Що робити з кредитом, якщо вас призвали в армію?

Що робити з кредитом, якщо вас призвали в армію?
Що робити з кредитом, якщо вас призвали в армію?

Позичальник, який звернувся в банк за кредитом, не може передбачити своєї подальшої долі. Адже за великим рахунком оформлення кредиту — це великий ризик не тільки для кредитної організації, але і для самого клієнта. В період дії кредитного договору клієнт може втратити роботу, потрапити до лікарні, втратити дах над головою і т.д. А головне, що в період нестабільної політичної ситуації в Україні, коли була оголошена часткова мобілізація, позичальника просто можуть призвати в армію. Але що робити, якщо вам прийшла повістка із закликом з’явитися до військкомату?

Як вчинити позичальнику під час строкового призову в армію?

Далеко не секрет, що в Україні ще з минулого року панує хаос і плутанина. Країну раз за разом починають захльостувати хвилі кризи. То економіка на грані дефолту, то політичних криза в повному розпалі, а тепер підключився ще й територіальний криза. Країна знаходиться на стадії громадянської війни, тому днями виконуючий обов’язки президента оголосив про часткову мобілізацію.
Це означає, що кожен военообязаний житель України повинен відгукнутися на заклик, і явиться за повісткою до військкомату для проходження подальших навчань. Але що робити, якщо у громадянина України, покликаного в армію у зв’язку з військовим становищем, був раніше відкритий кредит? Що буде з ним? І як залагодити це питання з банком?

Куди варто звернутися призовнику, який має кредит?

У разі якщо у призовника на момент його призову в армію залишається невиплачений кредит, йому слід звернутися в банк. Причому краще не дзвонити по телефону, а прийти в кредитну організацію особисто. Звертатися можна до менеджера або керуючому банку. Потрібно написати заяву на надання, так званих кредитних канікул на період проходження військової служби.
Як доказ позичальнику необхідно буде надати банку повістку (оригінал і копію), а також паспорт та оригінал кредитного договору. Головне, що при складанні звернення до банку, необхідно заздалегідь дізнатися про терміни перебування в армії. Наприклад, три місяці, пів року, рік і т.д. Це пов’язано з тим, що в новому підписаному клієнтом документі всі цифри повинні бути вказані. До того ж кредитна організація повинна знати, до якого періоду відпускати позичальника на «кредитні канікули».

Нагадаємо, що «кредитні канікули» дозволяють клієнтам банку на певний строк не платити відсотки і пені по кредитах. В даному випадку у позичальника буде набігати лише сума з щомісячних кредитних платежів. Однак тут головне, вчасно поставити до відома банк (з дня отримання повістки і відправлення на військовий полігон), а також своєчасно звернутися в банк в момент свого повернення до мирного життя.
Також слід запам’ятати попередню дату (закінчення кредитних канікул), щоб також мати право їх продовжити, якщо військові дії затягнуться на більш тривалий термін. Але тут слід розуміти, що для продовження «кредитних канікул» позичальникові спочатку потрібно буде оплатити накопичену суму за щомісячними платежами, а потім написати нову заяву на продовження терміну «канікул». В іншому випадку, термін «канікул» закінчиться, і з цього моменту на кредитну заборгованість буде накопичуватися пеня.

Які є альтернативні варіанти оплати кредиту?

За великим рахунком банку все одно, хто платить. Тому, в якості альтернативного варіанту можна тимчасово передати свої обов’язки по кредиту іншій відповідальній особі. Але зробити це варто лише в тому випадку, якщо цій особі, дійсно довіряєте. В іншому випадку, може виникнути заборгованість з подальшими кредитними неприємностями. Наприклад, оплачувати кредит за бійця-позичальника може його мати, батько, дружина, сестра і найближчі родичі.
Для більшої підстраховки рекомендується документально оформити ваше перепоручение по оплаті кредиту і оповістити про цей інцидент в письмовому вигляді банк. В свою чергу з відповідальної особи краще взяти розписку про те, що воно зобов’язується протягом такого-то терміну виконувати кредитні обов’язки позичальника і т.д.
Тому, навіть якщо вам прийшла повістка в армію, проблеми з неоплаченим кредитом, можна вирішити. Головне, поставити до відома про це банк і документально підтвердити всі свої домовленості.

Ссылка на основную публикацию