Що пропонують банки юридичним особам: особливості програм кредитування

Грошові позики юридичним особам
Позики юридичним особам

Які види кредитування доступні для юридичних осіб?

Будь-яка фінансово-кредитна установа займається кредитуванням юридичних осіб, тому, при необхідності отримати суму вільних грошових коштів, підприємець може звернутися в будь-який з банків.

Фінансові організації запропонують:

Разову позику. При взятті такого кредиту вся необхідна юридичній особі сума зараховується на розрахунковий рахунок (єдиний платіж) позичальника (організації, підприємства). Його відрізняють: фіксовані процентні ставки, строгий часовий період погашення та неможливість відновлення угоди (буде потрібно переукладання).

Кредитну лінію. Це — різновид довгострокової позики. Позичальник і кредитор укладають угоду, згідно з якою останній буде виплачувати юридичній особі протягом конкретно обумовленого часу кредити. Ліміт грошових коштів узгоджується залежно від потреб і можливостей бізнесу.

Овердрафт. Особливий вид позики, що видається фінансовою установою юридичній особі на операційні витрати. Овердрафт кредити для юридичних осіб вигідні в тому випадку, якщо на розрахунковому рахунку підприємства не вистачає суми коштів для проведення фінансової операції. Це — самий нетривалий вид кредитування. Угода укладається на період від 30 (у більшості випадків) днів до півроку.

Вибрати спосіб надання позики нескладно. Він узгоджується залежно від потреб бізнесу. Але при укладанні угоди можна випускати з уваги тимчасові рамки, оскільки від них залежить процентна ставка.

 

На які потреби видаються позики юридичним особам?

Залежно від того, на що юридична особа планує витратити взяті у банку кошти, і варто вибирати програму кредитування, оскільки від цілей і потреб бізнесу будуть залежати умови, терміни і схема погашення.

Сьогодні фінансові установи охоче видають кредити для юридичних осіб на наступні цілі:

Розвиток бізнесу. Найпоширеніший і найбільш простий вид кредитування, який передбачає поповнення обігових коштів підприємства або організації. Ставки по позиці визначає розмір займаних коштів та терміни. Позичальникові не знадобиться застава.

Придбання основних засобів. Видається позичальникові на покупку нерухомості, спеціальної техніки, обладнання та іншого. Виплата здійснюватиметься за встановленою схемою рівними частками. Запорукою виступить придбане майно.

Іпотека. Кошти видаються на покупку нежитлової нерухомості: офіси, склади, торгові майданчики і так далі.

Інвестиція. Особливий вид кредитування, позика за яким виплачується на конкретну (в банк надається бізнес-проект) інвестиційну програму. Запорукою виступлять активи.

 

У яких випадках банк може відмовити в позиці?

Для великих компаній отримати грошову позику не складе труднощів, оскільки угода матиме для банку мінімальні ризики. А середньому і малому бізнесу отримати його буде складніше. Кредитор може відмовити у видачі позики, якщо бізнес не має для своїх клієнтів достатньої прозорості — відкритості.

Причиною відмови може стати відсутність майна, під який може бути оформлений заставу. Негативна кредитна історія, недостача паперів, значна кредитна завантаженість та інші причини також можуть сприяти відмові.

Ссылка на основную публикацию