідно знати, які ситуації можуть виникнути при розрахунках гривневою карткою за покупки.

Перед поїздкою зверніть увагу на:

  • Курс обміну валюти при покупках за кордоном за допомогою картки;
  • Комісію банку-емітента;
  • Те, яка картка вам підходить: Віза або MasterCard.

Сума витрат клієнта при розрахунках карткою за кордоном залежить від політики того банку, картою якого користується людина.

 

Комісії, що стягуються банком

Розмір комісії, яку ви заплатите при знятті готівки, залежить від самого банку та тарифного плану обслуговування. В середньому, за кордоном, якщо валюта картки збігається з валютою покупки при знятті готівкової суми, комісія складає 1,5-3% від видаваної суми. В іншому випадку утримується ще комісія за конвертацію валюти, приблизно, 0,5-1%. Якщо ж оплата товарів і послуг відбувається карткою за безготівковим розрахунком, комісії не стягуються.

 

Конвертації при знятті грошових коштів за кордоном

Будь-яка платіжна система має валюту розрахунків. Такою валютою є долар США. Деякі банки використовують дві валюти: євро і долар США. Також відбуваються операції. Наприклад, при розрахунку гривневою карткою в США, сума покупки в доларах буде переведена в гривню за банківським курсом на момент списання коштів. При здійсненні покупки, наприклад, у Туреччині, місцева валюта (турецька ліра) спочатку конвертується у валюту розрахунків (долар), а потім вже долар конвертується платіжною системою у валюту картки (гривню) за курсом банку на момент здійснення операції.

 

Віза або MasterCard?

Кредитні карти банків України випускаються в двох варіантах: Віза і MasterCard. Якщо ви плануєте відвідати країни Європи, вигідніше скористатися платіжною карткою MasterCard. При розрахунках в США краще використовувати карту Visa.

Кожен банк намагається убезпечити своїх клієнтів від неприємностей, пов’язаних з використанням карток за кордоном. Перш ніж зібратися в закордонну поїздку, зверніться в свій банк і дізнайтеся розміри можливих комісій, список більш безпечних країн для подорожі та інші корисні відомості. Отримавши всю необхідну інформацію, сміливо вибирайте туроператора і спокійно насолоджуйтеся поїздкою.

Ссылка на основную публикацию