Що таке страхування кредиту, чи варто його оформляти?

Cтрахування кредиту
Cтрахування кредиту

Навіщо застосовується страхування позики?

Будь-які операції з грошовими коштами пов’язані з низкою ризиків. Так, кредитні угоди характеризуються дуже високим ризиком з неповернення позикових коштів. Фінансово-кредитні організації не можуть собі дозволити давати матеріальні засоби в борг позичальникові, що не убезпечивши себе (Не перестрахувавшись від ризику неповернення), інакше угода буде збитковою.

Щоб уникнути втрат (а у випадку з дорогими споживчими позиками (наприклад, іпотека) ці втрати будуть досить відчутними), банки кожну кредитну угоду чимось забезпечують. Забезпечення має бути вигідно як фінансовому партнеру, так і позичальнику.

Підіб’ємо підсумок: що ж таке страхування кредиту? Це група страхових заходів, які передбачають виплату (компанією-страховиком) відшкодування, якщо позичальник (фізична, юридична особа) не виконує взяті на себе кредитні зобов’язання:

  • не виплачує борг;
  • не погашає відсотки;
  • не виплачує борг і не погашає відсотки.

Страхування — одна з форм забезпечення позики. На даний момент існує три основні види забезпечення кредитів:

  1. Страхування майна. Береться фінансовим партнером в заставу, у разі неповернення коштів він переходить у власність кредитора.
  2. Страхування здоров’я / життя позичальника.
  3. Страхування комерційних позик.

Усі три види забезпечення позик активно практикує Ренесанс Банк і ще кілька великих кредиторів України. Їх перевага у взаємній вигоді — страхують не тільки ризики фінансового партнера, але і позичальника.

 

Чи законно страхування кредиту? Необхідно воно?

Спочатку варто розібратися з тим, що може виступати в якості об’єкта застави. Це можуть бути будівлі (кредит на будівництво будинку), будівлі (позика на купівлю офісу), готова продукція, транспортні засоби, спеціальне обладнання і так далі. При цьому ініціатором забезпечення може виступати як кредитор, так і позичальник. А страхувати слід від крадіжок, пошкоджень, вогню, злочинних дій третіх осіб та іншого.

Страхові заходи по іпотеці, споживчим кредитом, овердрафтом законні. Більше того, вітаються всіма банками. Але позичальник повинен пам’ятати, що фінансовий партнер не має права змушувати його укладати страховий договір. Тут може виникнути дві ситуації:

  1. Позичальник не бажає страхувати позику в тій організації, яку пропонує кредитор.
  2. Позичальник взагалі не бажає укладати договір страхування.

В останньому випадку банк не повинен просити письмових відмов — усного, відповідно до закону про страхування позики, достатньо. Але позичальник повинен пам’ятати, що у разі відмови банк має повне право відмовити у видачі позикових коштів. Швидше за все, так і буде.

Ссылка на основную публикацию