Що робити, якщо немає грошей на оплату кредиту?

Якщо немає грошей на оплату кредиту
Якщо немає грошей на оплату кредиту

Дуже часта ситуація — на людині висить кредит, а можливості його гасити, в силу різних причин — немає. Причини можуть бути дійсно самі різні, аж до звільнення з роботи і несподіваних витрат. Зрозуміло, перше рішення, коли стабільно не вистачає засобів (або їх взагалі немає) на виплати — необхідно шукати додаткове джерело заробітку. Також, є головне правило при гострої нестачі грошей на виплату — заплатити банку хоч що-небудь, навіть якщо це будуть зовсім копійки, а борг величезний. При повній відсутності виплат, банк має повне право подати до суду, а далі можна навіть потрапити за грати. При зменшенні або позбавлення доходів найкраще вирішити ситуацію з кредитними експертами мирно, звернувшись до них з відповідною заявою (можна попросити знизити процентну ставку в банку, а також суму мінімального платежу). Не факт, що вам підуть на зустріч інспектори по кредиту, але спробувати варто. Також, експерти радять спочатку звертатися до банку з хорошою репутацій (в плані лояльності до клієнтів) і доброзичливими інспекторами.

 

Як убезпечити себе під час виплати кредиту?

Як не потрапити в складну ситуацію з банком за відсутності коштів? Насамперед, якщо у вас залишився хоч який-небудь дохід, слід ретельно його відкладати і намагатися гасити платіж по кредиту, як мінімум за 5 днів до крайньої дати. Затримка навіть на один день може спричинити за собою великі штрафи, пеню та інші неприємності (а така затримка може виникнути навіть якщо довго не приходив платіж — датою платежу вважається дати зарахування коштів на кредитний рахунок). Для валютних кредитів бажано намагатися робити виплати з запасом (трохи більше), щоб не потрапити на штраф через коливання курсу.

Якщо доходу немає взагалі, або так вийшло, що на момент виплати коштів у вас немає взагалі, найкраще знайти хоча б суму мінімального платежу, щоб не виходити на прострочення. Ці гроші можна перепозичити у знайомих, друзів, рідних (самий крайній варіант — взяти інший кредит в іншому банку), найважливіше — не виходити на прострочення. В іншому випадку, ваша ситуація тільки ускладнитися, т. К. Штрафи потягнуть за собою значне збільшення виплат (при цьому, сам борг нікуди не дінеться).

Якщо раптом підвернувся позаплановий заробіток, краще хоча б частину відразу відправити на кредит, навіть якщо до крайньої дати ще багато часу. Поки гроші на руках — краще використовувати їх за призначенням, ніж сподіватися на інший дохід, якого може і не бути.

Ссылка на основную публикацию