Види і форми кредиту

Види кредитів
Види і форми кредиту

Огляд типів і видів кредитування. Виходячи з уявлення кредиту, можна виділити дві протилежні і рівнозначні його форми — грошовий і товарний, але, по суті, вони є представником єдиної форми — вартості. Між собою вони тісно пов’язані і навіть є доповненнями один до іншого: товарний кредит вільно може погашатися кредитом в грошовому поданні.

Першу форму кредитування (товарний) найбільше вигідно використовувати для відстрочки платежу, при оренді майна або ж придбання речей на прокат, оплати боргів по поставкам. Звичайно, деколи такий тип заборгованості так само можна погашати грошовою формою, що і послужило поштовхом для появи змішаною формою кредиту (товарно — грошовий).

Зазвичай в грошовій формі позика надається банками, міжнародними фінансово-кредитними установи. Також серед населення ця форма користується великим попитом.

 

Види кредиту

Існує безліч різних класифікацій за різними критеріями.

Від суб’єкта кредитних відносин виробляють класифікацію на державний, банківський, комерційний міжнародний кредит, особистий. У банківському одним із суб’єктів взаємин виступає банк, у державному — держава. У комерційному кредиті двома суб’єктами є певні структури, у міжнародному кредиті — представники інших країн. В особистому як суб’єкта виступає фізична особа.

Від сфери економіки, в якій виникають кредитні взаємовідносини, можна виділити:

  1. Виробничий кредит, який призначений для формування основного капіталу у сфері виробництва і торгівлі. Іншими словами — виробничі цілі.
  2. Споживчий кредит, який береться для задоволення яких-небудь особистих потреб людини.

Якщо брати в основу терміни видачі кредиту, то можна виділити короткострокові (до одного року), середньої тривалості (до п’яти), і довгострокові (більше п’яти років).

За сферою використання кредиту існують: кредит промислового характеру, сільського господарства, торгівлі, будівництва, житлового будівництво.

Залежно від цільового призначення, можна класифікувати кредит таким чином: на формування виробничих запасів, на розтрати виробництва, на запаси готової продукції, усунення тимчасових розривів платежу.

За організаційними і правовими принципами надання позик існує така класифікація кредиту:

  • забезпечений і незабезпечений;
  • прямий і посередній;
  • строковий і прострочений;
  • реальний, сумнівний, безнадійний;
  • платний, безкоштовний.
Ссылка на основную публикацию