Що робити матері-одиначці, якщо нема чим платити кредит?

Як отримати відстрочку від кредиту для матері-одиначки?
Як отримати відстрочку від кредиту для матері-одиначки?

Якщо так вийшло, що є кредит, а коштів на оплату немає, та ще й не супроводжує важка життєва ситуація (якщо ви — мати-одиначка, загублена робота, немає постійного житла), зрозумійте, що пройти через таке можна і без великих втрат. У в’язницю за це не посадять, а знайти вихід можна.

Що відбувається, якщо не платиш?

Якщо боржник зовсім відмовляється від своїх платіжних зобов’язань, то тривалий час банк буде через співробітників регулярно продзвонювати позичальникові, просити і вимагати погасити заборгованість, накладати додаткові штрафи, і, в підсумку, подасть до суду. В даному випадку, рішення суду з питання позики, однозначно буде на користь банківської установи, вже далі може бути накладений повний арешт на майно у власності боржника, його банківські рахунки, а також заборонений виїзд. По суті, далі справою займаються суднові пристави, які мають стягнути майно (будь-яке, рухоме і нерухоме) в рахунок погашення боргу, або знімати частину зарплати (якщо вона є і надходить офіційно, до 20%). Таким чином, суддя виносить рішення про закриття заборгованості за певний термін, проте, виконання цього рішення може затягнутися. З іншого боку, банк свого не упустить, тому борг може бути перепроданий колекторській фірмі. Колектори, в свою чергу, будуть уже більш наполегливі, можуть навіть дійти до погроз.

 

Як отримати відстрочку від кредиту для матері-одиначки?

Для матері-одиначки, яка розуміє, що виникнуть проблеми з виплатами, не варто чекати, поки справа дійде до суду. Не старайтесь сховатися від банку, підтримуйте зі співробітниками контакт. Варто спробувати отримати кредитні канікули, або добитися реструктуризації кредиту (перегляду кредитної ставки). Ваше положення матері-одиначки може в цьому допомогти, багато банків досить лояльні до своїх клієнтів і можуть піти на зустріч. Коли мова йде вже про суд, знову ж таки, намагайтеся не зникати і не ховатися. Найкраще справно ходити на засідання, чесно говорити про своїм становищі, пояснити ситуацію. Суд, який розглядає справу також може значно піти на поступки, продовжити термін виплат або ввести кредитні канікули для поправки положення боржниці. Також, варто подумати, як вам буде вигідніше повертати борги. Припустимо, якщо в різних банках у вас оформлено кілька кредитів, то має сенс взяти один великий кредит, щоб погасити дрібні і виплачувати потім вже тільки одному банку.

Ссылка на основную публикацию