Що робити, якщо банки відмовляють у кредиті?

Банки відмовляють у кредиті?
Банки відмовляють у кредиті?

Іноді клієнт, бажаючий оформити кредит у банку, стикається з відмовою по кредиту. Часто ця новина звучить для позичальників, як вирок. Але чи варто впадати у відчай, і чи можна взяти кредит де-небудь ще, якщо в банку вам відмовляють у кредиті?

Причини відмови в кредиті або розбір польотів?

За великим рахунком представники банків не повинні пояснювати позичальникам, з якої причини банк відмовив у кредиті. Але все ж у даній проблемі варто розібратися детальніше. Отже, чому ж кредитна організація вам відмовила?

Поширена думка, що основною причиною, чому відмовляють у кредиті банки, є неофіційне працевлаштування. Але це не зовсім так. Отримати кредит можуть і неофіційно працюючі громадяни, що відповідають певним критеріям банків.

1) Припустимо, що наш потенційний позичальник добропорядний громадянин, який працює офіційно. Відмовити такому позичальникові банк може, наприклад, з причини недостатньої платоспроможності. Це означає, що сума позики, яку спочатку запросив клієнт, не відповідає його рівню доходу, а, отже, він не зможе його погасити.

2) Друга причина, чому клієнту відмовили банки, може бути наявність в його віці, адресі, місці роботи, так званих, «степових запитів». Це означає, що позичальник може не підійти по певним критеріям банку, наприклад, по віковій категорії, по регіону проживання (переважно для банків оформляти кредит в тому відділенні, яке знаходиться в регіоні проживання клієнта), за розміром заробітної плати, по виду зайнятості (так , банки воліють не видавати кредити клієнтам, що належить до професій з підвищеним ризиком, наприклад, пожежним, водолазам, пілотам, працівникам МНС тощо)

3) Наявність судимості. Як правило, банки неохоче видають кредити громадянам, які раніше відбували ув’язнення в місцях позбавлення волі. Видають кредити судимим людям лише деякі банки, які не лінуються і цікавляться статтею, згідно з якою укладений відсидів у в’язниці.

Так, наприклад, не видадуть кредит особам, які брали участь в пограбуванні, в розкраданні майна, у вбивстві, згвалтуванні з отягощающимиобстоятельствами і т.д. І можуть видати, якщо позичальник був незаконно звинувачений і виправданий, або був затриманий за дрібне хуліганство. Але в основному, почувши про судимість, представники банків налаштовані на відмову і не планують займатися з’ясуванням обставин. До того ж, причиною відмови може стати наявність судимості не тільки у самого позичальника, але і у його найближчих родичів.

Між тим, причини відмови в кредиті можуть бути пов’язані з поганою кредитною історією. Негативним чином на відповідь банку вплине і систематичне порушення термінів погашення кредиту, несвоєчасна оплата, а також судові розгляди внаслідок утворилася заборгованості за кредитом.
Мало хто знає, але причиною відмови кредитної організації може стати наявність заборгованості по комунальним послугам. Так, так. Саме цей борг буде характеризувати позичальника, як ненадійного платника.

Відмовити в кредиті можуть і тоді, коли в іншій кредитній організації у клієнта вже відкритий кредит. Менеджери банку, схвалюючи чи не схвалити кредит, завжди справляють нескладні математичні розрахунки, враховуючи розмір чистого прибутку позичальника (гроші, які у клієнта залишаються після сплати податків, зборів та інших витрат). Так от розмір цього прибутку, з урахуванням нового і старого кредиту, може бути занадто малий. А, отже, клієнт фізично не зможе оплачувати відразу два кредити.

Мало хто звертає на це увагу, але банк може відмовити в кредиті клієнту, зовнішній вигляд якого його не влаштував. Не дарма кажуть, що «зустрічають по одягу». Це значить, що татуйований чоловікові з пірсингом у всіх можливих місцях і з поголеною головою, швидше за все, відмовлять, хоча цілком можливо, що він може дозволити собі оплату даної позики. Не видадуть кредит і неохайності громадянину, який похапцем вбіг в банк після важкого робочого дня. І тим більше, відмовлять в банківському позику жителям міста, якщо вони прибули в банк в стані алкогольного сп’яніння, нехай навіть дуже легкого.

Також швидше за все не отримає кредит клієнт, який під час розмови використовує надмірну кількість жестів (активно розмахує руками, нервово стискає кулаки і т.д.), або нецензурно висловлюється.

Відмовлять у кредиті і клієнтові, який раніше перебував на обліку в психдиспансері і випробовує видимі психологічні проблеми.

Ще однією головною причиною відмови може стати недостатня кількість поданих документів. Наприклад, клієнту, відповідно до умов кредитної програми, потрібно було надати довідку з місця роботи за 6 місяців, а він надав тільки за 3. Або не подав довідку про доходи, не знайшов поручителя або не має заставного майна, оформленого на своє ім’я.

Увага! Кількість і перелік документів потрібно уточнювати заздалегідь. Найчастіше вам потрібно наступні документи:

  • Паспорт та ІПН (пенсійне посвідчення, якщо кредит оформляє пенсіонер);
  • Довідка з місця роботи за 3-12 місяців (в залежності від політики банку);
  • Другий документ, що підтверджує особу (якщо це передбачено програмою);
  • Трудова книжка.

Крім цих документів банк може запросити довідку з податкової інспекції про отримання доходів громадян, а також паспорт і документи поручителя, документи, що підтверджують право власності (якщо кредит видаються під заставу) і т.д.

Цікаво, що іноді причиною відмови можуть стати вельми абсурдні речі. Наприклад, повної жінці можуть відмовити в кредиті тому, що представникові банку здалося, що вона вагітна. А вагітним кредити, як правило, не видають.

Або клієнтці банку відмовили в кредиті тому, що визнали її не серйозною через те, що вона складається зі своїм бойфрендом не в офіційному, а цивільному шлюбі. Або навпаки відмовляють у кредиті самотній жінці, з причини її несерйозності. Т.е. якщо вона до 30-ти рокам не обзавівся сім’єю, то, мабуть, щось в ній не так.

Як вирішити проблему з банківським кредитом?

Якщо в банківському позику вам все ж відмовили, і ви не знаєте, де взяти кредит, необхідно звернутися спочатку до представника того банку, який вам відмовив, з проханням пояснити причину відмови. Якщо менеджер відмовив в оголошенні подібної інформації, клієнту слід написати своє прохання в письмовому вигляді і звернутися до керівника кредитної організації. А він вже точно розбереться, в чому справа, і відповість вам в усній, або в письмовій формі.

У тому випадку, якщо причиною відмови стала занадто велика сума позики, необхідно зменшити оберти і спробувати в цьому ж або іншому банку подати заявку на меншу суму. Іноді є сенс звернутися до представника банку, який виходячи з розміру доходу клієнта, зможе розрахувати ту суму кредиту, на яку він може розраховувати.

Якщо ж причиною відмови став неповний пакет документів, необхідно уточнити, яких документів не вистачає і донести їх, або спробувати подати заявку в сусідній банк, уточнивши заздалегідь необхідний перелік документів.

У разі якщо причиною відмови стали борги по квартирі, необхідно оплатити їх і пред’явити банку всі квитанції про оплату. Якщо ж банку не сподобався ваш зовнішній вигляд, необхідно продумати свій костюм, привести себе в презентабельний вигляд і повторно спробувати щастя в цьому ж, або іншому банку.

Якщо ж рівень доходу клієнта не дозволяє йому отримати велику суму позики, то він завжди може знайти поручителя, внести більшу суму першого внеску, або надати заставу.

Якщо ж причиною відмови була судимість або погана кредитна історія, або ще яка-небудь причина, яку представники банку наполегливо називати відмовляються, завжди можна звернутися до професійного брокеру по кредитах. Саме він за певну винагороду з одного боку допоможе підібрати підходящий банк і кредитну програму, а з іншого боку дасть корисні поради про те, як поводитися під час подачі заявки, як одягатися, що потрібно говорити, а що ні і т.д.

Можливо, змінити критерії пошуку і вибрати, наприклад, не кредит готівкою, а оформити кредитну карту або інший вид позики, для отримання якого потрібно мінімум документів, і не буде висуватися занадто суворих вимог.

В якості альтернативного варіанту можна самостійно знайти в Інтернеті фінансові сайти, які дозволяють подавати кредитні заявки відразу в кілька банків. Однак і тут не буде ніякої гарантії, що після схвалення заявки, клієнту таки видадуть кредит.

Як варіант можна звернутися в ломбард і отримати кредит під заставу цінних речей, наприклад, золотих прикрас. При необхідності отримати більшу суму грошей, можна в автоломбарді, який видає кредити під заставу автомобіля.

Спробувати щастя можливе і в мікрофінансових організаціях, де можна взяти кредит з мінімальними зусиллями. Однак процентні ставки по даним видом строкових і ризикованих позик, будуть набагато вище, ніж у банку.

І, нарешті, самим ризикованою справою є звернення до приватних банкірам або кредитним альянсам, пошук яких виробляється по оголошеннях. Тут існує величезний ризик наштовхнутися на шахрая і не побачити ані свого заставного майна, ні грошей.

Тому, перш ніж узяти кредит, необхідно зважити всі «за» і «проти», призвести попередні розрахунки на онлайн-калькуляторах, відвідати декілька кредитних організацій і з’ясувати у менеджерів банку вимоги, які вони висувають до потенційних позичальників. Одним словом, головне не впадати у відчай, і тоді кредит ви обов’язково отримаєте!

Ссылка на основную публикацию